Wyłącz pasek menu Opera 8

w dziale Opera
thanatos napisał(a):

Witam szanowne grono, może mi ktoś odpowie w jaki sposób w ósemce wyłączyć pasek menu? Standardowe Ctrl + F11 nie zadziałało.

Proszę, tylko nie piszcie że się nie da wink
pozdrawiam

fascik napisał(a):

zerknij tutaj :-) Sam możesz sobie dodac przycisk chowania i pokazywania menu. Może to pomoże. Dokładniej przycisk o nazwie: Pasek Menu.

thanatos napisał(a):

Może to pomoże.i pomogło, dzięki fascik, teraz to mam duuuuuuużo miejsca smile

fascik napisał(a):

Originally posted by thanatos
dzięki fascik


Nie ma za co smile

PeterCub napisał(a):

Originally posted by fascik
zerknij tutaj :-) Sam możesz sobie dodac przycisk chowania i pokazywania menu. Może to pomoże. Dokładniej przycisk o nazwie: Pasek Menu.ech, przycisk mam, ale w wersji z tekstem, a wersja z ikonką nie chowa mi paneli. Kompilacja 7642 Opery 8.01 pl

symeon napisał(a):

RevPeter napisał(a)
ech, przycisk mam, ale w wersji z tekstem, a wersja z ikonką nie chowa mi paneli. Kompilacja 7642 Opery 8.01 plmiałem taki sam problem i zrobiłem tak: showałem menu przyciskiem z tekstem później usunołem ten przycisk a dodałem w to miejsce przycisk z ikonką i jest ok

PeterCub napisał(a):

Originally posted by symeon
miałem taki sam problem i zrobiłem tak: showałem menu przyciskiem z tekstem później usunołem ten przycisk a dodałem w to miejsce przycisk z ikonką i jest oknadal to samo, czyli nic. Eeech, dałem spokój z tą zabawą, zostałem przy starym przycisku z tekstem.

szyk napisał(a):

RevPeter napisał(a)
a wersja z ikonką nie chowa mi paneli


Tzn. który przycisk z ikonką? smile

PeterCub napisał(a):

Originally posted by szyk
Tzn. który przycisk z ikonką? smiletutaj: przycisk z supermenu (zdaje mi się że w starszych wersjach Opery ten przycisk działał, ale może się mylę, to tak dawno było wink )
http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#toolbar

------------------------------------------------
Góral przychodzi do lekarza i pyta:
- Jak tam moja żona?
Na to lekarz:
- W porządku, tyle że ciąża jest pozamaciczna.
Góral wyjmuje pieniądze i mówi:
- Doktorze kochany, Ja pana bardzo lubię, ale niech Pan nie mówi moim kolegom, że pozamaciczna, bo się będą śmiali, że nie trafiłem gdzie trzeba...

symeon napisał(a):

a stąd próbowałeś ?

szyk napisał(a):

button

PS. Przycisk do chowania i pokazywania menu robi co innego, niż ten przycisk. smile

PeterCub napisał(a):

Originally posted by szyk
button

PS. Przycisk do chowania i pokazywania menu robi co innego, niż ten przycisk. smileDzięki, o to mi właśnie chodziło, jestem pewien, że jakiś czas temu z tego przycisku korzystałem, ale we wcześniejszych wersjach Opery, tylko nie pamiętam skąd go ściagnąłem, powiedz mi tylko gdzie sie ten przycisk znalazłeś, odśweżę swoją pamięć.

szyk napisał(a):

Hehe, zobaczyłem, jaki jest kod standardowego przycisku "Panele", zobaczyłem, jaki jest kod tego przycisku z nontroppo i po prostu je połączyłem tak, żeby nowo utworzony przycisk działał w Operze 8. smile

PeterCub napisał(a):

Originally posted by szyk
Hehe, zobaczyłem, jaki jest kod standardowego przycisku "Panele", zobaczyłem, jaki jest kod tego przycisku z nontroppo i po prostu je połączyłem tak, żeby nowo utworzony przycisk działał w Operze 8. smilesuper, że też na nontroppo nie dodali (ew. nie poprawili) jeszcze tego przycisku, dla mnie jest to świetna rzecz, zajmuje mniej miejsca niż z tekstem "menu", a nie jestem taki orłem, żeby tworzyć przyciski, nie znam się na tym.
A tak przy okazji, może ktoś z tutejszych moderatorów mógłby przypomnieć jak się toto robi, wiem, że kto się tu zna na tym.

---------------------------------------------
- Co się stanie, jeśli naruszysz jedno z dziesięciu przykazań? - pyta katechetka ucznia.
- Pozostanie dziewięć! wink

szyk napisał(a):

Przyciski na forum czy w ogóle przyciski?

Sposób na tworzenie przycisków masz np. tu: http://nontroppo.org/wiki/AllActions, przydatne rzeczy można też znaleźć tu: http://nontroppo.org/wiki/IniFileVariables, to właściwie wystarczy. smile

W standard_toolbar.ini konstrukcja przycisków jest taka:
ButtonX, "Nazwa"=Akcja
CheckboxX, "Nazwa"=Akcja
itp. (np. wyszukiwarki)

Edycja menu: http://nontroppo.org/wiki/EdycjaMenuOpery, konstrukcja wpisów w standard_menu.ini :
Item, "Nazwa"=Akcja

Zamiast "Nazwa" w powyższych przykładach może być numer danego polecenia wzięty z pliku językowego; "Akcja" może składać się z kilku poleceń.
I to cała filozofia tworzenia przycisków. wink

A przyciski na forum tworzy się tak:

[opbut[b][/b]=Akcja]Nazwa[/opbut]

symeon napisał(a):

a nie lepiej tutaj tworzyć przyciski >>> Kreator przycisków do opery <<< Przydatna rzecz. Górna część tworzy przyciski uruchamiające różne akcje w operze a dolna tworzy przyciski do uruchamiania jakichkolwiek programów, np: winamp. można też dorobić sobie własne przyciski >>> Dodatkowe przyciski w Operze czyli jak sobie zrobić dobrze bigsmile <<<

PeterCub napisał(a):

Jest trochę zabawy z tym, ale potem czujesz satysfakcję, że udało Ci się coś osiągnąć, jesteś o kolejną umiejętność bogatszy, dzięki.

EDIT
wyskoczyłem troszkę za późno wink

----------------------------------------------
- Staszek, wiesz co to znaczy "why"?
- "Dlaczego"?
- A tak się pytam...

symeon napisał(a):

a tutaj możesz dowiedzieć się jak edytowac menu pod prawoklikiem. też fajnie/dobrowolnie można sobie poukładać elementy.

PeterCub napisał(a):

Tak przypadkiem zauważyłem, że w powyższym przycisku pojawia się rozwijalne menu kontekstowe, a nie polecenia menu głownego, dziś połączyłem dwa przyciski z nontroppo i wyszło mi to:

button

wystarczyło zmienić "Hotclick Popup Menu" na "Browser Menu Bar" i voila: mamy schowany pasek menu i na dodatek rozwijalny przycisk z ikonką paneli wink