/superwątek/ Kilka pytań nowego użytkownika

w dziale Opera
leo25 napisał(a):

Witajcie,,,

Mam parę pytań do ekspertów,,

Ostatnimi czasy używałem IE,, aż do chwili kiedy znalazłem Awant Browser, i ta mała zabawka szybko wyparła z mojego pulpitu stara przeglądarke,,Wówczas trafiłem na opere i po zainstalowaniu wersji 7.20.pl, zacząłem testowanie.Jest to fantastyczne narzędzie i prawie je polubiłem ale mam pare starych nawyków, i chciałbym je wprowadzić do opery..
Dlatego też zamieszczam poniżej moje pytania w nadziei że ktoś udzieli mi jakiejś sensownej odpowiedzi...

1. Czy możliwe jest określenie koloru jaki ma posiadac aktualnie otwarta karta,a jaki karty ,które sa otwarte w tle..Wiem że niektóre skiny rozróżniają te różnice ale dla jest to za mało czytelne..
2. Czy istnieje możliwość takiego skonfigurowania opery aby domyślnie wszystkie nowe karty otwierała w tle.Chodzi mi o adresy wpisywane z paska adresów.
3. Czy możliwe jest takie ustawienie , aby po dwukliku myszą( lewy przycisk), na górnej częsci karty , czynność ta powodowała jej zamknięcie.

Wiem że to drobiazgi, ale nawyki to druga natura człowieka

Dzięki za jakiekolwiek wskazówki....smile

qviri napisał(a):

1. Tak, tyle że trza zmienić plik skina. Jak chcesz, to mogę wysłać instrukcje.

2. Chyba nie.

3. Chyba nie, ale możesz kliknąć środkowym klawiszem.

leo25 napisał(a):

Jeśli możesz to byłbym Ci wdzięczny, przynajmniej może jedna rzecz była by załatwiona, o ile to nie przerośnie moich możliwości.

Sorki ale nie wiem czy możesz mi to wysłać na priva , czy też mam ci podesłac mojego emilka ,, Wielkie dzięki...

qviri napisał(a):

Dam tu, to wszyscy będą mogli przeczytać:

------------------------------------------
%OPERA% to katalog gdzie zainstalowałeś Operę
%PROFILE% to katalog profilu Opera, aby sprawdzić, gdzie on jest, Pomoc -> O Operze -> Ścieżki -> Katalog Opery


1) Rozpakuj plik ze skinem który chcesz zmienić. Jeśli jest to fabryczny (Windows lub standard), jest on w %OPERA%\skin, wszystkie ściągnięte z sieci są w %PROFILE%\skin. Najwygodniej rozpakować do podrzednęgo katalogu nazwanego tak jak skin.

2) W właśnie utworzonym katalogu znajduje się plik skin.ini. Należy go otworzyć w jakimś edytorze, np. Notatniku.

3) Należy znaleźć wpis w stylu:

[Pagebar Button Skin.attention]
Clone						= Pagebar Button Skin
;Text color					= #dd4422
Text color					= #336699


Ogólnie, interesuje nas coś związaniego z Pagebarem (pasek kart) i klasą ".attention", która jest używana gdy w karcie jest nieprzeczytana strona. Jeśli Twój pasek kart jest na dole, przed attention dodaj klasę bottom: [Pagebar Button Skin.bottom.attention].

4) Kolor ustawia się następująco: Text color = #RRGGBB, numer to kod koloru w formacie HEXowym (np. #336699 to niebieski).

5) Średnik przed linią oznacza że linia ta jest wykomentowana, znaczy się nie liczy. Można wykomentować obecną linię określająca kolor, żeby w razie czego można było łatwo do niej powrócić.

6) Zamykamy edytor, zamykamy Operę, z powrotem zipujemy skin (uważając, aby skin.ini znalazł się w katalogu zerowym -- znaczy, nie może mieć żadnego "Path"), podmieniamy plik skina, odpalamy Operę, cieszymy się nowym kolorkiem.

leo25 napisał(a):

Dzięki za info,, Zrobiłem jak napisano a nawet więcej troszkę kombinowałem z plikiem ini, ale niestety nic a nic nie wskórałem..Chyba będe musiał sie przyzwyczaic..Nie wiem może znaczenie ma tu rodzaj skórki jakiej się używa. Ja próbowałem to zrobic na skórce Konquer OrPERA1.8 I nic nie wyszło , ale dzieki za chęci..

qviri napisał(a):

W KonquerOrPERA, edytujemy plik skin.ini, linia numer 28 to:

Text color = #0000ff

Zmieniamy numer po =, np. na mój:

Text color = #336699

Powinno zadziałać, a jak nie, to napisz, co się dzieje zamiast.

leo25 napisał(a):

Zrobiłem tak. Zamknąłem opere otwarłem katalog skins ,rozpakowałem skin który mnie interesuje, otworzyłem plik ini w notatniku,zmieniłem tekst,zamknąłem i zapisałem plik ini, i spakowałem go do katalogu z modyfikowanym skinem. Potem uruchomiłem opere i nic ma żadnej zmiany, karty są takie jak były , wygląda na to że nic sie nie zmieniło,,,Dołączam zrzucik z notatnika, i jeszcze zrzut przeglądarki na czerwono zaznaczyłem karte aktualnie aktywną , pozostałe są takie same..

capture_2_resize.jpg

Ultrazbig napisał(a):

Jakiś czas temu bawiłem się z dodawaniem własnych ikonek i mogę powiedzieć że miałem problem z odpowiednim spakowaniem skina. Dobrze działał po spakowania Total Commander-em.
Ps.
Może tak było tylko u mnie i klepię głupoty ale może warto sprawdzić ;-)

Pozdrawiam
Zbyszek

qviri napisał(a):

Ultrazbig, jakby bylo zle spakowane to w gole skin by nie dzialal... Jak na moj gust to skin nie jest zmieniany, spraw po dacie modyfikacji czy ten plik jest zmieniony, jak to nie pomoze to sprobuj zmienic nazwe pliku obecnego skina i spakowac folder to innego pliku...

leo25 napisał(a):

Przepakowałem , zmieniłem nazwe i wpakowałem do katalogu skin,,i dalej żadnej zmiany,,Cóż to chyba oznacza porażke:'(

qviri napisał(a):

na czerwono zaznaczyłem karte aktualnie aktywnąCholera.

Zdaje się, że zrobiłem z siebie idiotę pierwszej klasy.

Bierzesz te linie:

[Pagebar Button Skin.selected]
Clone = Tab Button Skin.selected

I dodajesz pod Clone linię Text Color. Wydawało mi się, że chcesz co innego zrobić. Idiota ze mnie sad

porneL napisał(a):

mi nie dzialaja skiny spakowane winrar'em (jako zip oczywiscie). [bug dawno zgloszony].
natomiast directory opus (dopus.com) radzi sobie ok.

robienie skinow to w sumie fajna robota... moze ktos, kiedys by zrobil edytor do nich bigsmile

leo25 napisał(a):

Dodałem linijke , spakowałem wszystko pod total Comanderem, próbowałem nawet spakowac do nowego folderu, i znów nic ..
Karty w operze sa takie same jak zawsze czyli kolor karty aktywnej sie nie zmienił.....

capture_6.gif

qviri napisał(a):

Chwila, chwila.

Kolor tekstu na karcie sie zmienil.

Czy moze chcesz zmienic kolor tla tesktu?

To juz drugi raz zle zrozumialem faint

leo25 napisał(a):

Sorki, może sie żle wyraziłem oczywiście że chodzi mi o kolor tła dla karty..Jeśli żle to ująłem to przepraszam...

qviri napisał(a):

faint

Nieco zmiany koloru można uzyskać przez Widok -> Schemat kolorów, jak chcesz więcej zmieniać to już trzeba z obrazkami się bawić...

drkn napisał(a):

Kilka pytań [RSS, M2]

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących użytkowania Opery. Myślę, że to jest najlepsze miejsce do ich zadania:

1. Czy support dla RSS w Operze 7.5x jest poprawny? Nie wyświetlają mi się poprawnie wątki napisane w html'u np.: http://www.eclipse-plugins.info/eclipse/plugins_backend.jsp?what=newandupdated . Zamiast ładnego formatowania, wyświetlają mi się "gołe" tagi html'a. Mam ustawione oczywiście Widok->Wyświetlanie->Preferuj html, a nawet odznaczone Widok->Wyświetlanie->Blokuj zewnętrzne elementy...

