Opera 8.01 Preview 1

w dziale Opera
M-Z napisał(a):

No i jest nowa wersja Opery.
http://snapshot.opera.com/windows/w801p1.html
Szkoda że nic dla Linuksa nie ma...

adas napisał(a):

Ale słabe zmiany... Wywalać mi się nie wywalała, SVG rzadko widać, XMLHttpRequest też nie sprawia mi problemów - na razie poczekam... wink

Kolber napisał(a):

W sumie kilka ważnych zmian jednak, nie zaszkodzi przeinstalować

Mayor napisał(a):

Originally posted by adas
Ale słabe zmiany... Wywalać mi się nie wywalała, SVG rzadko widać, XMLHttpRequest też nie sprawia mi problemów - na razie poczekam... wink

z ust mi to wyjąłeś wink SVG jest chyba tylko na stronach opery więc nie mam problemu żeby chcieć to wyłączać (chociaż pewnie bym wyłączał bo animowane SVG strasznie mi zżerają mocy procka)
no chyba że nadinstaluje na bieżącą, mam nadzieje że mi nic nie skaszani

Gargamel napisał(a):

Wydaje mi się (nie jestem na 100% pewien), że właśnie od czasu zainstalowania Opery 8 pojawiają się u mnie zamrożenia systemu. Może o tym między innymi mowa w "Fixed a crash that could occur when clicking links"

quiris napisał(a):

XMLHttpRequest też nie sprawia mi problemów

No ale wielu osobom sprawia spore problemy. Patrz wątki mówiące o tym, że GMail zżera cały RAM gdy się go zostawi na dłużej w otwartym oknie.

RomanK napisał(a):

Moje pytanie czemu tak zbugowaną ósemkę wypuszczono? Żeby jak najszybciej kolejną wersję wprowadzać? Zaczyna mi się to nie podobać. Rozumiem poprawki bezpieceństwa, ale to są najzwyklejsze niedoróbki.

quiris napisał(a):

Moje pytanie czemu tak zbugowaną ósemkę wypuszczono?

To pytanie to pod niewłaściwy adres skierowałeś. Tego pana wypadało o to zapytać: http://www.opera.com/company/chat/ceo/

andol napisał(a):

Originally posted by RomanK
Moje pytanie czemu tak zbugowaną ósemkę wypuszczono?Moja odpowiedź: gdyby takie mądrale jak Ty zgłosiły te błędy przed pojawieniem się wersji finalnej, to na pewno byłyby one poprawione.

Żeby jak najszybciej kolejną wersję wprowadzać? Zaczyna mi się to nie podobać. Rozumiem poprawki bezpieceństwa, ale to są najzwyklejsze niedoróbki.Sugerujesz, że specjalnie opublikowano wersję z błędami? LOL
Powiedz to koniecznie innym producentom oprogramowania.

Gdyby OS sobie sprawę odpuściła i nie przygotowała wersji 8.01, to pewnie nawet byś nie wiedział, że wersja 8.0 jest tak strasznie zabugowana.

A najciekawsze, że potrafisz jednocześnie zrozumieć znacznie poważniejsze niedoróbki w wyniku których powstają błędy związane z bezpieczeństwem (na szczęście tych niedoróbek jeszcze nie wykryto). Taaaa...faint

Mayor napisał(a):

Moja odpowiedź: gdyby takie mądrale jak Ty zgłosiły te błędy przed pojawieniem się wersji finalnej, to na pewno byłyby one poprawione.

ale ósemka z kolei mogła mieć (i pewnie miała) jakies błędy które nie były w betach a pojawiły się właśnie w finalu

PS. opere 8 i tak wypuszczono stosunkowo późno bo miała być znacznie wcześniej, jakby czekać do momentu aż kolejna beta będzie totalnie bez bugów i można by ją zamienić na final to byśmy się jej nigdy nie doczekali bo bugi "zawsze były zawsze są i zawsze będą"
do foxa też wypuszczająco co chwile poprawki

andol napisał(a):

Tak przy okazji: mija właśnie 60 dni od czasu, gdy wg Secunii z Opery usunięto ostatni błąd związany z bezpieczeństwem. Czy doczekamy do 100?

