Pobieranie a Opera

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
agnesta1 napisał(a):

Witam!
Mam pytanie dotyczące ustawień w operze. Np. aktualizując Winampa nie pokazuje mi się okno do pobierania programu, jak to ustawić.Podobnie jest z java scriptem , pomimo faktu że go zainstalowałam niektóre strony go nie widzą i nie ma pełnego obrazu jak się tego pozbyć a raczej jak mogę to zmienić??

Ryszard napisał(a):

Originally posted by agnesta1:

Podobnie jest z java scriptem , pomimo faktu że go zainstalowałam niektóre strony go nie widzą

Jak się stęskniłem za takami problemami. Dawno to nie było nikogo. kto nie odróżnia JavaScriptu (który po prostu jest) od Javy (która wymaga instalowania) wink
Podaj adres strony z problemami to dowiesz się

Originally posted by agnesta1:

jak mogę to zmienić??Originally posted by agnesta1:

aktualizując Winampa nie pokazuje mi się okno do pobierania programu


Jak aktualizujesz tego Winampa? Toto ma gdzieś przycisk [Aktualizuj]? Czy piszesz o stronie http://www.winamp.com/media-player/pl i klikaniu w link opisanym jako "Masz już program Winamp i chcesz uaktualnić?" i prowadzącym do http://download.nullsoft.com/winamp/client/winamp5601_pro_pl-pl.exe ?

agnesta1 napisał(a):

Jeśli w takim razie możesz to podeślij mi stronę gdzie mogę pobrać javę a gdzie java script bo ja tu czegoś nie kumam.
aha co do winampa, to ja wiem w jaki sposob sie pobiera, aktualizuje itp ja np, jeśli chce podbrac adobe flash playera nie mogę tego zrobić bo nie pokazuje mi sie okno do pobrania i tu jest problem! nie pokazuje mi sie okno zainstaluj ani u gory strony nie pokazuje sie zakładka żadna.
Kto pyta nie błądzi więc może i pytania banalne ale mam Operę od niedawna i wolę uzyskać info

Ryszard napisał(a):

Originally posted by agnesta1:

gdzie java scrip

JavaScript po prostu masz. Tu http://www.javaskrypt.w.szu.pl/skrypty.php?go=testalkohol przykład strony z przykładowym javascriptem.

Java i adobe flash player to wtyczki czyli [F12] i ptaszkujesz "Włącz obsługę wtyczek" albo Menu > Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość
A potem na - http://www.java.com/pl/download/installed.jsp sprawdzi Ci posiadanie i wersję Javy i w razie czego chyba poda adres do strony z pobieraniem.
Flash player - http://www.adobe.com/software/flash/about/ sprawdzi flash.

Pobieranie jako takie - Menu > Pobieranie i widać co pobierasz. Jak na tej karcie (Pobieranie) klikniesz w "Widok" zobaczysz (będziesz mogła zmienić) sposób automatycznego wyświetlania karty Pobierań.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by agnesta1:

jeśli chce podbrac adobe flash playera nie mogę tego zrobić bo nie pokazuje mi sie okno do pobrania

Menu O→Ustawienia→Preferencje→Zaawansowane→Pobieranie, odznacz Ukryj typy plików obsługiwanych przez Operę, Wyszukaj "exe", kliknij Edytuj i upewnij się, że jest zaznaczone "Pokaż okno pobierania".