2. Czy można zmienić domyślną czcionkę dla RSS?

3. Czy istnieje jakiś prosty sposób na export maili do jakiegoś zewnętrznego archiwum, do którego mógłbym bez problemów powrócić. Moja skrzynka ma już kilkaset mega, a jej wyczyszczenie nie wchodzi w gre. Może jakiś zewnętrzny program? (Swoją drogą dlaczego nie ma żadnych mechanizmów archiwizacji standardowo w Operze? ...).

4. Czy gdzieś jakieś plotki nie niosą informacji, że w przyszłych wersjach m2 będzie możliwość pisania mejli w html'u? Wiem, wiem... nieładnie tak, ale czasami opcja ta jest przydatna.

5. Mój panel M2 jest dość rozbudowany - dużo kanałów informacyjnych, grup usenetowych i filtrów. Standardowo po otwrciu opery wszystkie grupy opcji są zwinięte. Czy nie można zapisać jakoś defaultowego ustawienia grup. np: rozwinięte "Wszystkie wiadomości i Kanały informacyjne", a cała reszta zwinięta?

6. Wam też tak często wywala się opera przy dużej ilości otwartych zakładek - szczególnie z osadzonymi elementami typu aplet javy itp.?

Więcej grzechów nie pamiętam (nie oznacza to, że sobie jeszcze nie przypomne), za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję wink

qviri napisał(a):

4. Czy gdzieś jakieś plotki nie niosą informacji, że w przyszłych wersjach m2 będzie możliwość pisania mejli w html'u? Wiem, wiem... nieładnie tak, ale czasami opcja ta jest przydatna.Nie niosą, a nawet wprost przeciwnie.

5. Mój panel M2 jest dość rozbudowany - dużo kanałów informacyjnych, grup usenetowych i filtrów. Standardowo po otwrciu opery wszystkie grupy opcji są zwinięte. Czy nie można zapisać jakoś defaultowego ustawienia grup. np: rozwinięte "Wszystkie wiadomości i Kanały informacyjne", a cała reszta zwinięta?Mi Opera pamięta które drzewa były rozwinięte a które nie...

Mayor napisał(a):

Re: Kilka pytań [RSS, M2]

Originally posted by drkn
Witam,

Mam kilka pytań dotyczących użytkowania Opery. Myślę, że to jest najlepsze miejsce do ich zadania:

1. Czy support dla RSS w Operze 7.5x jest poprawny? Nie wyświetlają mi się poprawnie wątki napisane w html'u np.: http://www.eclipse-plugins.info/eclipse/plugins_backend.jsp?what=newandupdated . Zamiast ładnego formatowania, wyświetlają mi się "gołe" tagi html'a. Mam ustawione oczywiście Widok->Wyświetlanie->Preferuj html, a nawet odznaczone Widok->Wyświetlanie->Blokuj zewnętrzne elementy...

nie wiem czy to bug, ale u mnie tak samo wyświetlają sę tagi zamiast formatowania; imho powinno wyświetlać

2. Czy można zmienić domyślną czcionkę dla RSS?

wydaje mi się że można skorzystać z arkusza styli ale nie wiem dokładnie, Moose będzie wiedział wink4. Czy gdzieś jakieś plotki nie niosą informacji, że w przyszłych wersjach m2 będzie możliwość pisania mejli w html'u? Wiem, wiem... nieładnie tak, ale czasami opcja ta jest przydatna.

plotki mówią że niestety nie będzie prawdopodobnie nigdy sad
większość użytkowników jest zdecydowanie za (wyniki ankiet) ale akurat włodarze opery sa przeciwni i zgodnie z zasadą a ja i tak wiem swoje i html jest zły więc póki ja jestem szefem to tego nie będzie - nie będzie takiej opcji, trza używać The Bata

5. Mój panel M2 jest dość rozbudowany - dużo kanałów informacyjnych, grup usenetowych i filtrów. Standardowo po otwrciu opery wszystkie grupy opcji są zwinięte. Czy nie można zapisać jakoś defaultowego ustawienia grup. np: rozwinięte "Wszystkie wiadomości i Kanały informacyjne", a cała reszta zwinięta?

jasne, po prostu rozwiń widoki które chce mieć rozwinięte a po ponownym uruchomieniu opery będą jak je zostawiłeś, sprawdziłem przed chwilą z tymi dwoma: "Wszystkie wiadomości i Kanały informacyjne", rozwinąłem, zamknąłem opere, włączyłem i były rozwinięte; a przynajmniej w operze 7.51 i 7.60 to działa; ja np. zawsze po otwarciu mam zawsze rozwinięte widoki filtrów

6. Wam też tak często wywala się opera przy dużej ilości otwartych zakładek - szczególnie z osadzonymi elementami typu aplet javy itp.?

u mnie przynajmniej - tak, ale to zależy od stron, moge otworzyć i 100 stron bez crasha, ale starczy że będzie tam jedna która zawiesza opere (np. dla opery 7.60P1 www.filmweb.pl) i bum

qviri napisał(a):

większość użytkowników jest zdecydowanie za (wyniki ankiet)Interesujące, że według ankiety w Twoim sigu wyniki przedstawiają się:

Yes, some people have valid uses for it. - 47 - 61.04%
No, users shouldn't have that option. - 30 - 38.96%

Jakoś nie wydaje mi się aby 61% to było "większość użytkowników jest zdecydowanie za".

BTW... po zainstalowaniu SP2 Outlook Express domyślnie wyświetla wiadomości w plain-text, nawet gdy wiadomość jest w HTMLu. To znaczy że najczęściej używany klient e-mail nie wyświetli waszych pięknych wiadomości. Ooops.

Mayor napisał(a):

kiedy ostatni raz sprawdzałem to było "zdecydowanie za"
teraz też jest "za" tylko może mniej zdecydowanie, ale ciagle "za" (61% do 38% na Yes)

poza tym poza tą ankietą jest jeszcze kilka innych na ten sam temat i w każdej wyniki ankiet były również na "za"

drkn napisał(a):

Czyli html'a w m2 narazie nie uświadczymy... szkoda sad Czytałem troche na temat tego, dlaczego "nie", ale przedstawiane argumenty są bez sensu. Przykładowo, że html, to nieładny zwyczaj, a poza tym niebezpieczny i powinno się używać plaintextu. Nie twierdzę, że nie jest to prawdą, ale decydowanie za kogoś poprzez przedstawienie mu jedynego słusznego rozwiązania, pachnie mi troche polityką takiej jednej firmy, której fani Opery zbytnio nie lubią.... Ironia losu bigsmile Poza tym za bezpieczeństwo mejli html'owych powinnien odpowiadać klient poczty, a jeżeli nie implementuje się html'a z powodu jego niebezpieczeństwa zakrawa lekkim lenistwem (nie robie bo to jest niebezpieczne a mi się nie che implementować mechanizmów zabezpieczających) - nie ubliżając nikomu oczywiście. Coż... Opera traci wielu potencjalnych klientów z powodu braku tego ficzera.

Kwestia panelu poczty rozwiązała się sama. Okazało się, że używałem jakiś czas którejś z bet i tam występował ten problem. W ostatniej stable 7.54 jest wszystko ok.

Pozostaje jeszcze kwestia RSS i archiwum. Anybody?

Gdzie mogę znaleźć jakiść roadmap Opery? Ciekawy jestem co twórcy planują np. w wersji 8. Podoba mi się idea integracji wszystkich najważniejszych programów w jeden - zawsze to mniej działających procesów. Brakuje mi jeszcze tylko jakiegoś fajnego PIM'a...

qviri napisał(a):

Gdzie mogę znaleźć jakiść roadmap Opery? Ciekawy jestem co twórcy planują np. w wersji 8.Nie ma takiego. Opera Software ASA nigdy nie mówi oficjalnie o swoich planach na przyszłość.

Mayor napisał(a):

trzeba wejść na wishlist, i te tematy o ficzerach w których jest dużo przychylnych odpowiedzi, mają rating pięć gwiazdek, poparcie ogółu (niekoniecznie ankieta - vide ulepszanie M2) a haavard użył w nich zwrotu "hmm, nice idea" - taka rzecz pojawi się w końcu w którejś z nadchodzących oper wink

obstawiam że niedługo ujrzymy "bring back transfers window in background option" tyle że to nie jest nowa funkcja tylko stara którą zabrali

drkn napisał(a):

Originally posted by Mayor
trzeba wejść na wishlist, i te tematy o ficzerach w których jest dużo przychylnych odpowiedzi, mają rating pięć gwiazdek, poparcie ogółu (niekoniecznie ankieta - vide ulepszanie M2) a haavard użył w nich zwrotu "hmm, nice idea" - taka rzecz pojawi się w końcu w którejś z nadchodzących oper wink

hehehe spoko. Zaraz coś poczytam wink Tnx.