MrL napisał(a):

Originally posted by andol
Moja odpowiedź: gdyby takie mądrale jak Ty zgłosiły te błędy przed pojawieniem się wersji finalnej, to na pewno byłyby one poprawione.Coz... z mojego punktu widzenia to wyglada tak. 8.0 to robiacy najgorsze
wrazenie final jaki widzialem, a widzialem ich juz troche. Jest mniej
stabilna od trzeciej bety, a do tego doszly jeszcze nowe bledy:
- zupelne zamrozenia Opery na 1-5sek
- fruwajacy pasek postepu, a czasem tylko jego kawalek
- 'zakleszczanie sie' ilosci polaczen*
- inne drobne uprzykrzacze

Nowe ficzery to fajna sprawa, chociaz nie sadze zeby z voicu ludzie
na prawde korzystali, oczyszczenie defaultowego interfacu rozumiem,
ale zostawienia takich bledow jakich teraz doswiadczam nie pojmuje.

Wydaje mi sie ze zdecydowali "puszczamy co jest, bledy naprawimy
w nastepnej wersji".

*wyglada to tak, jakby czasem Opera zle liczyla ilosc polaczen.
Otwieram powiedzmy dwie strony, pierwsza leniwie sie otwiera, element
po elemencie, a w drugiej mam np "(#20) awaiting connection".
Nie ma znaczenia jak duze i napakowane elementami sa to strony,
czasem przybiera to zupelnie groteskowe formy, strona ktora sie
otwiera sklada sie z dokumentu z jednym obrazkiem na srodku,
a pozostale taby czekaja z miejscami w kolejce rzedu (#120).

Jurgi napisał(a):

HM z tą ilością połączeń, to faktycznie, czasem coś nie tak. Czasem *jedna* strona, która w ogóle nie zaczęła się jeszcze ładować (nie została jeszcze znaleziona) haltuje ładowanie wszystkich innych stron. Ale to tylko czasem (właśnie próbowałem powtórzyć ten błąd, ale mi się nie udało). Dokładnie błąd ten występował przy próbie załadowania strony www.vcool.de (której chyba już nie ma, bo stoi na 'łączenie') - reszta stron stała razem z nią.

Z resztą twoich zarzutów się nie zgodzę, albo też były już wcześniej.
No, może to zamrażanie się Opery, fakt, czasem raptem bez widocznego powodu zużycie procka skacze mi do 100% i się OPera nieco tnie; ale nie wiem, czy akurat o to ci chodziło? Zresztą fakt, że ja nie widzę powodu, to nie znaczy, że go nie ma. wink

RomanK napisał(a):

Moja odpowiedź: gdyby takie mądrale jak Ty zgłosiły te błędy przed pojawieniem się wersji finalnej, to na pewno byłyby one poprawione.


A możesz mi podać link do Operowego BugTracka czy podobnego tworu? Może te problemy już są zgłoszone? Ja nie jestem od mnożenia tworów.

Sugerujesz, że specjalnie opublikowano wersję z błędami? LOL
Powiedz to koniecznie innym producentom oprogramowania.


Nie sugeruje, że nieostrożnie wprowadzono jedną z najgorszych wersji stabilnych Opery. To może zrazić nowych użytkowników. Gdzie byli wewnętrzni betatesterzy?

Gdyby OS sobie sprawę odpuściła i nie przygotowała wersji 8.01, to pewnie nawet byś nie wiedział, że wersja 8.0 jest tak strasznie zabugowana.


Autoupdate by mnie poinformował zapewne o wyjściu 8.01 (tak samo było z wyjściem v8 - kolejnego dnia już mnie molestował o pobranie nowej wersji) W takich wypadkach patrzę na changelog a tam same duperele, które nie pozwalają przeglądarce działać poprawnie. Czytać forum też potrafię a mój problem i innych osób nadal jest nierozwiązany. Neo się zamraża jak zamrażało (spadło z wokandy pierwszej strona ale problem nierozwiązany pozostał). Całe szczęście że teraz mam wakacje i używam modemu PSTN i nie mam tego problemu.

andol napisał(a):

Originally posted by RomanK
A możesz mi podać link do Operowego BugTracka czy podobnego tworu?http://www.opera.com./support/bugs/guidelines/
Ten odnośnik dostępny jest na jednej z podstron polskiej wersji www.opera.com.


