/m2/ Poprawne nazwy załączników

w dziale Opera
adas napisał(a):

Otrzymałem mejla od użytkowniczki Opery:

Zainstalowalam sobie nowa wersje Opery 8. Jestem z niej bardzo zadowolona, ale..... sciagajac załaczniki w mailach zapisuja mi sie nie jak w wersji oryginalnej (np. Formularz), ale jako np. opr 01AE0. Nie miałam tego wczesniej. Poza tym zapisuje mi sie w Dane aplikacji/opera/profile/ cache4.
Przeglądajac pocztę nie zapisuje czasami załączniów, a jedynie je przeglądam. Wczesniej zapisywalo mi się to w Program Files/Opera/download, gdzie co jakis zas czyścilam sobie ten plik.


No i moje pytanie: czy to nie jest przez przypadek błąd, że jeżeli zapisuje załącznik on ma nazwę taką jaką sobie Opera wybrała z cache'a? No bo to jest trochę niewygodne.

Normalną nazwę ma wtedy, gdy wybiorę zapisanie wszystkich załączników.

A pamięta ktoś jak w Operze 8 włączało się wyświetlanie nazw plików na końcu mejla (wtedy nie było z nazwami problemów). Chyba ktoś podawał odpowiedni wpis do opera6.ini.

yarecco napisał(a):

Nie stwierdziłem niczego podobnego w Operze 8.01
przejrzałem wszystkie maile, po kliknięciu na ZAŁĄCZNIK otwiera sie okienko z nazwami ( oryginalnymi) wszystkich załączników i opcja ZAPISZ, po wybraniu której otwiera sie okienko z lista załączników i możliwością wyboru docelowego folderu dla zapisanych załćzników. Wszystko gra, wybieram folder np Pulpit i wszystko ląduje na pulpicie.
Jak załcznik miał nazwę "Mój pies.jpg" to pod taka nazwa widniał na liście załączników i pod taka nazwa został zapisany tam, gdzie wskazałem.

golew napisał(a):

yarecco napisał(a)
i opcja ZAPISZ, po wybraniu której otwiera sie okienko z lista załączników i możliwością wyboru docelowego folderu dla zapisanych załączników.No właśnie tutaj moje pytanie - czy da się gdzieś na stałe ustalić miejsce, gdzie plki powinny być zapisywane? Bo u mnie ciągle mimo wybierania zapisywania w c:\docs&set\user\moje dokumenty następnym razem proponuje docs&sets\user cry i potem muszę szukać tych załączników, jeśli przez przypadek klepnę bezmyślnie irked

yarecco napisał(a):

Da się, ale trzeba ręcznie dokonac w pisu w pliku oper6.ini ( w katalogu profile)
Zamknij operę, otwórz oper6.ini w notatniku i odszukaj
[Saved Settings]
Save Dir=C:\Documents and Settings\USER\
Open Dir=C:\Documents and Settings\USER\Pulpit

zmień wpis Save Dir= na wybrana przez ciebie ścieżkę np
Save Dir=C:\Documents and Settings\USER\Pulpit]
wówczas pliki będa się zapisywały domyslnie na pulpicie.

yarecco napisał(a):

OOPS
poprawka: nieststy podany sposób jest nieskuteczny:(
po ponownym otwarciu Opera zmienia ten wpis na ścieżkę, gdzie ostatnio zapisywaliśmy załącznik, ale katalog wyżej
np zapisałem do
D:\Obrazki\Śmieszne\Nowe
a po restarcie Opery ściezka zapisu wygląda tak:
D:\Obrazki\Śmieszne
Wygąda to na jakiś bug albo jest na to jakiś inny sposób, o którym nie wiem.. może ktoś z bardziej doświadczonych userów podpowie?

golew napisał(a):

yarecco napisał(a)
po ponownym otwarciu Opera zmienia ten wpis na ścieżkę, gdzie ostatnio zapisywaliśmy załącznik, ale katalog wyżej
np zapisałem do
D:\Obrazki\Śmieszne\Nowe
a po restarcie Opery ściezka zapisu wygląda tak:
D:\Obrazki\ŚmieszneNo właśnie na to samo wygląda u mnie. Jeden katalog wyżej w strukturze.
Jakieś pomysły?
I czy ktoś jeszcze może to potwierdzić?

quiris napisał(a):

I czy ktoś jeszcze może to potwierdzić?