Moose napisał(a):

Re: Kilka pytań [RSS, M2]

Originally posted by drkn
2. Czy można zmienić domyślną czcionkę dla RSS?Dodaj ponizszy text do swojego user css:

rss {
font-family: "Wybrana Czcionka Tutaj";
font-size: 13px;
}

Jesli chcesz tez zmienic Atom, dodaj FEED:

rss, feed {...}

A jesli masz na mysli rss tak jak sie pojawia w M2, to musisz zmienic mime.css .

M.

Haber napisał(a):

Opera - kilka pytań.

Witam.
Mam 3 pytanka odnośnie Operki.
1. Czy da się dokładnie samemu ustawić gesty myszki?
2. Czy idzie zrobić tak, że po kliknięciu na plik do ściągania, okno "Transfery" otworzy się w tle, lub wcale się nie otworzy?
3. Czy idzie ustawić poczte w Operze, że widzi każde konto osobno? Jeżeli przyjdzie email, to będzie mp. w koncie nr.2, a nie wszystkie razem.
Za odpowiedzi będę wdzięczny. Pozdrawiam - haber.

Gargamel napisał(a):

Re: Opera - kilka pytań.

Originally posted by Haber
1. Czy da się dokładnie samemu ustawić gesty myszki?http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=34629&highlight=gesture+configuration

Polecam forumową wyszukiwarkę wink .

3. Czy idzie ustawić poczte w Operze, że widzi każde konto osobno? Jeżeli przyjdzie email, to będzie mp. w koncie nr.2, a nie wszystkie razem.


Nie. Możesz natomiast stworzyć filtry, które będą kierować wiadomości do osobnych widoków, zależnie od zawartości pola "Do", czyli np. stworzyć regułkę kierującą wszystkie mejle wysłane na należący do Ciebie adres costam@costam.pl do widoku o nazwie costam. Problem w tym, że to nie zawsze działa wink .

zajec666 napisał(a):

ad2 w oknie transferów w widoku odznaczasz "pokaż transfery po rozpoczęciu pobierania"

wojtzuch napisał(a):

Re: Re: Opera - kilka pytań.

Nie. Możesz natomiast stworzyć filtry, które będą kierować wiadomości do osobnych widoków, zależnie od zawartości pola "Do", czyli np. stworzyć regułkę kierującą wszystkie mejle wysłane na należący do Ciebie adres costam@costam.pl do widoku o nazwie costam. Problem w tym, że to nie zawsze działa wink .No, niezupełnie kieruje do widoku, bo to nie folder smile

Oprócz tworzenia dowolnych widoków, możesz przełączać pokazywanie poszczególnych kont (mail>show account). Poza tym gdzieś widziałem, i chyba nawet używałem krótko (dziwne, żebym nie był tego pewien?) odpowiedniego przycisku.

Gargamel napisał(a):

Re: Re: Re: Opera - kilka pytań.

Originally posted by wojtzuch
No, niezupełnie kieruje do widoku, bo to nie folder smile


Kwestia czy kieruje czy pokazuje czy cośtam nie jest chyba najwyższej doniosłości p wink .

Greengrass napisał(a):

Pare pytań

Witam. Od dłuższego czasu używałem Avant Browser jako przegladarki. Bardzo spodobała mi się jednak Opera i chciałbym się na nią przesiąść jednak brakuje mi paru rzeczy których albo nie ma albo nie umiem ustawic. Stąd mojepytania:
1. czy Opera ma mozliwosc aby otwierac nowa zakladke automatycznie po wpisaniu adresu.

2. czy jest opcja lub plugin umozliwiajacy ustalenie skrótów do poszczególnych stron ?

quiris napisał(a):

czy Opera ma mozliwosc aby otwierac nowa zakladke automatycznie po wpisaniu adresu.

Tak. Po wpisaniu adresu naciśnij shift+enter lub shift+ctrl+enter. Różnicę oceń sam i wybierz sposób, który Ci bardziej odpowiada.

czy jest opcja lub plugin umozliwiajacy ustalenie skrótów do poszczególnych stron ?

Nie bardzo rozumiem. Możesz trochę rozjaśnić?

AbdulMumit napisał(a):

Re: Pare pytań

Greengrass napisał(a)
1. czy Opera ma mozliwosc aby otwierac nowa zakladke automatycznie po wpisaniu adresu.

2. czy jest opcja lub plugin umozliwiajacy ustalenie skrótów do poszczególnych stron ?


Pierwszego pytania chyba nie rozumiem. Czy chodzi Ci o to, żeby po wpisaniu adresu do paska adresu i wciśnięciu «Enter» strona otwierała się w nowej zakładce? Jeśli tak, to nie znam metody.

Drugie pytanie: Tak, jest taka opcja. Kiedy dodajesz stronę do zakładek, to poza polem «Nazwa», które automagicznie wypełnia się samo, masz pole «Krótka nazwa». Wpisz tam coś. Później wystarczy w pasku adresu wpisać krótką nazwę, żeby połączyć się z zapamiętanym adresem.

Moose napisał(a):

Re: Pare pytań

Originally posted by Greengrass
czy jest opcja lub plugin umozliwiajacy ustalenie skrótów do poszczególnych stron ?jak dodajesz bookmarks/favorites/zakladki, to pojawia ci sie okienko dialogowe (zalacznik). Tam masz pole NICKNAME. Nie wiem, jak to jest w wersji polskiej, ale to jest drugie od gory.

1. Wpiszesz: "re" dla zakladki o reniferach.
2. jak chcesz odwiedzic te strone, to albo:
a. wpisujesz "re" w pasku adresu i enter
b. wciskasz shift+f2 i wpisujesz "re" -> tu nawet nie trzeba entera, bo Opera automatycznie otwiera zadana zakladke

M.

nickname.png

Greengrass napisał(a):

Dzięki wielkie za pomoc!!!! smile

MaikGD napisał(a):

Parę pytań odnośnie 8-mki.

Witam, mam parę pytań:
1 Dlaczego nie ma wersji z javą ?
2 Dlaczego nie mogę przejść testu http://www.24fun.com/downloadcenter/benchjs/benchjs.html , staje na drugim, otwiera pop-upy i zamiast je zamknąć stoi w nieskończoność. Czy ktoś może to potwierdzić ? Może to coś u mnie.
3 Gdzie mogę znależć plik językowy do wersji Linuksowej ?
A tak to miooodzio smile

Zajec napisał(a):

Re: Parę pytań odnośnie 8-mki.

Maik_ napisał(a)
Witam, mam parę pytań:
1 Dlaczego nie ma wersji z javą ?
2 Dlaczego nie mogę przejść testu http://www.24fun.com/downloadcenter/benchjs/benchjs.html , staje na drugim, otwiera pop-upy i zamiast je zamknąć stoi w nieskończoność. Czy ktoś może to potwierdzić ? Może to coś u mnie.
3 Gdzie mogę znależć plik językowy do wersji Linuksowej ?
A tak to miooodzio smile


1. Bo nowi użytkownicy często ściągali z Javą mając nadzieję, że sama Opera też jest jakaś lepsza. A potem narzekali, że Opera dużo zajmuje, że ma starą Jave etc.
2. Stawiałbym na jakieś zabezpieczenie. Możliwość edytowania tylko ostatnio otwartego okienka, czy coś w tym stylu confused
3. Dziwne, nie ma oficjalnego tłumaczenia dla Opery 8.0 pod L?? http://www.opera.com/download/languagefiles/index.dml

MaikGD napisał(a):

1. Ok, rozumiem.
2. Kombinowałem już ze wszystkim co mi tylko na myśl przyszło. Linux Opera 8.0 bulid 1095.
3. No właśnie, jedyne co znalazłem to pliki od bety.

golebiow6 napisał(a):

Kilka pytań - nowego user'a

Witam wszystkich uzytkowników OPERY !

