Szczęśliwy traf zamiast autouzupełniania nazw serwerów...?

w dziale Opera
yarecco napisał(a):

Szukałem ale nie znalazłem, jak gdzies było to mnie ochrzańcie...smile
Czy da się w jakikolwiek sposób zaimplementować w Operze funkcję wyszukiwania adresów stron z paska adresów za pomocą Google-szczęśliwy traf, tak jak w Firefoksie, zamiast automatycznego wyszukiwania nazw serwerów (które nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem)?
chodzi o to, że jak np. wpiszę np opera, to oczywiście otworzy sie www.opera.com, ale jak wpisze WBK to raczej na strone banku nie trafię... rolleyes

sidtherat napisał(a):

nie wszyscy lubia googla.. ja po przejsciach z desktop searchem powiem nawet, ze szczerze nie znosze tej firmy, ale..

istnieje opcja pt. stworzenie kolejnego silnika wyszukujacego - wpisujesz w pasek adresu np.. 'gl wbk' i przeniesie cie na pierwsza strone w wynikach googla na to zapytanie, kod:

[Search Engine 21]
Name=Google. Feeling Lucky
URL=http://www.google.com/search?q=%s&btnI=I
Query=
Key=gl
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=iso-8859-1
Search Type=21
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0


pewnie search type jest zle, ale ja uzywam tego tylko z paska adresu wiec nie mam problemow, ktos kto rozumie te znaczki moglby poprawic

yarecco napisał(a):

No na to już wpadłem wcześniej smile ale wrodzone lenistwo kazało mi zapytac, czy dałoby się o jedno kliknięcie mniej:)
Akurat to rozwiązanie w firefoksie bardzo mi odpowiadało, chociaz z drugiej strony chyba było wbudowane na stałe, co nie każdemu musi się podobać.
Z drugiej strony brak tego w Operze nie jest powodem, abym miał brac z nią rozwód...smile

wickoo napisał(a):

yarecco ja rowniez tesknie za ta funkcja wink ile razy ja sie zapomne :/

yarecco napisał(a):

hehe no dla najsilniej uzależnionych rozwiązaniem może być następująca opcja:
do search.ini dodajemy kod podany wyżej przez sidtherata, ustawiamy w pasku wyszukiwania Google Feeling Lucky ( czy jakkolwiek to nazwiemy), na pasku adresów "zamieniamy" miejscami okienko adresów z okienkiem Google i już.
Jesli wpiszemy pełny adres google i tak nas na niego pokieruje, jesli tylko słowo kluczowe, to zadziała Szczęśliwy traf...
no alwe to, jak mówię, dla najbardziej uzależnionych:)

porneL napisał(a):

Ja mam wyszukiwanie pod 'l' i to mi wystarcza. Domyślnie absolutnie tego nie chce mieć i nienawidzę tej opcji w FF i IE - wystarczy literówka, żeby dać się nieświadomie sprowadzić na różne dziwne strony spamujące google (wszak nie tak trudno być na pierwszym miejscu w wynikach literówek).

yarecco napisał(a):

Nie wiem co to są "wyniki literówek", poza tym nie przypominam sobie, aby IE miało taka funkcję, po trzecie nie sugeruję, aby zaimplementowac to w Operze, jedynie zapytałem czy jest sposób, aby sobie to samemu zrobić.
Nie chciałbym, żeby ten topic zamienił się w ankietę czy ktos lubi czy nie lubi Google, więc w zasadzie możnaby go juz zamnkąć.