Potwierdzam. Trzeba by to zgłosić.

Jakieś pomysły?


Pomysł jest bardzo prosty. Zapisz testowo załącznik w jakimś podkatalogu katalogu Moje Dokumenty. Następnym razem będziesz miała ustawioną prawidłową scieżkę wink

yarecco napisał(a):

Doraźnym rozwiązaniem jest cos takiego:
otwieram jakąkolwiek stronę.. chocby pusta.. z menu PLIK wybieram ZAPISZ JAK i wybieram jakis folder, na przykład PULPIT. zapisuje stronę. Zamykam Operę.
po ponownym otwarciu przy zapisywaniu załączników domyslnie bedzie ustawiony PULPIT i tak zostanie... chyba, że z meu ZAPISZ ZAŁACZNIKI znowu zmienimy katalog docelowy, wówczas powtórzy się historia z "katalogiem wyżej". Co ciekawe wybór katalogu docelowego do zapisywania strony nie ulega zmianie po restarcie i jest zapamiętywany przez OIpere. Problem pojawia sie tylko z zapisywaniem załączników z poziomu M2.
Ani chybi pachnie bugiem.

quiris napisał(a):

Założyłem wątek na Beta testing: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=91459 Jak nie będzie protestów to błąd zgłoszę póżniej.

adas napisał(a):

Originally posted by yarecco
Nie stwierdziłem niczego podobnego w Operze 8.01
przejrzałem wszystkie maile, po kliknięciu na ZAŁĄCZNIK otwiera sie okienko z nazwami ( oryginalnymi) wszystkich załączników i opcja ZAPISZ, po wybraniu której otwiera sie okienko z lista załączników i możliwością wyboru docelowego folderu dla zapisanych załćzników.


A jeżeli masz załącznik i wybierzesz go w teym menu co na obrazku przedstawiam to czy się on tobie otworzy z poprawną nazwą?

nazwa_zalacznikow.png

yarecco napisał(a):

no dokładnie, jak wyświetlony załącznik ma nazwę Marysia_w_kąpieli.jpg to pod taką nazwą się zapisuje smile

adas napisał(a):

No ale jak klikniesz na to co obwiodłem czerwoną kreską to też się zapisze z poprawną nazwą? U mnie się tak nie zapisuje... yikes

p.s. a tą marysią byś się mógł podzielić whistle

1nazwa_zalacznikow.png

yarecco napisał(a):

a nie.. no masz rację.. ja po prostu używam przycisku ZAPISZ i wybieram plik z pola wyboru z lista plików.. wtedy zapisuje poprawnie.

Wojtek_B napisał(a):

W wersji 8.0 rzeczywiście wystepuje problem z zapisywaniem załączników. Otrzymuję regularnie od dostawcy dane w postaci pliku nazwa.dbf. Zapisywane one są do określonego folderu, skąd te dane pobierają sobie inne aplikacje. W wersji 7.54 Opery kliknięcie załącznika otwierało okno, po wybraniu "zapisz" następował komunikat, że taki plik już istnieje. Kliknięcie OK powodowało nadpisanie nowego pliku na starym. W wersji 8.0 jest inaczej. Jeśli kliknę "Zapisz załącznik" zostaje on zapisany, ale jako nowy plik nazwa(1).dbf. Jeśli zaś kliknę nazwę pliku, otwiera się okno zapisu z nadaną nową nazwą opr.... .dbf. Aby zapisać go pod właściwa nazwą należy więc albo tę nazwę wpisać na nowo, albo wskazać ją w otwartym oknie. Trochę to uciążliwe.
sad

adas napisał(a):

Czyli bug?

adas napisał(a):

Chyba mi się udało to napisać jako: bug#170791
Ale nie wiem czy zrozumieją o co mi chodziło bigsmile