Coś o sobie smile Jak to bywało z kązdym zapewne z Nas : zaczynalimy od IE. Tak było i ze mną, ale po bardzo krótkim okresie przesaidłem sie na nakładkę na IE MAXTHON (jeszcze kiedyś MYIE). PO czym tak trwałem w użytkowaniu MAXTHON'a. Pod względem konfiguracji to jest to chyba najbardziej rozbudowana przeglądarka IE z nakłądką Maxthon.
Ale drażniło mnie że świetny MAXTHON został stworzony na takim relikcie jak IE.
NIe czekając długo jak usłyszałem o szalonej kampanii FireFox'a zmieniłem Maxhtona na FF. Ale zagłębiając się w arkana alternatywnych przeglądarek do IE nie sposób nie było natknąć się na OPERę.
W chwili obecnej jestem (mogę tak powiedzieć) użytkownikiem dwóch przeglądarek: FireFox i OPERA.
Teraz chciałbym podzielić się z Wami moimi odczuciami po przetestowaniu FF jak i Opery. Największą zaletą FireFox'a jest jego elastyczność, mianowicie: dzięki ogromnej !! liczbie rozszerzeń możemy dostosować go do własnych potrzeb przez co korzystanie z neigo jest bardzo wygodne. Opera "sztywna" przeglądarka, którą trzeba "brać taką jaką się dostało". FF doprowadziłem do takeigo stanu że jest bardzo wygodny w obsłudze, a serfowanie po internecie bardzo szybkie. Natomiast Opera przyciąga mnie do siebie swą wszechstronnością, a połączenie klijenta poczty z przeglądarką jest dl a mnie czymś co powinno być w kązdym programie służącym do internetu. Tak właśnie opera winna się nazywać: program służacy do internetu.

Bardzo bym chciał zostać stałym użytkownikiem opery, dlatego potrzebuję kilku odpowiedzi na moje pytania:

1. Na początek: Czy możecie mi podać linki do rozbudowanych serwisów nt. OPERy?? - Do FF jest takich naprawdę wiele.
2. Np. na stronie www.kross.pl po kliknięciu na obrazki rowerów stworzone we Flash'u nie wyskakują okienka z powiększenie tych że rowerów. Pomimo uprzedniego wyłaczenia blokady wyskakujących okienek.
3. Czy jest możliwość "przesunięcia" pasków narzędzi ?? Chodzi o to by pasek zakładek był zaraz nad stroną pod paskiem nawigacyjnym.
4. Czy są jakieś dobrze rozbudowane pluginy do OPERY by można było modyfikować różnego rodzaju parametry ??
5. Bardzo zależy mi na opcji modyfikującej zasady otwierania nowych odnośników, czyli: jakiego typu odnośniki ma otwierać w nowych panelach a jakie w aktywnym oknie.

Proszę o kompetętną odpowiedź. Chciałbym zostać stałym userem Opery gdyż ma Ona coś w sobie co mnie przyciąga.

Pozdrawiam

sidtherat napisał(a):

teoretycznie strony we flashu są w 100% obsługiwane przez plugin macromedii - jednak są wyjątki, jeden z nich widać na tej stronie, kiedy player, za pomocą javascriptu, odpala nowe okienko

widać, że coś jest nie tak, bo to w operze nie działa - na szczęście jest wersja html

jakby popatrzeć w kod to pewnie by wyszło, że strona jest źle osadzona w htmlu i dlatego js nie działa jak powinien - ale to w sumie nie interesuje użytkownika, który wymaga, żeby działało

ps. taki myk jak okienko otwierane z flasha to jakiś kiepski żart..

reszta pytań była już wielkrotnie zadawana na forum - dodam tylko, że dobrym źródłem wiedzy o operze jest Wiki - http://nontroppo.org/wiki/

TomekQ napisał(a):

1) http://nontroppo.org/wiki/Opera - bardzo wiele informacji zgromadzonych w jednym miejscu
2) Mi wyskakuja, a mam ustawione "Blokuj niechciane wyskakujace okienka"
3) Chyba nie
4) Nie ma, wiekszosc rzeczy jest wbudowana w Opere, inne robimy przy pomocy user.js, bookmarkletow, CSS i zewnetrznych programow
5) user.js jest poteznym narzedziem;)

adas napisał(a):

Re: Kilka pytań - nowego user'a

Originally posted by golebiow6

1. Na początek: Czy możecie mi podać linki do rozbudowanych serwisów nt. OPERy?? - Do FF jest takich naprawdę wiele.
2. Np. na stronie www.kross.pl po kliknięciu na obrazki rowerów stworzone we Flash'u nie wyskakują okienka z powiększenie tych że rowerów. Pomimo uprzedniego wyłaczenia blokady wyskakujących okienek.
3. Czy jest możliwość "przesunięcia" pasków narzędzi ?? Chodzi o to by pasek zakładek był zaraz nad stroną pod paskiem nawigacyjnym.
4. Czy są jakieś dobrze rozbudowane pluginy do OPERY by można było modyfikować różnego rodzaju parametry ??
5. Bardzo zależy mi na opcji modyfikującej zasady otwierania nowych odnośników, czyli: jakiego typu odnośniki ma otwierać w nowych panelach a jakie w aktywnym oknie.


1. http://nontroppo.org/wiki/OperaPL oraz http://nontroppo.org/wiki/Opera - tu jest wszystko.
2. U mnie działa wink
3. Da się - pole wpisywania adresu przenosisz na pasek główny lub stanu. I wyłączasz pasek adresu. (chyba by trzeba opis na wiki skombinować - jak ubodobnić Operę do FF wink )
4. http://nontroppo.org/wiki/Opera - tam szukaj - albo podaj co chcesz zrobić to się to wykombinuje
5. confused Ja nie lubię jak mi strona otwiera nowe strony w nowych oknach/kartach/panelach. I mam do zabraniania tego procederu skrypt:
http://nontroppo.org/wiki/SkryptyUzytkownika#blank

Proszę o kompetętną odpowiedź. Chciałbym zostać stałym userem Opery gdyż ma Ona coś w sobie co mnie przyciąga.


Przyciaga bo to kobieta wink Opera

//edit: aż trzeci jestem? To skandal cry

sidtherat napisał(a):

mi to nie działa - czy osoby którym działa mają włączoną obsługę głosu? bo ja nie mam

adas napisał(a):

Originally posted by sidtherat
mi to nie działa - czy osoby którym działa mają włączoną obsługę głosu? bo ja nie mam


A na co odpowiadasz? Co nie działa? Głosu nie mam bo pod linuksa go nie wprowadzili wink

adas napisał(a):

Apropo IE jego bezpieczeństwa, dodatków do przeglądarek...: http://www.xp.net.pl/art/fl1.html
Można się do łez rozpłakać (ze śmiechu).

sidtherat napisał(a):

ok. to wyjaśniam - mi te okienka na stronie o rowerach nie wyskakują. a mam włączone allow-all, nawet operę zresetowałem. mam dziwne podejrzenie, że to userJS zabijający target _blank, ale to tylko przeczucie
wiem, że włączenie obsługi głosu ma jakiś dziwny związek z obsługą niektórych userJS czy JS w ogólności - poruszane np w wątku o google suggest

TomekQ napisał(a):

Originally posted by sidtherat
mi to nie działa - czy osoby którym działa mają włączoną obsługę głosu? bo ja nie mam

Nie mam glosu, link otwarty w nowym oknie. Zreszta na tej stronie sa znaczniki <script>.

@adas myslisz, ze chodzilo o pasek kart i adresu, a nie nawigacyjny i "personal"? Zapewne masz racje;)

adas napisał(a):

Originally posted by TomekQ
@adas myslisz, ze chodzilo o pasek kart i adresu, a nie nawigacyjny i "personal"? Zapewne masz racje;)


A nie wiem wink Mi się wydaje, że chodzi pasek adresu i osobisty. smile O pasku kart nie pomyślałem - mam go na dole wink

wickoo napisał(a):

poczytaj o plikach ini :> na forum..
np. topik jak tworzyć menu ( dostosujesz menu pod siebie, jeszcze lepiej niz w ff )
np. topik alternatywne menu ( w którym jest Adblock - w tym wątku na 1 stronie jest instrukcja )

Zajec napisał(a):

sidtherat napisał(a)
teoretycznie strony we flashu są w 100% obsługiwane przez plugin macromedii - jednak są wyjątki, jeden z nich widać na tej stronie, kiedy player, za pomocą javascriptu, odpala nowe okienko

widać, że coś jest nie tak, bo to w operze nie działa - na szczęście jest wersja html

jakby popatrzeć w kod to pewnie by wyszło, że strona jest źle osadzona w htmlu i dlatego js nie działa jak powinien - ale to w sumie nie interesuje użytkownika, który wymaga, żeby działało

Brawo, trzeba było jeszcze tylko uzupełnić swoją wypowiedź o wskazówkę odnosnie JS :-)

Wciśnij F12 i tam włącz obsługę JavaScript. Flash używa JS do otwierania nowych okienek.