Autoupdate by mnie poinformował zapewne o wyjściu 8.01 [...]Napisałem: gdyby OS nie przygotowała wersji 8.01 to nawet nie wiedziałbyś o tych błędach. Przecież gdyby nie przygotowała, wówczas autoupdate nie miałby o czym Cię poinformować, ani nie byłoby changeloga, który mógłbyś przeczytać. I nadal nie miałbyś pojęcia o błędach wymienionych w changelogu 8.01.

daroc napisał(a):

Kiedy dokładnie do preferencji (dział "sieć") powróciła możliwość zmiany maksymalnej liczby połączeń? Bo w którejś becie chyba jej tam nie było?

RomanK napisał(a):

Przecież gdyby nie przygotowała, wówczas autoupdate nie miałby o czym Cię poinformować, ani nie byłoby changeloga, który mógłbyś przeczytać. I nadal nie miałbyś pojęcia o błędach wymienionych w changelogu 8.01.


Czy ja nie napisałem że czytam forum i na nim jest kilka spraw nierozwiązanych? Czy to nie są bugi szczególnie jak są potwierdzone przez większe grono użytkowników? O czym więc bym nie wiedział? Zapewne o tym co na forum nie ma a jest poprawione - tak zapewne o tym tak, ale pozostałe sprawy omawiane już nie. Tak samo tyczy to spraw które mnie doświadczają.

RomanK napisał(a):

http://www.opera.com./support/bugs/guidelines/
Ten odnośnik dostępny jest na jednej z podstron polskiej wersji www.opera.com.


A jeszcze o takiego całościowego BugTracka pytanko - gdzie on?
Forum to nie to samo - wyszukiwarka szczególnie. Chodzi mi o takiego z numerami bugów/opisami itd. - takiego ludzkiego jak to jest przeważnie stosowane.

MrL napisał(a):

Opera 8.01, dwa 'zmrozenia', jedna strona pelna nieklikalnych linkow.
Wszystko w ciagu pierwszych 5 minut pracy. No ladnie.

andol napisał(a):

Originally posted by RomanK
A jeszcze o takiego całościowego BugTracka pytanko - gdzie on?Pod podanym przeze mnie adresem znajduje się przecież odnośnik do formularza zgłaszania błędów.
Zgłoszone bugi nie są dostępne publicznie. Do bazy mają dostęp pracownicy OS, oficjalni betatesterzy i w szczególnych wypadkach - inne osoby.

andol napisał(a):

Originally posted by MrL
Opera 8.01, dwa 'zmrozenia', jedna strona pelna nieklikalnych linkow.
Wszystko w ciagu pierwszych 5 minut pracy. No ladnie.No, bardzo ładne i przydatne uwagi. Ciekawe, co Twoim zdaniem z nich wynika i jak ktokolwiek może się przyjrzeć "zgłoszonym" tu problemom. Może przynajmniej podzielisz się adresem tej strony?

RomanK napisał(a):

Pod podanym przeze mnie adresem znajduje się przecież odnośnik do formularza zgłaszania błędów.


Ślepy przecież nie jestem. Po co to piszesz? Moje pytanie dotyczyło bazy zgłoszeń, którą można przeszukiwać, sprawdzać stan prac, przypisanie, potwierdzenia itd.
Kolejna dopiero część odpowiada na to o co pytałem a to powyższe to jakkaś przedziwna metoda zbaczania z tematu i odpowiadania nie na pytanie.

BTW takiego rozwiązania OS ASA nie kupuję. Nie ma się wpływu zupełnie na program, nie wiadomo czy wogóle zgłoszenia są przyjęte, zweryfikowane. Założę się, że istnieje znaczna grupa osób ktre coś zgłosiły i cisza - nie ma odzewu. Smieszne to i ja tego nie kupuję.

MrL napisał(a):

Originally posted by andol
No, bardzo ładne i przydatne uwagi. Ciekawe, co Twoim zdaniem z nich wynika i jak ktokolwiek może się przyjrzeć "zgłoszonym" tu problemom. Może przynajmniej podzielisz się adresem tej strony?Ja tutaj nie zglaszam problemow, tylko narzekam. Narzekam na finala ktory
mnie zawiodl irytujacymi bledami i na nowa wersje w ktorej mialem nadzieje
tych bledow juz nie znalezc.

