Strony nie działające w IE i informujące o konieczności zmiany przeglądarki?

w dziale Opera
Nasty napisał(a):

Prosiłbym o informację jakie znacie poprawnie napisane strony, które nie działają w IE i informują jego użytkowników o konieczności zainstalowania lepszej przeglądarki.

Chodzi mi o sposób wykonania takiego informowania, przy czym nie mówię o komunikatach blokujących, bo one nie są rzeczą dobrą. Najlepiej jest wyświetlać stronę (z wyłączonym CSS dla IE lub pozwolić mu robić sieczkę ze strony), dodając informację, że IE jest zbyt przestarzały, aby wyświetlić poprawnie tę stronę.

Gdzieś widziałem, i nie mogę sobie przypomnieć gdzie, stronę, która miała to fajnie rozwiązane - u góry był wyraźny czerwony komunikat z tego co pamiętam. Ktoś zna tą lub inne takie strony?

mazunio napisał(a):

Proszę bardzo : http://www.spreadfirefox.com/?q=node/view/1588

Pavel84 napisał(a):

Podepnę się pod temat i wkleję mały cytacik ze strony www.foobillard.w.pl

Stronę najlepiej oglądać w porządnej,
bezpiecznej przeglądarce internetowej
(np. Links, Mozilla, Opera).
Mile widziana obsługa CSS.


Według mnie umieszczenie takiego tekściku gdzieś u góry lub na dole jest lepsze niż hardcorowy pasek smile

Jak by nie patrzeć IE używa zdecydowana większość internautów. Jeśli chcemy ich przyciągnąć do swojej strony to nie zniechęcajmy ich do tego. Nie lepiej umieścić jakiś button lub coś w tym stylu?

mazunio napisał(a):

Wiesz, jeżeli strona wyświetla się niepoprawnie w IE tylko z uwagi, iż owa przeglądarka nie potrafi wygenerować poprawnie napisanego kodu(validator), to jestem jak najbardziej za taką radyklaną formą pouczania nIEprzystosowanych.

zwierz napisał(a):

Ja na stronie ze statystykami wyłączam instrukcje przetwarzania XML (w tym xml-stylesheet), dla wszystkiego, co stare lub nienowoczesne. Nie pomoże zmiana User-Agent :-)

A zrobiłem tak kiedyś dlatego, że IE próbował zinterpretować te instrukcje. Efekt był taki, że na stronie wcięło połowę treści, font zmienił się na jakiś dziwny, pojawił się jakiś żółty pasek szerokości kilku centymetrów i przestały działać wszystkie odnośniki. Żadna inna przeglądarka tak nie świrowała (z archaikami typu Netscape 4 włącznie).

Mayor napisał(a):

http://people.opera.com/rijk/opera/


This page looks as intended in Opera 7, Netscape 6/7 and Mozilla

oprócz tego w IE wyświetla się z błędami i bez sensu