Możliwe, że wyprzypadku golebiow6'a to wystarczy.

golebiow6 napisał(a):

Oj coś nie mogę znaleźć interesujących mnie rzeczy... Więc jak ktos może to niech podesle mi linki do :
- wszystko zwiazane z otwieraniem stron w panelach
- jak stworzyć własne menu kontekstowe ?? Chodzi mi o to by usunąć kilka pozycji
- chcialbym dodać do menu wyszukiwarek takie pozycje jak :
* www.webfilm.pl
* napisy.org

sidtherat napisał(a):

ze śmiesznych rzeczy. nadal nie udało mi się tych rowerów odpalić :/ wiedziałem, że przesadziłem z ilością userJS smile wyłączmy to na chwilę..

ps. wskazówkę pominąłem bo js jest domyślnie włączone i nie przypuszczałem, że może być wyłączone [było?]

Zajec napisał(a):

golebiow6 napisał(a)
Oj coś nie mogę znaleźć interesujących mnie rzeczy...

Oj coś chyba ci się nie chce.


golebiow6 napisał(a)
- wszystko zwiazane z otwieraniem stron w panelach

Nie mamy raczej wątku, gdzie wszystko na ten temat było by poruszone. Opisz, czego dokładniej chcesz, oczekujesz.


golebiow6 napisał(a)
- jak stworzyć własne menu kontekstowe ?? Chodzi mi o to by usunąć kilka -pozycji

szukaj: menu kontekstowe


golebiow6 napisał(a)
- chcialbym dodać do menu wyszukiwarek takie pozycje jak :
* www.webfilm.pl
* napisy.org

szukaj: menu wyszukiwarek (Edytor)

sidtherat napisał(a):

www.webfilm.plchyba filmweb...

golebiow6 napisał(a):

Nie mamy raczej wątku, gdzie wszystko na ten temat było by poruszone. Opisz, czego dokładniej chcesz, oczekujesz.Konkretnie mam tu na myśli: jakie odnośniki mają być otwierane w aktywnej karcie, nowej i nowej w tle.

Zajec napisał(a):

golebiow6 napisał(a)
Konkretnie mam tu na myśli: jakie odnośniki mają być otwierane w aktywnej karcie, nowej i nowej w tle.

Specyficzne wymagania ;-)


Większość z nas radzi sobie z tym poprzez stosowanie odpowiednich gestów nad odpowiednim linkiem.
zwykłe kliknięcie - otwarcie w aktualnej
prawy przycisk na linku, myszka w dół - otwarcie w nowej
prawy przycisk na linku, myszka w dół i w górę - otwarce w nowej w tle


Dodatkowo możesz sobie skonfigurować działanie środkowego przycisku myszy poprzez naciśnięcie shift i wciśnięcia trzeciego przycisku myszy. Wtedy np. kliknięcie trzecim p myszy na linku może otwierać ta stronę w tle.


Jeżeli natomiast chcesz, aby linki odgórnie miały narzucony sposób otwierania się (osobiście nie lubię, jak coś/ktoś myśli za mnie, więc się w to nie bawiłem) możesz użyć user js. W nim także jest możliwe osiągnięcie wszystkich trzech efektów. Poniżej podaję *przykładowy* skrypcik na tego typu efekt dla linków odnoszących do opera.com:
[php]function zmianalinkow() {
var links = document.getElementsByTagName('a');
for(i=0;a=links;i++)
{
if(a.href.indexOf('http://opera.com/%27)==0)
{
a.target='_blank';
}
}
}
document.addEventListener('load', zmianalinkow, false);[/php]

golebiow6 napisał(a):

OK ale bardziej chodizło mi tu o coś takiego jak :
- zakłądki automatycznie otwierane w nowych kartach
- linki z wbudowanego programu pocztowego otwierane w nowych kartach w tle
- rezultat wyszukiwania otwierany w nowej karcie

A poza tym taki "drobiazg" by przeglądarka sama rozpoznawała czy jest to link do innej domeny i otwierała go w nowej karcie.

TomekQ napisał(a):

zakladki i wyszukiwanie - odznacz Preferencje->zaawansowane->przegladarka->uzywaj istniejace karty
M2 (program pocztowy), chyba sie nie da, mozesz trzymac shift+ctrl
"drobiazg" - do zrobienia przez user.js, ale to musi sie ktos inny tym zajac;)

golebiow6 napisał(a):

hmmm ten "drobiazg"... Przesiadłem się na opkres próbny na OPERę z FireFox'a i brakuje mi właśnie takiego "drobiazgu" jak rozszerzenie w FireFox'ie TabBrowser Extension

PavloZ napisał(a):

ja tez niedawno ( 20 kwietnia ) przesiadłem się z FF na Operę.
I przyznam się szczerze, że po kilkunastu tygodniach używania FF też brakowało mi kilku funkcji z FF które dawały mi liskowe rozszerzenia.
Dzięki temu forum i dzięki poradom zaawansowanych userów - zrobiłem już; przycisk noflash, adblock'a, rozszerzone menu PPM ( o 3 funkcje ), dodatkowe przyciski uruchamiające kilka aplikacji jak np. MWSnap. I powiem szczerze dopiero teraz zaczynam powoli rozumieć konfiguracyjną potegę Opery. smile To naprawdę wciąga i daje satysfakcje zrobisz sobie coś sam, tak jak chcesz i na tyla na ile umiesz. I ciagle myślisz co jescze jak poprawić jak upiekszyć - tak aby Twoja przeglądarka była jedyna w swoim rodzaju. Wymaga to wiedzy którą mozna znaleźć na tym i na angielsko języcznym forum. Wymaga to prób i zacięcia. Nie mozna się zrażać niepowodzeniami. Ale za to jak fajnie zrobić sobie coś samemu. No i... wymaga to czasu.

To nie tak jak z liskiem - ktos napisał rozszerzenie Ty kliknąłeś i już masz. Czasem okazuje się, że trafiłeś w "10" i pojawia się nowa funkcjonalność której oczekiwałeś ale najczęściej po zainstalowaniu rozszerzenia stwierdzasz, że to jednak nie to o co chodziło. Lub instalujesz i wcale nie używasz, ot jest ale poszło w zapomnienie.
Oczywiście nie mam nic przeciwko rozszerzeniom FF - to naprawdę dobry pomysł który pozwala na proste w wykonaniu, przeróbki przeglądarki.

Musisz mieć świadomość, że FF to przeglądarka dla ogółu daje wszystko to czego oczekuje większość użytkowników ( i tylko użytkowników ).
Opera w podstawowej wersji ma to co w FF można osiągnąć tylko przez rozszerzenia a dodatkowo dla tych którzy chca stac się zaawansowanymi userami daje mozliwość zmian na kilka różnych sposobów.

Tak to widzę - oczywiście mogę się mylić jestem nowicjuszem który jak na razie korzysta ze skarbnicy wiedzy innych ale już myśli co chciałby zrobić z Operą w przyszłości - jak zdobędzie troszkę więcej doświadczenia.

na ewentualne pytanie dlaczego zrezygnowałem z FF odpowiadam - o lisku zrobiło się za głośno, za duzo reklam, ża duzo przekonywania na siłę, za dużo medialnego szumu - wszytkich ochów i achów - jakie to piękne. A ja nie cierpię reklam...
Co do samego FF mam o nim jak najlepsze zdanie którego nie zmienię - to naprawe super program.


pozdrawiam

wickoo napisał(a):

zgadzam sie w 100%, co do każdego rozdziału postu wink dodam jeszcze ze bardzo wiele rozszerzen do firefoxa jest stworzonych po to, aby wprowadzic funkcje, ktore w operze sa juz od dawna smile

sidtherat napisał(a):

Musisz mieć świadomość, że FF to przeglądarka dla ogółu daje wszystko to czego oczekuje większość użytkowników ( i tylko użytkowników ).akurat FF ma więcej narzędzi dla developerów w standardzie niż opera, i do FF łatwiej można dodać kolejne - u opery wsparcie dla developerów lekko kuleje i trzeba się mocno posiłkować innymi rozwiązaniami
ale taka podobno filozofia przeglądarki walczącej o rynek :/

adas napisał(a):

Originally posted by sidtherat
akurat FF ma więcej narzędzi dla developerów w standardzie niż opera, i do FF łatwiej można dodać kolejne - u opery wsparcie dla developerów lekko kuleje i trzeba się mocno posiłkować innymi rozwiązaniami
ale taka podobno filozofia przeglądarki walczącej o rynek :/Ale wiesz oczywiście o http://nontroppo.org/wiki/RozszerzeniaFirefoksaVsOpera#devel ?

sidtherat napisał(a):

znam, od dawna - ale kilku rzeczy tam nie ma - choćby rozsądnego modułu do SEO [pagerank button pomijam, bo tylko to można z nim zrobić]
a sama opera nie pozwala mi podejrzeć gołego xml'a [xml to nie tylko strony ale też logika biznesowa - coś czego się na stronach nie wyświetla ale czasem fajnie na to rzucić okiem w znajomym środowisku]
dlatego do SEO mam firefoxa a do gołego xmla niestety IE :/

L_U_K napisał(a):

Pare pytań

Witam
Jestem użytkownikiem opery już od dłuższego czasu, związku z wyjściem 8.0 i nie tylko mam pytania:

1. W 7.54 Ctrl+F11 chowało główne menu, a w 8 nie działa - wiem iż na forum ktoś już pisał iż trzeba zmodyfikować w konfiguracji klawiatury "Hide Opera" - ale to minimalizuje opere do traya a nie chowa menu - jak schować te menu ?