Nie wiem jak konstruktywnie mam dyskutowac o tych problemach skoro
a) wystepuja losowo
b) sa znane od dawna
c) nie mam wgladu w kod programu

A adres strony prosze bardzo, forum gazety wyborczej
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=23611608
Tyle ze adres nie ma znaczenia, bo jak juz pisalem bledy wystepuje losowo.

mleko napisał(a):

hmm u mnie juz chyba nie ma tyc freezow opery nieraz przy zamykaniu panelu srodkowym przyciskiem:)

Ryszard napisał(a):

Wspomóż mnie i kliknij poniżej


<a href="http://my.opera.com/mleko/affiliate/" target="_blank">Program 250-kliknięć !!</a>


Co to za "cudo"?
Linki z my.opera.com są nie liczone. A takie z target="_blank" to chyba w ogóle są nie uwzględniane - ma toto refer?
"Konstrukcja" linka też dość dziwna wink
W profilu masz stronkę z 85000 wejść i żebrasz o klika?
bigeyes

mleko napisał(a):

ryszard: ee to stary podpis i nie chce mi sie zmieniac:D
a po za tym juz uzbieralem 250klikniec:D

quiris napisał(a):

jedna strona pelna nieklikalnych linkow.


A adres strony prosze bardzo, forum gazety wyborczej
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=23611608
Tyle ze adres nie ma znaczenia, bo jak juz pisalem bledy wystepuje losowo.

A nie używasz przypadkiem przycisku NoFlash?

Ja tutaj nie zglaszam problemow, tylko narzekam.

Nie zrozum mnie źle. Forum jest miejscem, gdzie staramy się rozwiązywać problemy, a nie niańczyć płaczące dzieci, że im babka z piasku nie chce wyjść. Jeśli masz konkretny problem to pisz podając szczegóły, jeśli nie masz zamiaru podawać szczegółów, a tylko siać FUD to lepiej żebyś nie pisał nic.

Beson napisał(a):

Właśnie zainstalowałem 8.01 niestety 8.01 działa tak samo jak 8.00 sad

quiris napisał(a):

Właśnie zainstalowałem 8.01 niestety 8.01 działa tak samo jak 8.00

To znaczy jak?

Beson napisał(a):

Zaczne od tego że mam Chello 512 więc z netem mam wszystko ok, we wszystkich innych operach do wersji 8.00 wszystko pięknie chodziło.

Teraz w wersji 8.00 i 8.01 napotykam na takiem oto problemy:

- Stronki się wieszają, tzn. następuje brak ładowania stron co czasami trwa nawet kilkanaście sekund. W wielu przypadkach żeby nowo otwarta stronka się całkowicie załadowała muszę zamknąć najpierw poprzednią, gdy ją zamknę następuje natychmiastowe załadowanie.

- Stronki często się wieszają razem z całą operą, tzn. wszystko jedno na jaką stronę nie wejdę to nic się nieładuje, w tym celu muszę zamknąć całą operę i otworzyć ją ponownie, wtedy wszystko działa ok. (zamknięcie samego okna ze stroną i jego ponowne otwarcie nic w tym przypadku niedaje, strona nadal się nieładuje)

- Tak samo jest z transferami plików, niemogę ściągać więcej niż dwa pliki naraz, podczas transferu dwóch plików nie może korzystać z internetu (stronki się nieładują) dopiero gdy jeden plik skończy ściąganie, wtedy dopiero wszystkie stronki zaczynają się ładować.

- Często stronki nieładują się do końca, tak jest np. w przypadku Hattrick.org żeby stronka się załadowała muszę zatrzymać ściąganie i odrazu odświeżyć.

- Pozatym odkąd zainstalowałem 8.00 a teraz 8.01 zauważyłem że internet zaczął wolniej chodzić.

To chyba tyle, a jeszcze jak zamkne opere i odrazu ją włącze to wyskakuje jakiś błąd.

Pozdrawiam

quiris napisał(a):

Zaczne od tego że mam Chello 512 więc z netem mam wszystko ok, we wszystkich innych operach do wersji 8.00 wszystko pięknie chodziło.

Spróbuj zainstalować Operę 8.01 w nowym katalogu i na czystym profilu poserfować.

