już własnych searchy nie można dodawać w ósemce?

w dziale Opera
michmaj napisał(a):

Chyba nie jestem na bieżąco, za dużo pracuję, ale mam taki problem:

Mój Tata od przeszło roku używa komputera i Opery 7.23.

Ostatnio miał wakację więc przeinstalowałem mu system i przy okazji zainstalowałem Operę 8.0.

Dziś zaczął znowu pracować, ale po chwili dzwoni do mnie do pracy że wszystko jest popsute bo w tym okienku "google" były przedtem przydatne rzeczy, a konkretnie można było wybrać "dictionary.com" (chyba ja to tam kiedyś dodałem), a teraz jest wszystko kompletnie nieprzydatne "Opera Web, download.com, grupy dyskusyjne, informacja google, pomoc techniczna, znajdź na stronie").

Pomyślałem OK, przewidziałem coś takiego. Mam obraz zrobiony ghostem całego dysku sprzed instalacji na drugiej partycji i wyłuskałem z profilu tamtejszej Opery plik search.ini i przeniosłem do aktualnej, a ta idiotka po uruchomieniu zamienia nazwe tego plik na search.ini.000 a search.ini zmienia na domyślne bezużyteczne searche.

Co to ma znaczyć? Jakiś format się zmienił czy co?

fascik napisał(a):

Ja ostatnio uzywałem Opsed-a do modyfikacji search.ini. Spróbuj. Choć nie wszystko udało mi się ustawić....a może to ja jeszcze czegos nie umiem smile

TomekQ napisał(a):

[Version]
File Version=[color=red][b]4[/b][/color]

EDIT: nie wiem, czemu u mnie w search.ini jest 4, ale podobno ma byc 5wink
Czyżby różnica między platformami?

michmaj napisał(a):

Ja miałem jeszcze File Version=3. Zmiana na 5 pomogła :-) Dzięki.

fascik napisał(a):

To ja się podepnę jeszcze....gdyby komuś google nie wystarczyło to zapraszam pod: http://yagoohoogle.com bigsmile

tockar napisał(a):

fascik napisał(a)
To ja się podepnę jeszcze....gdyby komuś google nie wystarczyło to zapraszam pod: http://yagoohoogle.com bigsmileo w morde... czego ludzie nie wymysla bigsmile juz sobie wstawiam bigsmile

andol napisał(a):

Originally posted by fascik
To ja się podepnę jeszcze....gdyby komuś google nie wystarczyło to zapraszam pod: http://yagoohoogle.com bigsmileTen sam efekt można uzyskać w Operze z dowolnymi dwoma wyszukiwarkami. Czy ktoś pamięta dostępną w dawnych wersjach Opery wyszukiwarkę "Super". To nadal działa!

W pliku search.ini należy sobie zdefiniować wyszukiwarkę z typem wyszukiwania ustawionym na 2. W wyniku jej wywołania Opera otworzy dwie karty z wynikami wyszukiwania uzyskanymi za pomocą pierwszej i drugiej wyszukiwarki zdefiniowanej w pliku search.ini.

[Search Engine 3]
Name=&Super
[color=red]URL=[/color]
Query=
Key=s
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=
[color=red]Search Type=2[/color]
VerbText=17063


Definicja wyszukiwarki "Super" dostępna jest również w edytorze wyszukiwarek.

super.png

andol napisał(a):

Originally posted by TomekQ
EDIT: nie wiem, czemu u mnie w search.ini jest 4, ale podobno ma byc 5wink
Czyżby różnica między platformami?Eee... tam.
Byłeś za szybki i nie pobrałeś poprawionej wersji.

TomekQ napisał(a):

Originally posted by andol
Eee... tam.
Byłeś za szybki i nie pobrałeś poprawionej wersji.

Czy jeśli powiem, że Opera 8.01 pod linuxa;) ciągle ma standardowy search.ini ustawiony na Version=4 to dostanę nagrodę (beer) za wykrycie buga instalatora?

andol napisał(a):

Originally posted by TomekQ
Czy jeśli powiem, że Opera 8.01 pod linuxa;) ciągle ma standardowy search.ini ustawiony na Version=4 to dostanę nagrodę (beer) za wykrycie buga instalatora?OS jeszcze nagród nie rozdaje wink, ale na pewno warto to zgłosić (BUG#170034), tym bardziej, że linuksowy plik search.ini nie jest zgodny z tym dostępnym w Operze dla Windows.

Właśnie tam zajrzałem i okazuje się, że wyszukiwarka Find in page może działać nieprawidłowo, gdyż umieszczona jest na pozycji 10. zamiast 9. Nie pytaj dlaczego wink, w każdym razie w wersji 8.0 dla Windows były z tym problemy (i dlatego na chwilę przed premierą zamieniano pliki search.ini w instalatorach).

TomekQ napisał(a):

Originally posted by andol
OS jeszcze nagród nie rozdaje wink, ale na pewno warto to zgłosić (BUG#170034), tym bardziej, że linuksowy plik search.ini nie jest zgodny z tym dostępnym w Operze dla Windows.

Dzięki za zgłoszenie:), właśnie przeglądam Guidelines, ale ciągle nie ustaliłem, którą część Opery powinno się zgłaszać w takich przypadkach;).

quiris napisał(a):

Dzięki za zgłoszenie, właśnie przeglądam Guidelines, ale ciągle nie ustaliłem, którą część Opery powinno się zgłaszać w takich przypadkach.


Severity: Other severe
Opera Components: Installation

ale o ile się nie mylę to już jest zgłoszone: BUG#170034

TomekQ napisał(a):

Originally posted by quiris
ale o ile się nie mylę to już jest zgłoszone: BUG#170034

Wiem, dlatego napisałem

Dzięki za zgłoszenie:)
Ale guidelines zacząłem czytać jeszcze zanim andol podał numer błędu. Zresztą bym nie trafił

Originally posted by quiris
Severity: Other severe
Opera Components: Installation


wachałem się między 'Installation' i 'UI' a 'Unknown or something not listed', ale uznałem błąd za Trivial (nie przeszkadza większości użytkowników).

golebiow6 napisał(a):

Nie chce zakładac już nowego posta więc napisze w tym: W programie Opera Search Editor można w łatwy sposób dodawać nowe wyszukiwarki, ale czy mógł by mi ktoś wytłumczyć na jakiej zasadzie dodaje się wyszukiwarki typu "post" ?? Co nalezy wpisać w "Zapytanie" ??

TomekQ napisał(a):

http://nontroppo.org/wiki/FindingPOSTQueries jeśli chcesz po polsku, to poszukaj w moich postach - gdzieś już to tłumaczyłem