2. W "Szybkim wyszukiwaniu" domyślnie po włączeni opery jest 1-wsza pozycja z listy, jednakże czasem potrafi się samoczynnie przestawić na 2 czy ostatnią - jak to naprawić ?

3. Jeśli chodzi o Panele to często tak jest iż jak jestem na stronie www i wysuwam panel to jest on na Odnośnikach mimo iż ostatnio zostawiłem chowając np. na zakładkach - trochę denerwujące to jest - w 7.54 samo się nie przestawiało i pamiętało na czym zostawiłem ostatnio - da się to poprawić ?

4. Chodzi mi o przycisk "Zabezpieczenia" w 7.54 kierował on do Preferencji\Zabezpieczenia, a teraz do informacji o zabezpieczeniu - była by możliwość przywrócenia poprzedniej funkcjonalności przycisku ?

5. Ktoś kiedyś na forum opisał gesty myszki pozwalające się przemieszczać między zakładkami - Lewy-Prawy (następna), Prawy-Ley(poprzednia) - FlipForward / FlipBack - jednakże nie działa ten gest w oknie Transfery - da się coś z tym zrobić ?

6. Jak wiadomo po kliknięciu środkowego klawisza myszki (ten pod scrollem) można ruchem myszki przesuwać stronę, jednakże po kliknięciu kursor ustawia się sam na środku okna - czy jest taka możliwość by pojawiam się tam gdzie się kliknęło środkowy przycisk ? Czasem się tak zdarza iż się nie trafi w link i kursor zaraz ucieka na środek - denerwujące to jest.

Załączony rysunek mniej więcej objaśnia o co mi chodzi.

Z Góry Dzięki.

screen.gif

Felix99 napisał(a):

ad.1 Utwórz w konfiguracji klawiatury takie coś np. przycisk m w Kontekst i skróty, w polecenie Disable menu bar | Enable menu bar, oczywiście w Application

sidtherat napisał(a):

co do transferów: [5] - trzeba niestety trafiać w odpowiednią część okna a konkretnie NIE w pole gdzie są transfery, tylko albo na część ponad nagłówkami tabeli, albo na pole pod nią [tam gdzie jest from, to, size itp]

L_U_K napisał(a):

Originally posted by Felix99
ad.1 Utwórz w konfiguracji klawiatury takie coś np. przycisk m w Kontekst i skróty, w polecenie Disable menu bar | Enable menu bar, oczywiście w ApplicationOriginally posted by sidtherat
co do transferów: [5] - trzeba niestety trafiać w odpowiednią część okna a konkretnie NIE w pole gdzie są transfery, tylko albo na część ponad nagłówkami tabeli, albo na pole pod nią [tam gdzie jest from, to, size itp]Dzięki, działa ...

darson_de_dark napisał(a):

Czołem!

Wiem, że to nie mój post ale jakoś nie mam motywacji zakładać nowego postu tylko po to, żeby zadać dwa pytania. A poza tym moje pytania są powiązane tematycznie z tym postem:

1) W Operze 8.0 brakuje mi możliwości powrotu do poprzedniego panelu poprzez dwuklik LPM na obecnie otwartym panelu. Co prawda jest opcja: ,,Przywróć" pojawiająca się po prawym kliknięciu na otwartym panelu ale szybciej by było po prostu dwa razy kliknąć LPM na otwartym panelu żeby wróćić do poprzedniego. Czy jest możliwość, żeby ta funkcja działała tak jak w Operze 7.54?

2) Dodawanie nowych linków/ zakładek jest dla mnie zbyt awangardowe w Operze 8.0. Czy da się wrócić do poprzedniego sposobu dodawania linków (tak jak to się odbywało w Operze 7.54)?

Z góry dziękuję za pomoc.

TomekQ napisał(a):

1 - Dziala jesli nie wyswietlasz przyciskow zamykajacych karte na kazdej karcie
2 - Jaki sposob masz na mysli? Jesli to okno, ktore pojawia sie po nacisnieciu Ctrl+T to ktos probowal, ale chyba sie nie udalo.

szyk napisał(a):

Re: Pare pytań


4. Chodzi mi o przycisk "Zabezpieczenia" w 7.54 kierował on do Preferencji\Zabezpieczenia, a teraz do informacji o zabezpieczeniu - była by możliwość przywrócenia poprzedniej funkcjonalności przycisku ?


Możesz sobie dodać przycisk : button

darson_de_dark napisał(a):

Originally posted by TomekQ
1 - Dziala jesli nie wyswietlasz przyciskow zamykajacych karte na kazdej karcie
2 - Jaki sposob masz na mysli? Jesli to okno, ktore pojawia sie po nacisnieciu Ctrl+T to ktos probowal, ale chyba sie nie udalo.W punkcie 1) rzeczywiście o to mi chodziło. Fajowo! smile
W punkcie 2) - tak właśnie - mam na myśli działanie Ctrl+T jak w Operze 7.54 ale radzę sobie przeciągając LPM (drag&drop) ikonkę obok adresu WWW na panel z zakładkami.

Dziękuję za pomoc!

darth69 napisał(a):

Kilka pytań nowego usera

Witam
Kilka pytań nowego użytkownika Opery:
1. Jestem przyzwyczajony do otwierania linków na nowych kartach w tle poprzez Shift+Click a nie przez Shift+Ctrl+Click, nie da się tego zamienić? Grzebałem zarówno w ustawieniach klawiatury i myszy, ale nie udało mi się tego zrobić.
2. Czy da się zrobić tak, aby po wybraniu "Szybkie pobieranie" z menu kontekstowego karta Transfery otwierała się w tle, zamiast stawać się aktywną?
3. Kiedy uruchamiam Operę otwierając po prostu plik html z dysku, lub np. link w oknie komunikatora - otwierany jest niepotrzebnie dodatkowy panel ze stroną główną (w moim przypadku about:blank). Da się to wyłączyć? Problem jest w tym, aby ta zakładka była otwierana, kiedy uruchamiam "czystą" przeglądarkę.
4. Mam błąd na liście Top 10. Kiedy znajdzie się na niej jakaś strona z dysku, przy próbie otwarcia w miejsce spacji zamiast %20 Opera wstawia "" i nie otwiera strony.
5. W Maxthonie, kiedy wykonywałem gest myszy na pasku statusu wyświetlały mi się wykonane do tej pory ruchy, o ile się nie mylę Opera nie ma takiej możliwości?
6. Co to jest i jak działa "Supermenu" smile
7. Na jakiej zasadzie Opera klasyfikuje "niechciane wyskakujące okna"? Bo dla mnie są to okna, które otwierają się same, np. po wczytaniu strony, lub w momencie jej zamykania. Natomiast zdarza się, że takie okna się pojawiają. Za "chciane" uważam okna, które się otwierają po kliknięciu na jakiś link.
8. Na pewno o czymś jeszcze zapomniałem smile
Pozdrawiam
darth

Felix99 napisał(a):

ad.1 Mozesz ustawic sobie srodkowy przycisk myszy aby otwieral w tle( Narzedzia -> Preferencje -> Mysz i klawiatura -> Opcje srodkowego przycisku myszy).
ad.2 Transfery -> Widok -> Otwieraj transfery w tle
ad.6 http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=55452&highlight=Supermenu

TomekQ napisał(a):

3) Prawdopodobnie możesz ustawić żeby nie otwierał żadnych kart i zmienić skróty na

C:\Ścieżka\do\Opery\opera.exe about:blank

5) Nie ma
7) Niechciane są włączane automatycznie wraz z załadowaniem strony, chciane stanowią odpowiedz na działania użytkownika (dlatego ostatnio dużo reklam pojawia się po pierwszym kliknięciu - zdarzenie onclick)

Nixer napisał(a):

Ad. 6:

Supermenu

Menu kontekstowe zaznaczonego tekstu znane jest również jako supermenu. Można je otworzyć wielokrotnie klikając słowo lub wyrażenie, które chcesz zaznaczyć.
Kliknij dwukrotnie, aby zaznaczyć słowo
Kliknij trzykrotnie, aby zaznaczyć całe zdanie
Kliknij czterokrotnie, aby zaznaczyć cały akapit

Supermenu zawiera wyszukiwarki takie jak słownik, encyklopedia, serwisy tłumaczące i inne. Jeśli adres WWW (URL) nie jest zaznaczony jako odnośnik, kliknij go dwukrotnie i wybierz dostępne w supermenu polecenie "Przejdź pod ten adres".

