Dwie propozycje na Wish-list

w dziale Opera
wojtzuch napisał(a):

The last closed page should be restored from RAM
http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=89925

Bookmark icons placed on the page bar should react to gestures
http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=89924Wcześniejsza propozycja, już linkowałem:

Typing in nicknames with the CTRL+SHIFT combo
http://my.opera.com/forums/showthread.php?postid=903430#post903430

Jurgi napisał(a):

Ad.1 A nie jest?! U mnie ostatnio zamknięta (i poprzednio zamnkięte też) są odtwarzane bez ściągania z netu. Właśnie sprawdziłem.

wojtzuch napisał(a):

Ale ciągnie z dysku. Zamknij sobie okienko z wpisywanym tekstem (np. jak będziesz odpowiadał na ten post) i spróbuj przywrócić bez utraty tekstu... Tymczasem jeśli w czasie pisania odpowiedzi wczytasz inną stronę, a następnie cofniesz, przywróci Ci stronę z RAM-u, wraz z zawartością formularza.

Czyli przypadkowe zamknięcie zakładki (np. CTRL+W lub ten bug z zamykaniem gestem karty w tle, przynajmniej na 7.x) powoduje obecnie utratę tekstu, a ja bym chciał, aby chociaż ta jedna strona była wciąż trzymana w cache w pamięci operacyjnej.

Bo przywracania zawartości formularzy po zwisie nie oczekuję smile

TomekQ napisał(a):

OT

Originally posted by wojtzuch
(ten bug z zamykaniem gestem karty w tle, przynajmniej na 7.x)

Jaki bug? Masz na mysli feature pozwalajacy zamykac karty wykonujac gest na ich odwzorowaniu na pasku kart (tzw. "tabie")?
Choc nie jest to zly pomysl - na razie wieksze teksty komponuje jako notatki.

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by TomekQ
OT Jaki bug? Masz na mysli feature pozwalajacy zamykac karty wykonujac gest na ich odwzorowaniu na pasku kart (tzw. "tabie")?
Choc nie jest to zly pomysl - na razie wieksze teksty komponuje jako notatki.Nie. Na 7.54 (wcześniej nie zauważyłem, ale też inaczej korzystałem) było tak, że jeśli np. pisałem newsa w panelu administracyjnym, przełączyłem się rolką na jakąś stronę (np. jedno ze źródeł), zamykając je następnie gestem (na środku strony), to często zamykała się znajdująca się w tle karta z panelem administracyjnym, a nie ta na wierzchu.

To akurat był tylko przykład - sporo tekstu straciłem przez taką "nieuwagę", zanim nie zacząłem regularnie używać CTRL+C. CTRL+W też zdarzyło mi się pomyłkowo wcisnąć.

GrLT napisał(a):

Hmmm.... to może taki mój mały "wish" wink Nie wiem czy powinienem to od razu zgłaszać tam, czy może nie da się tego osiągnąć już dostępnymi metodami...
Chodzi mi o to żeby dodać do menu pojawiającego się po kliknięciu na kartę/taba pozycję "zamknij wszystko na lewo" i "zamknij wszystko na prawo"
Po co? Ponieważ często mam otwarte po kilkanaście stron, a potem chce się 'cofnąć' do pewnego momentu w czasie wink [czyli zamknąć wszystkie strony otwarte po pewnym czasie] A teraz mam do wybory albo zamykać wszystko ręcznie i celować precyzyjnie w odpowiednie strony albo wybrać jakąś stronę i zamknąć wszystkie pozostałe...

ps. a już zupełne marzenie to jakby dało się grupować strony w jakieś grupy i móc szybko owe grupy zamykać/otwierać/dodawać do bookmarks... Wiem że są sesje ale to nie jest rozwiązanie...

TomekQ napisał(a):

tutaj zaglosuj na swoj pswink
Pomyslu z zamykaniem nigdy nie zrozumiem - po co celowac, wystarczy wybrac strone po prawej od tej, ktora chcesz zostawic i wywolywac akcje

close page & switch to next page
Myszka jest jeszcze latwiej - wystarczy trzymac ja po prawej/lewej stronie paska;). Ale jesli chcesz robic to szybciej, to moze pomoze ci przycisk zamykajacy cztery strony po prawej: button uwazaj, bo jesli sie skoncza, to dopelnia liczac od poczatku. Ze swojej strony polecam jednak ctrl+9 i zaznaczenie okien do zamniecia (dziala shift i ctrl).

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by GrLT a już zupełne marzenie to jakby dało się grupować strony w jakieś grupy i móc szybko owe grupy zamykać/otwierać/dodawać do bookmarks... Wiem że są sesje ale to nie jest rozwiązanie... [/B]Nie do końca chyba rozumiem, ale jeśli chodzi Ci m.in. o grupowanie otwartych kart, to włącz panel kart, poprzeciągaj jak chcesz (samo przeciąganie działa także w przypadku uchwytów kart), i wtedy możesz je zaznaczać z CTRL lub - całymi zakresami - z SHIFTem. W panelu możesz je także w jakiś sposób grupować, ale od dawna tego nie rozgryzłem, tzn. zapomniałem rozgryźć wink

Z kolei zamykanie najlepiej wykonywać gestem myszy na stronie (nie na uchwycie karty, choć i to jest możliwe), albo za pomocą CTRL+W.

Zajec napisał(a):

wojtzuch napisał(a)
Czyli przypadkowe zamknięcie zakładki (np. CTRL+W lub ten bug z zamykaniem gestem karty w tle, przynajmniej na 7.x) powoduje obecnie utratę tekstu, a ja bym chciał, aby chociaż ta jedna strona była wciąż trzymana w cache w pamięci operacyjnej.

Problem występuje m.in. po użyciu gestu FlipForward. Byłoby miło, gdybyście mogli przetestować i potwierdzić: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=88966 Ewentualnie dopisać, kiedy jeszcze zauważyliście takie zachowanie się Opery.