TomekQ napisał(a):

Originally posted by Beson
Zaczne od tego że mam Chello 512 więc z netem mam wszystko ok, we wszystkich innych operach do wersji 8.00 wszystko pięknie chodziło.

Teraz w wersji 8.00 i 8.01 napotykam na takiem oto problemy:

- Stronki się wieszają, tzn. następuje brak ładowania stron co czasami trwa nawet kilkanaście sekund. W wielu przypadkach żeby nowo otwarta stronka się całkowicie załadowała muszę zamknąć najpierw poprzednią, gdy ją zamknę następuje natychmiastowe załadowanie.

- Stronki często się wieszają razem z całą operą, tzn. wszystko jedno na jaką stronę nie wejdę to nic się nieładuje, w tym celu muszę zamknąć całą operę i otworzyć ją ponownie, wtedy wszystko działa ok. (zamknięcie samego okna ze stroną i jego ponowne otwarcie nic w tym przypadku niedaje, strona nadal się nieładuje)

- Tak samo jest z transferami plików, niemogę ściągać więcej niż dwa pliki naraz, podczas transferu dwóch plików nie może korzystać z internetu (stronki się nieładują) dopiero gdy jeden plik skończy ściąganie, wtedy dopiero wszystkie stronki zaczynają się ładować.

- Często stronki nieładują się do końca, tak jest np. w przypadku Hattrick.org żeby stronka się załadowała muszę zatrzymać ściąganie i odrazu odświeżyć.

- Pozatym odkąd zainstalowałem 8.00 a teraz 8.01 zauważyłem że internet zaczął wolniej chodzić.

Możesz sprawdzić ilość połączeń w Preferencje->zaawansowane->sieć?

To chyba tyle, a jeszcze jak zamkne opere i odrazu ją włącze to wyskakuje jakiś błąd.

Jeśli to jest coś typu 'inny użytkownik używa Opery' to jest to całkiem naturalne - Opera nie zamknęła się jeszcze do końca, musisz chwilę poczekać. Prawdopodobnie zmniejszając cache możesz przyspieszyć zamykanie, ale będziesz musiał więcej sciągać przy następnym wejściu.

Beson napisał(a):

Spróbuj zainstalować Operę 8.01 w nowym katalogu i na czystym profilu poserfować.


Przynajmniej narazie niechciałbym tego robić ze względu na to że niechce utracić moich zakładek, poczty czy ustawionych preferencji.

Możesz sprawdzić ilość połączeń w Preferencje->zaawansowane->sieć?


Maks. połączeń z serwerem: 8
Maks. łączna liczba połączeń: 20
To jest chyba standardowe ustawienie bo nigdy nic tutaj niezmieniałem.

Jeśli to jest coś typu 'inny użytkownik używa Opery' to jest to całkiem naturalne...


Tak to jest to, tak więc jeden problem mam z głowy.

Dzięki wink

andol napisał(a):

Originally posted by Beson
Przynajmniej narazie niechciałbym tego robić ze względu na to że niechce utracić moich zakładek, poczty czy ustawionych preferencji.W systemie możesz mieć zainstalowaną dowolną liczbę osobnych kopii Opery. Możesz nawet jednocześnie je uruchamiać. Zainstaluj więc tymczasową Operę w katalogu "c:\temp\Opera" wyłączając podczas instalacji opcję indywidualnych profili użytkowników. Potem wystarczy po prostu usunąć katalog z tymczasową Operą.

TomekQ napisał(a):

Originally posted by Beson
Przynajmniej narazie niechciałbym tego robić ze względu na to że niechce utracić moich zakładek, poczty czy ustawionych preferencji.

Andol ma rację, jeśli ta nowa będzie działać, polecam FAQ, część 'zakładki i inne dane' w celu uzyskania informacji o przenoszeniu ustaweń (polecam też linki).


Maks. połączeń z serwerem: 8
Maks. łączna liczba połączeń: 20
To jest chyba standardowe ustawienie bo nigdy nic tutaj niezmieniałem.