Jeśli włączyłeś funkcje głosowe, możesz użyć supermenu do rozpoczęcia odczytywania na głos przez Operę zaznaczonego tekstu.

Supermenu jest również dostępne po kliknięciu zaznaczonego tekstu prawym przyciskiem myszy.Z: http://help.opera.com/Windows/8.0/pl/mouse.html

Supermenu = Hotclick.

sudione napisał(a):

przycisk "Opróznij kosz", shockwave i Opera 8.0

Witam !!!
Może nie jestem nowum użytkownikiem, ale Operę 8.0 dopiero poznaję i mam kilka pytań. Oto one:
1. Czy jest możliwość, aby przycisk [Usuń spam i opróżnij kosz], który dodałem z nontroppo działał na karcie z mail'ami, a nie tylko na Panelach ???
2. Jak zrobić, żeby przyciski, które nie mają opisu obok siebie [czyli sama ikonka] miały swój własny w chmurce, gdy cały panel przyciskowy jest ustawiony na "Wyświetlaj małe ikony i opis po prawej". Najlepiej jest to zoobrazowane w załączniku poniżej, który wstawiłem.
3. Mój brat często gra w gry na stronach www, gdy mieliśmy Operę 7.23, nigdy nie mówił, że coś nie chodzi albo nie działa. Od pewnego czasu zaczął narzekać na tą grę http://www.miniclip.com/fowlwords2.htm Wyświetla się puste okno z opisem w lewym górnym rogu "Wymagana wtyczka", gdy kliknę w to puste okno wyskakuje komunikat:
"Potrzebujesz wtyczki , aby wyświetlić zawartość
[url]http://www.miniclip.com/gamefiles0304/fowlwords2.dcr.[/url]
Czy chcesz pobrać tę wtyczkę teraz?"

Oczywiście odpowiadam [Tak] i przekierowuje mnie do strony http://sdc.shockwave.com/shockwave/download/download.cgi? oczywiście ściągam Shockwave'a i instaluje, problem polega na tym, że dalej strona nie działa. Dlaczego ???sad Brat twierdzi, że gra działała na Operze 7.23 oraz 7.54u2.
Bardzo proszę o pomoc.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

opera8.0.png

quiris napisał(a):

3. Mój brat często gra w gry na stronach www, gdy mieliśmy Operę 7.23, nigdy nie mówił, że coś nie chodzi albo nie działa. Od pewnego czasu zaczął narzekać na tą grę http://www.miniclip.com/fowlwords2.htm Wyświetla się puste okno z opisem w lewym górnym rogu "Wymagana wtyczka", gdy kliknę w to puste okno wyskakuje komunikat:

Zapoznaj się uważnie z wątkiem: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=88952

quiris napisał(a):

Od pewnego czasu zaczął narzekać na tą grę http://www.miniclip.com/fowlwords2.htm

Ładowanie tej strony z włączonym JS i pluginem Shockwave często wywala Operę. Bug zgłoszony #169962 i crashlogi wysłane.

sudione napisał(a):

Shockwave

Witam ponownie !!!
Ja zrobiłem z Shockwave'em wg tej instrukcji:

Originally posted by artkom
Podejrzewam, że po różnych kombinacjach i bojach odkrylem (trochę też pomogl mi quiris) rozwiązanie problemu.
Ściągamy sobie instalkę Shockwave Player'a dla Netscape.
http://www.macromedia.com/shockwave/download/alternates/
Następnie rozpakowujemy ją WinRAR'em i znajdujemy plik NP32DSW.DLL. Plik NP32DSW.DLL kopiujemy do folderu Opera\program\plugins. Instalujemy Shockwave Player'a. Następnie kopiujemy plik NP32DSW.DLL do folderu Windows\System32\Macromed\Shockwave 10. Po tych zabiegach powinien Shockwave Player działać jak należy. Na koniec zaznaczamy w preferencjach Opery żeby Opera używała wtyczki Shockwave for Director.Nie wiem co prawda jak w preferencjach uruchomić wtyczkę Shockwave, ale gdy wpisuje w pustą kartę opera: plugins wyświetla mi się to:

Shockwave Flash	
application/x-shockwave-flash	swf	
application/futuresplash	spl	
C:\Program Files\Opera8\Program\Plugins\NPSWF32.dll

Shockwave for Director	
application/x-director	dcr,dir,dxr	
C:\Program Files\Opera8\Program\Plugins\NP32DSW.DLL


Wysztko wydaje się, że jest w porządku, ale po wejściu na http://www.miniclip.com/fowlwords2.htm lub inne tego typu strony wyświetlają mi się następujące komunikaty [patrz załącznik]. Bardzo proszę o dalsze wsparcie.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

shockwave.png

quiris napisał(a):

Wysztko wydaje się, że jest w porządku, ale po wejściu na http://www.miniclip.com/fowlwords2.htm lub inne tego typu strony wyświetlają mi się następujące komunikaty [patrz załącznik]. Bardzo proszę o dalsze wsparcie.

Odinstaluj Shockwave'a uruchamiając ten plik: http://fpdownload.macromedia.com/get/shockwave/uninstall/win/sw_uninstaller.exe
Potem zainstaluj Shockwave'a uruchamiające ten plik: http://fpdownload.macromedia.com/get/shockwave/default/english/win95nt/10.1.0.011/Shockwave_Installer_Full.exe

sudione napisał(a):

TO DZIAŁA !!!

Dzięki quiris to działa !!! Brat przestał narzekać.wink Jestem bardzo wdzięczny. Prosiłbym jeszcze o spojrzenie na pytania nr 1 i 2.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Ryszard napisał(a):

ad1 - obawiam się, że nie, ale to dość szybka akcja [F4] i klik w ikonkę. W wolnych chwilach myślę jak to usprawnić.
ad2 - popatrz na załączony obrazek - czerwoną kropką zaznaczyłem "najechaną" ikonkę w otwartym pliku zaznaczyłem tekst, który pojawia się na pasku stanu i w okienku podpowiedzi. Podłub w swoim pliku - przy zamkniętej Operze. Warto też zmienić cokolwiek w pasku zawierajacym interesującą ikonkę przed zamknięciem Opery - odpowiedni kawalek znajdzie się wtedy na samym końcu pliku.

licz przecinki
akcja, paramert, parametr, "OPIS", "Nazwa ikonki w skin.ini"
czyli "dłubiesz" po 3 przecinku

154opera.png

sudione napisał(a):

modyfikacje wg sudione

Witam ponownie !!!
Bardzo DZIĘKUJĘ za dalsze zainteresowanie moim postem.smile

Originally posted by Ryszard
ad1 - obawiam się, że nie, ale to dość szybka akcja [F4] i klik w ikonkę. W wolnych chwilach myślę jak to usprawnić.


Nie do końca sie z tym zgodzę.wink Ja domyślnie na HotLiście mam ustawiony panel [Zakładki], więc tych "szybkich" akcji jest znacznie więcej.wink Policzmy "kliki":
Usuwam niechcianą pocztę z okna "Mail Full Screen" i chcę ją usunąć z kosza, więc:
1. Klikam lewą krawędź włączającą HotListę
2. Klikam panel [Poczta]
3. Klikam przycisk [Usuń spam i opróżnij Kosz]
4. Klikam ponownie panel [Zakładki]
5. Wyłączam krawędź włączającą HotListę
6. Wyłączam kartę "Mail Full Screen"
Razem daje to 6 "klików".

