m2 się posypało...

w dziale Opera
Sentinel napisał(a):

podczas próby ściągnięcia nowych postów z news-grupy nastąpiła awaria zasilania (w elektrowni wyjęli wtyczkę). od tamtej chwili każda próba pobrania wiadomości z grupy dyskusjnej owocuje pobieraniem przez m2 *wszystkich* wysłanych wcześniej na tą grupę wiadomości - za każdym razem. kilkukrotna synchronizacja grupy sprawiła, iż m2 pobrała po kilka razy te same wiadomości - podkreślam, iż duplikowane są jednak tylko te wiadomości, które za pomocą m2 były na tą grupę wysłane. brzmi zawile, ale screenshot powinien nieco rozjaśnić sytuację. krótko: pomocy! - bo szału zaraz dostanę... :-P

news.png

Sentinel napisał(a):

sprawa jest poważna, opera pobrała już około półtora tysiąca *tych samych* wiadomości i wciąż nie przestaje przy każdej okazji pobierać wszystkich, które wcześniej sama wysłała. pobiera je w całości i zapisuje na dysku, folder z pocztą ma już ponad 400mb. obejdzie się bez ponownej instalacji? ktoś ma pojęcie co się w ogóle stało i jak uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości (pomijając zakup ups'a)?

szyk napisał(a):

Taki luźny pomysł, skoro brak innych : skasuj wszystkie wiadomości - "klony" (wiem, łatwo powiedzieć smile), przenieś gdzieś katalog Mail i sprawdź, czy sytuacja będzie się powtarzać.
Jeśli nie, to skopiuj spowrotem katalog Mail i usuwaj po kolei poszczególne jego elementy (np. w całości podkatalogi, pliki) i znajdź ten odpowiadający za błędne zachowanie.