Tak, to jest standardowe i Opera 7.x też tak miała, więc za bardzo Ci nie pomogę, ale możesz spróbować tymczasowo zmniejszyć te wartości do 4 i 8 - WindowsXP SP2 pozwala tylko na 10 połączeń i to może blokować.

yarecco napisał(a):

Witam
Operę mam od niecałego tygodnia, dwa dni po instalacji 8.0 "nainstalowałem" na nią 8.0.1, dzięki poradom na forum wrzuciłem ją w jeden folder, dzięki temu w domu, w pracy , na jakimkolwiek kompie mam zawsze ze sobą moja przeglądarke z moją konfiguracją i pocztą ( po "uzyciu" na innym kompie poprostu zgrywam katalog na CD a z dysku kasuję), uważam to za jedno z lepszych rozwiązań...
spędzam, z racji pracy, na Operze czasem kilka godzin bez przerwy... musze stwierdzic, że tylko raz "padła" bez ostrzeżenia, poza tym działa sprawnie, bezproblemowo..
podajcie mi chociaż jeden link, na którym cos będzie nie tak, jesli chodzi o problemy, o których piszecie wyżej.. bo inaczej będę nieobiektywnie zachwalał tę przeglądarkę jako niemal idealną smile
A tak na serio: w zasadzie zaliczam siebie do tzw ZU i stwierdzam, że do poprawnego korzystania z internetu wystarczyła po prostu instalacja Opery, bez dorzucania żadnych rozszerzeń, bajerów, jak to jest np w Fitrefoxie. Dlatego mi sie to podoba. A jak cos się wy[---] to z pewnościa o tym napiszę.
Tako rzekł ZU smile

Ryszard napisał(a):

podajcie mi chociaż jeden link, na którym cos będzie nie tak


Proszę bardzo:
http://windowsupdate.microsoft.com/
bigsmile

I nie chodzi o "ogólne niedziałanie" serwisu ale o link opisany
"Jeśli wybierzesz inną przeglądarkę sieci Web, to aktualizacje systemu Windows możesz pobrać pod adresem Centrum pobierania Microsoft."
Mimo, że jako jedyny język mam PL to kieruje mnie na stronę http://www.microsoft.com/downloads/search.aspx?displaylang=en
Pewnie Opera źle podaje preferowany język wink

djdeaka napisał(a):

Witam.

Dzwine to wszystko. Ja mam Opere 8.0 i wszystko działa bardzo dobrze i stabilnie wink)

A zastanawia mnie jedna rzecz. Bo niby pojawiła się Opera 8.0.1, jak próbuje zaktualizować Opere używając "POMOC>>Sprzawdź nową wersję..." Wyskakuje mi kominikat, że używam najnowszej wersji.

Jak klikam POMOC>>O Operze... to podaje:
Wersja 8.0
Kompilacja 7561

a na tej stronce która podaliście http://snapshot.opera.com/windows/w801p1.html podaje:
Version: 8.01
Build: 7583

To co? Mam najnowszą czy nie??

Pozdrawiam.
djdeaka

TomekQ napisał(a):

Originally posted by djdeaka
Dzwine to wszystko. Ja mam Opere 8.0 i wszystko działa bardzo dobrze i stabilnie wink)

To jest naturalne:)

A zastanawia mnie jedna rzecz. Bo niby pojawiła się Opera 8.0.1, jak próbuje zaktualizować Opere używając "POMOC>>Sprzawdź nową wersję..." Wyskakuje mi kominikat, że używam najnowszej wersji.

Pomoc wersji stabilnej będzie cię informować o wersjach stabilnych, a to wydanie jest ogłoszone tylko na forum.

adas napisał(a):

Originally posted by djdeaka
To co? Mam najnowszą czy nie??


http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/beta.html - a zobacz tu. 8.01 to na razie wersja preview - czyli "teoretycznie" niestabilna.

A co do tego sprawdzania - Opera chyba będzie informować o nowej wersji dopiero tydzień po premierze... Chyba...

Mayor napisał(a):

http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/beta.html - a zobacz tu. 8.01 to na razie wersja preview - czyli "teoretycznie" niestabilna.

a praktycznie bardziej stabilna niż 8.0
ja bym tak traktował tą preview, jako update, kolejną wersję, fix, upgrade

a nie jako jakąś bete do testów, zobacz zresztą na changeloga

djdeaka napisał(a):

Originally posted by adas
http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/beta.html - a zobacz tu. 8.01 to na razie wersja preview - czyli "teoretycznie" niestabilna.Jako mało zaawansowany użytkownik chyba sobie podaruje i poczekam na oficjalną premiere (zgodnie z: "Uwaga! Niezaawansowani użytkownicy nie powinni instalować wersji Beta, a tym bardziej wersji Preview." wink )

Dzieki za linek.