A oto jak bym chciał żeby wyglądało:
1. Po usunięciu niechcianej Poczty klikam na przycisk [Usuń spam i opróżnij Kosz] umieszony na "Mail Full Screen"
2. Wyłączam kartę "Mail Full Screen"
Czy widać różnicę ???wink

Originally posted by Ryszard
ad2 - popatrz na załączony obrazek - czerwoną kropką zaznaczyłem "najechaną" ikonkę w otwartym pliku zaznaczyłem tekst, który pojawia się na pasku stanu i w okienku podpowiedzi. Podłub w swoim pliku - przy zamkniętej Operze. Warto też zmienić cokolwiek w pasku zawierajacym interesującą ikonkę przed zamknięciem Opery - odpowiedni kawalek znajdzie się wtedy na samym końcu pliku.
licz przecinki
akcja, paramert, parametr, "OPIS", "Nazwa ikonki w skin.ini"
czyli "dłubiesz" po 3 przecinku [/B]


Nie przeczytałeś Ryszard dokładnie mojego wcześniejszego posta i nie widziałeś załącznika, na którym pięknie pokazane jest, że część ikonek ma opis po lewej stronie, a dwie ostatnie ikonki, czyli [Usuń spam i opróżnij Kosz], który na karcie "Mail Full Screen" nie działa:( oraz przycisk [Zamknij] nie mają tego opisu i są "golutkie", bez względu jakbym zmieniał wpis w .ini to i tak się napis pojawia po lewej stronie ikonki, a tego bym nie chciał ze względu na to, że dochodzi kolejny pasek, to raz, a dwa, nie ma ukrytego opisu jeżeli przytrzymamy kursor na ikonką, jeżeli usunę cały wpis z nazwą ikonki w .ini.sad U Ciebie owszem jest ukryty opis, ale tylko dlatego, że masz wszytkie ikonki bez opisów.
DZIĘKUJĘ jeszcze raz za wspracie i proszę o kolejne posty, może uda się coś razem ustalić i wymyślić.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Ryszard napisał(a):

Jeżeli chodzi o opróżnianie kosza - nie da się i już.
Jeżeli chodzi o opis ikonki:
- po mojemu opisy masz po prawej;
- no właśnie jak to masz zrobione? W ramach jednego paska masz część ikonek z opisem a część bez? Czy to są różne paski?
- jeżeli wywalisz z .ini opis ikonki, żeby się nie pojawiał przy ustawieniu "Ikony i opis po prawej" to co się ma pokazać w "dymku" - tu jest chyba używany ten sam tekst.

158opera.png

Ryszard napisał(a):

Razem daje to 6 "klików".


Przycisk
button
nie działa.
Dało się skrócić do 4 klików:
- klik w button - przycisk masz "gdziekolwiek" np. na poczcie, tam gdzie teraz masz "Usuń spam i opróżnij kosz";
- klik w "cokolwiek" na panelu np w "Wszystkie wiadomości";
- klik w button umieszczony na Pełnym panelu Poczta;
- klik rolką w "uchwyt" karty Pełnego panelu Poczta - żeby zamknąć.

sudione napisał(a):

3-ci "klik"

DZIĘKUJĘ BARDZOOOO !!! Na Ciebie Ryszard można liczyć jak na Zawiszy.wink

Originally posted by Ryszard
Dało się skrócić do 4 klików:
- klik w "Pełny panel Poczta" - przycisk masz "gdziekolwiek" np. na poczcie, tam gdzie teraz masz "Usuń spam i opróżnij kosz";
- klik w "cokolwiek" na panelu np w "Wszystkie wiadomości"
- klik w "Usuń spam i opróżnij kosz umieszczony na Pełnym panelu Poczta;
- klik rolką w "uchwyt" karty Pełnego panelu Poczta - żeby zamknąć.


Wszystko fajnie tylko nie rozumiem za bardzo tego "kliku":
- klik w "cokolwiek" na panelu np w "Wszystkie wiadomości"
W jakim celu trzeba to zrobić ???
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Ryszard napisał(a):

Wszystko fajnie tylko nie rozumiem za bardzo tego "kliku":
- klik w "cokolwiek" na panelu np w "Wszystkie wiadomości"
W jakim celu trzeba to zrobić ???


Ja też nie rozumiem dlaczego gdy testowałem swój pomysł to wyglądało jakby ten klik był konieczny. Teraz też widzę, że nie.bigeyes

koper napisał(a):

jak skojarzyć ALROBO FORM z OPERĄ?

no właśnie, tylko nie mówcie mi, że jest menadżer haseł.........

koper napisał(a):

Zamknij kartę!!!!

Jak ustawić, żeby gdy klikam na kartę to na samej górze jest NOWA KARTA a CHCE ŻEBY było na samej górze ZAMKNIJ KARTĘ (chce zeby było jak w Avant browser katorge przechodze przy przechodzeniu z AvantBrowser na Opere ale musze)

koper napisał(a):

Java w folderze Opery?

Jak już przyzwyczaje się do Opery i będzie spełniała wszystkie moje oczekiwania to odinstaluje całkowicie IE6 (przy pomocy XPlite\98Lite)i zrezygnuje z AvantBrowser (niestety) ale wtedy Java jak będzie pykać? może da się skopiować do folderu z Operą Jave? jak sprawić żeby Java zapykała z Operą? aha mam Opere nie instalowaną na D bo często przywracam system Ghostem na C i rejestarcja raczej nie wchodzi w grę (rejestracja Javy) czy jakoś tak.........

TomekQ napisał(a):

Poprzez edycję pliku menu.ini (EDIT: jednak nie podam)

TomekQ napisał(a):

Nie można. Możesz używać Informacji Osobistych albo skryptu użytkownika pamiętającego co wypełniłeś w formularzu w danej domenie.

koper napisał(a):

Wpisywany ADRES musi otwierać się w nowym oknie!!!

ALE JAK MATKO BOSKA HELP!!!!!!!! da się w ogóle??????????????

koper napisał(a):

Pytanie o tego menadżera kont pocztowych

słuchajcie on mi pyka oki i co jakiś czas pisze otrzymano tyle i tyle wiadomości no i ok! ale mi na skrzynkę ładuje się spamów i możliwe że wirusów! czy przypadkiem te mejle nie ściągają się na mój dysk? wraz z załącznikami?> na AvantBRowser i IE miałem pewność że oki bo po prostu nie otwierałem mejli.......... help............

koper napisał(a):

Jak ustawić zamknij wszyskie okna na przyciks INSERT?

bo z nogami na biurku i schowaną klawiaturą CTRL+ALT+W jest dość uciążliwe, albo lepiej jak ustawić na przycisk INSERT "zamknij wszystkie okna prócz bieżącego(tego co akurat jest aktywne)"?????

mtrusz napisał(a):

Prawy przycisk myszy na karcie i wybierasz "Close all but active".

koper napisał(a):

Przedstawianie się jako IE6

mam pytanko: czy jak zaznacze że się przedstawiaj jako IE6 (by Java pykała) to czy Opera będzie chodzić dalej OK czy będzie niestabilna i się będzie wieszać non stop tak jak na AvantBrowser i czy już ściągnięte strony WWW będzie ładnie czytać z dysku czy tak jak w Avant i IE6 będzie mulić tak jakby znowu to samo czytało z neta???????

xulm napisał(a):

Przedstawianie się jako IE6 to nie znaczy dzialanie jak IE6

koper napisał(a):

ufff spoko fajnie czyli moge odetchnąć.....

koper napisał(a):

Progz do czyszczenia cache'u dla Opery?

skąd taki wziąść, troche uperd****we jest klikanie narzędzia - preferencje i tak dalej żeby dopeiro wyczyścić cache wpisy coś takiego jak w AvantBrowser "czyść wszystkie wpisy"

TomekQ napisał(a):

Dobry człowieku przejrzyj opcje programów których używasz. Polecam menu narzędzia.

koper napisał(a):

a ja nie polecam tego mam Privacy Shreeder ale opery nie czyści

ravp napisał(a):

Re: Progz do czyszczenia cache'u dla Opery?

http://www.ccleaner.com/

miet55 napisał(a):

Ale też mi problem lol jak często to robisz? Im cześciej tym gorzej, bo za nastepnym razem wczytujesz o wiele dłużej. Po to wewnętrzny cache żeby wszystko w miarę szybko "lotało"

TomekQ napisał(a):

Ja mówiłem o menu narzędzia w Operze.