Opera VS IE (www)

w dziale Opera
djdeaka napisał(a):

Witam. Jestem "świeżakiem" w Operze (od dziś jestem dumnym użytkownikiem Opery8) i juz po paru godzinach klikania w necie jestem wniebowzięty: szybkość ładowania sie nowych okien, prawdziwe blokowanie okienek, otwieranie w tle, etc. Wszystko to to czego mi brakowało podczas używania IE.

Prosty przykład stronka mojego zespoły wink na darmowym aliasie http://www.enha303.prv.pl - w IE reklamka z prv.pl ładuje się razem ze stroną i głupi Explorer jej nie blokuje. A Operka inteligentnie blokuje tą reklamke - ten banalny przykład ucieszył mnie tak, że byłem pewien od razu, że dobrze zrobiłem instalując Operę. Jednakże jedna rzecz powoduje, że nie można tak do końca zapomnieć o IE.

Mianowicie. Jeśli było już poruszana na forum, to wybaczcie. Dlaczego niektóre stronki, które są dobrze wyświetlane w IE nie chcą się dobrze załadować w Operze? Natrafiłem na kilka takich, na których obrazy były poprzesuwane albo strona w poziomie wykraczała poza okno (w IE nie było tego problemu). Natomiast bardzo mnie zastanowiła stronka www.hbi.pl która w IE prezentuje się świetnie, natomiast w Operze w ogóle. Widać tylko górny banner a później już tylko ciąg kodu źródłowego.

Screeny:
Internet Explorer 6.0
Opera 8

Dzięki z góry za posty w tej sprawie.

Pozdrawiam
djdeaka

TomekQ napisał(a):

Na 99% storna jest zła i specjalnie blokuje Operę, możesz edytować plik ua.ini w katalogu profilu (zobacz opera:about żeby dowiedzieć się gdzie znajduje się profil) dopisz

www.hbi.pl=4
na końcu (pamiętaj, żeby Opera była wyłączona).

P.S. Domyślam się, że strona jest zła, ponieważ zapisana pod Mozillą i otwarta w Operze działa bez zarzutu.

Jurgi napisał(a):

Witamy na pokładzie, marynarzu! bigsmile

Mnie też do Opery przekonała jej szybkość (zarówno sama szybkość działania, jak i szybokść łądowania się stron). Potem odkryłem inne zalety.

Co do problemu: był poruszany 1000 razy. Wina leży prawie zawsze po stronie autora strony, który nie brał pod uwagę istnienia innych przeglądarek niż IE i - przede wszystkim - nie trzymał się standardów. Warto do webmastera napisać na ten temat - jeśli traktuje gości poważnie, to poprawi błędy. Jak nie reaguje, albo problem jest poważny, to polecam stronę: http://osiolki.net/. Wejdź, poczytaj, dodaj osłowatą stronę, warto.
Szkopuł w tym, że IE ma gdzieś światowe standardy, wprowadza własne, a sposób w jaki generuje strony zachęca właśnie do niedbalstwa.

A teraz, marynarzu, do szorowania pokładu! bigsmile

djdeaka napisał(a):

Co do niedbalstwa to po samym FrontPejdżu widać, że Microsyf nie pomyślał o niezaśmiecaniu serwerów niepotrzbnymi informacjami, o tym że niektórzy mają nadal modemy itd itp. Przecież długości niepotrzebnych wpisów do kody źródłowego http robione przez FrontPage przechodzą ludzkie pojęcie. A wszystko to można w notatniczku... Zresztą tak samo jest z Wordem. Masz plik *.doc 1MB, otwierasz go, zmieniasz jedną literkę, zapisujesz i plik już ma 5MB - autentyk.

Dzięki za wsparcie. Znając mnie będę tu jeszcze rozstrząsał inne problemy, więc będziecie mieli się czym popisać. (klawiaturą wink)
A będę pisał, bo w Operze to nawet z forów się jakoś wygodniej korzysta...

Pozdrawiam
djdeaka

Jakub81 napisał(a):

Strona przedstawia się jako plik JavaScript, nie dziwota więc, że nie działa. Dlaczego JavaScript ze składnią HTML miałby działać? bigsmile

djdeaka napisał(a):

Stała się dziwna rzecz. Parę minut po wspianiu 1st posta na forum (patrz czas posta) strona hbi.pl ładuje się poprawnie w Operze. Hmmm... szybki ten ich webmaster wink a moze Opera jakos tam (jak zawsze inteligentie wink) się dostosowała do niedostosowanej strony.

A już byłem w połowie zgłaszania tej strony na osiolki.net

Pozdrawiam
djdeaka

Jakub81 napisał(a):

Bo teraz przedstawia się jako HTML smile Widać webmaster czyta to forum bigsmile

EDIT: Ale na podstronach i tak pustka sad Może jeszcze poprawią wink

EDIT2: Hmm... poprawili p

andol napisał(a):

Tak jak napisał Jakub81 - strona wysyłana jest z typem MIME application/x-javascript i Opera 8 traktuje ją jako plik skryptów JavaScript. Co ciekawe, wszystkie inne przeglądarki (włączając w to Operę 7) otrzymują tę stronę jako text/html. Tak więc strona działa w Operze 7.x i działałaby w Operze 8, gdyby tej ostatniej serwowano właściwą informację o typie MIME.

//DODANE
Moja Opera nadal otrzymuje tę stronę jako application/x-javascrip

skolman napisał(a):

u mnie ciagle nie dziala, opera 8
chyba jednak webmaster nie czyta tego forum smile

a swoja droga z niepokojem zauwazylem, ze finalna wersja ma tendencje do "zycia wlasnym zyciem".
u kazdego troche inaczej dziala wink

djdeaka napisał(a):

dziwni ci webmasterzy. np taki pan od drawa.pl to w ogole roz**wil mi cycki wink normalny faszysta internetowy wink