Beson napisał(a):

Originally posted by andol
W systemie możesz mieć zainstalowaną dowolną liczbę osobnych kopii Opery. Możesz nawet jednocześnie je uruchamiać. Zainstaluj więc tymczasową Operę w katalogu "c:\temp\Opera" wyłączając podczas instalacji opcję indywidualnych profili użytkowników. Potem wystarczy po prostu usunąć katalog z tymczasową Operą.Zrobiłem tak jak powiedziałeś i okzało się że działą troszkę lepiej, ale to i tak nie jest jeszcze to co było kiedyś.

A więc usunołem starą Opere zrobiłem kopie plików tak jak to było pokazane na filmie, gdzieś tutaj na forum. Zainstalowałem na czysto Opere i wrzuciłem te pliki no i okazało że nic niedziała.

p

Może mi ktoś pomoże ?
z góry dzięki

TomekQ napisał(a):

Originally posted by Beson
Zrobiłem tak jak powiedziałeś i okzało się że działą troszkę lepiej, ale to i tak nie jest jeszcze to co było kiedyś.

A więc usunołem starą Opere zrobiłem kopie plików tak jak to było pokazane na filmie, gdzieś tutaj na forum. Zainstalowałem na czysto Opere i wrzuciłem te pliki no i okazało że nic niedziała.

W jakim sensie nic nie działa, nie uruchamia się w ogóle, czy nie ma starych danych. Jeśli to pierwsze, to czy przed wgraniem tych plików (100% czysta instalka) też tak się dzieje?

Jeśli nie łączy się z internetem, to czy nie masz przypadkiem ustawionego jakieoś proxy/firewalla.

Beson napisał(a):

Opera działa, ale niemam starych ustawień.

TomekQ napisał(a):

Wgrałeś pliki do złego katalogu - wpisz opera:about w pasku adresu i zobacz gdzie masz obecny profil, tam przegraj stare dane.

Beson napisał(a):

Ja się chyba zaj....

Nic to nie daje, na dodatek utraciłem cały katalog Mail w wyniku tego zamieszania na dysku, jednym słowem mam prze.....

sad

TomekQ napisał(a):

Originally posted by Beson
Nic to nie daje, na dodatek utraciłem cały katalog Mail w wyniku tego zamieszania na dysku, jednym słowem mam prze.....

sad

Opisz dokładnie co i w jakiej kolejności robiłeś, czy przesuwałeś te katalogi, czy tylko je kopiowałeś.

TomekQ napisał(a):

Wersja na UNIXy (chcącym wiedzieć na bieżąco polecam zasubskrybować ten wątek)

M-Z napisał(a):

Originally posted by TomekQ
Wersja na UNIXy (chcącym wiedzieć na bieżąco polecam zasubskrybować ten wątek)


Niestety nadal nie naprawili crash'a na idg.pl przy wyłączonych pluginach...

Dro77naR napisał(a):

Po zainstaowaniu nowej Opery wyskoczyl mi blad:

/home/lukasz/lib/opera/8.01-20050509.2/opera: symbol lookup error: /home/lukasz/lib/opera/8.01-20050509.2/opera: undefined symbol: __ti7QWidget

i oczywiscie Opera sie nie uruchomila sad

M-Z napisał(a):

Originally posted by Dro77naR
Po zainstaowaniu nowej Opery wyskoczyl mi blad:

/home/lukasz/lib/opera/8.01-20050509.2/opera: symbol lookup error: /home/lukasz/lib/opera/8.01-20050509.2/opera: undefined symbol: __ti7QWidget

i oczywiscie Opera sie nie uruchomila sad


A którą paczkę instalowałeś? Wygląda mi to na jakiś problem z biblioteką Qt. Dla Suse 9.2 właściwą paczką jest paczka .5.

Dro77naR napisał(a):

ja instalowalem paczke 2. Mozliwe, ze cos by mi podpowiedzialy ikony przy paczkach, ale wyswietlaja mi sie tylko ikony debianowe i redhatowe...
Zapytam wiec - czym sie rozni np. paczka 2 od 5?

Aha, paczka 5 dziala prawidlowo smile Dzieki smile

M-Z napisał(a):

Originally posted by Dro77naR
ja instalowalem paczke 2. Mozliwe, ze cos by mi podpowiedzialy ikony przy paczkach, ale wyswietlaja mi sie tylko ikony debianowe i redhatowe...
Zapytam wiec - czym sie rozni np. paczka 2 od 5?


Tutaj jest mniej więcej wyjaśnione, którą paczkę się z czym je... wink
http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=72104

Dro77naR napisał(a):

dzieki za ten link. To kiedys, przy ktorejs wersji beta bylo wyjasnione w pliku README, ale potem ten plik zniknal... dziwne to troche, ale coz...

Mayor napisał(a):

czasami nie działa mi zamykanie strony środkowym przyciskiem myszy (niewazne ile na niej klikam), tj. sam przycisk w obrębie karty działa ale zamykanie nie i musze zamykać albo gestem albo "X"'em; potem na nowej karcie już działa

ma ktoś tak samo jak ja? sing

M-Z napisał(a):

Originally posted by Mayor
czasami nie działa mi zamykanie strony środkowym przyciskiem myszy
(...)
ma ktoś tak samo jak ja? sing


Nie... smile

Baca napisał(a):

@Mayor: też tak kiedyś miałem, ale od dłuższego czasu już się ten problem nie pojawia.

nowotny napisał(a):

Originally posted by Mayor
czasami nie działa mi zamykanie strony środkowym przyciskiem myszy (niewazne ile na niej klikam), tj. sam przycisk w obrębie karty działa ale zamykanie nie i musze zamykać albo gestem albo "X"'em; potem na nowej karcie już działa

ma ktoś tak samo jak ja? sing


Czasami (rzadko) też tak mam że klikanie środkowym nie zamyka karty, ale wtedy wystarczy że przełączę się na inną kartę i ta którą chciałem zamknąć automagicznie się zamyka sama... bigsmile

sidtherat napisał(a):

czesto wysatrczy tylko kliknac w dana strone [jej tresc] - tak jakby opera miala poza glownym, jeszcze jakis swoj maly focus, ktory trzeba ustawic
w 7.x ani w 8beta3 tego nie mialem

lukjan napisał(a):

Kiedy będzie full?

Witam

Kiedy będzie wersja full, oraz spolszczony instalator?

TomekQ napisał(a):

WIR
Pozdrowienia znad morza.

lukjan napisał(a):

TomekQ napisał(a)
WIR
Pozdrowienia znad morza.nie znam angielskiego sad

Zajec napisał(a):

lukjan napisał(a)
nie znam angielskiego sad

When = kiedy
It's = to jest
Ready = gotowy

~kiedy będzie gotowa

P.S.
Lukjan, kliknięcia w linki do affiliate umieszczane na forum Opery nie są zliczane, więc możesz usunąć go z podpisu, bo i tak żadnych punktów dzięki niemu nie zyzskasz.


TomekQ napisał(a)
Pozdrowienia znad morza.

A dziękujemy... ale skup się może na wypoczywaniu nałogowcu? p

lukjan napisał(a):

Zajec napisał(a)
When = kiedy
It's = to jest
Ready = gotowy

~kiedy będzie gotowa

P.S.
Lukjan, kliknięcia w linki do affiliate umieszczane na forum Opery nie są zliczane, więc możesz usunąć go z podpisu, bo i tak żadnych punktów dzięki niemu nie zyzskasz.Aha

zliczalo mi klikniecia.

Zajec napisał(a):

lukjan napisał(a)
zliczalo mi klikniecia.

Możliwe, ale tylko do pewnego momentu. Sam człowiek z Opery się wypowiadał na ten temat, więc informacja jest raczej pewna.

andol napisał(a):

Originally posted by Zajec

TomekQ napisał(a)
Pozdrowienia znad morza.


A dziękujemy... ale skup się może na wypoczywaniu nałogowcu? pTo było raczej skierowane do autora słów from mountain thanks, ale Ty przecież byłeś w tamtym czeskim wątku. jester