Opera - CitiBank - dlaczego?

w dziale Strony WWW w Operze
JerzyMarian napisał(a):

Mam karte w CitiBank i moge sie logowac do konta przez internet.
Aby sie zalogowac musze wpisac 16 cyfr mojej karty a nastepnie podac iPin.
Moge rowniez - taka opcje przewidzial Bank - wprowadzic nazwe uzytkownika (do 25 znakow) po pierwszym logowaniu.
Wtedy aby sie zalogowac pokazuje sie inne okno - z juz wypelniona nazwa uzytkownika, numerem karty (zamiast cyfr x) i wystarczy podac tylko iPin. A wiec znacznie szybciej i prosciej.
Tak zaprogramowalem dwie przegladarki tj. IE i Opere. W czym wiec problem?
Otoz jak zamkne IE i ponownie wlacze, a nastepnie przejde na strone Citi z logowaniem to widze wlasnie nazwe uzytkownika i ...... Wszystko wiec ok.
W przypadku jednak Opery te poprzednie ustawienia, po zamknieciu Opery, nie sa pamietane. A wiec zglasza sie normalne okno i aby sie zalogowac musze ponownie wprowadzi numer karty (16 cyfr)i iPin.
Dla ulatwienia/utrudnienia podam, iz i w IE i w Operze mam wylaczone zapisywanie zaszyfrowanych stron na dysk, wylaczylem tez funkcje zapamietywania hasel. W operze nie zanaczylem tez zadnej funkcji "czyszczenia" po wyjsciu.
Dlaczego wiec Opera nie pamieta tych ustawien po jej wylaczeniu (np. wylaczam komputer)? Jest jeszcze jednak opcaja - mam ja wylaczona - tj. sledzenie przez ciasteczka stron zaszyfrowanych, ale to chyba nie powinno iec znaczenia. Nadto Opera ze strona Citi strasznie sie slimaczy. IE strone otwiera znacznie szybciej.
Co Wy na to?
Pozdrawiam

TomekQ napisał(a):

Re: Opera - CitiBank - dlaczego?

Originally posted by JerzyMarian
wylaczylem tez funkcje zapamietywania hasel

Czemu oczekujesz, że Opera zignoruje Twoje ustawienia?

adas napisał(a):

A może http://nontroppo.org/wiki/AutouzupelnianieWOperze ?

JerzyMarian napisał(a):

Przepraszam, a zrozumiales moje pytanie? Rzecz w tym, iz Opera wlasnie ignoruje moje ustawienia i nie wiem dlaczego. Jak sesja trwa to moge sie dowolnie logowac jako uzytkownik,ale jak wylacze opere i ponownie wlacze to sie dzieje to co opisalem - czyli nic nie pamieta. A IE pamieta zawsze i jeszcze szybko te strone otwiera. To jeszcze rozumiem - bank ma wieksze zaufanie do IE, ale dlaczego Opera nie pamieta to juz nie.
Pozdrawiam

JerzyMarian napisał(a):

Nie chce aby zadana przegladarka w przypadku kontaktu z bankiem pamietala moje haslo. Wiec te opcje i w IE i Operze wylaczylem. Tu chodzi oto, iz ona nie pamieta, iz jest stworzone nowe okno do logowania i z uporem godnym lepszej sprawy kaze sie logowac przez wpisywanie kilkumastu cyfr (jak trzeba to uczynic przy pierwszym logowaniu.
Pozdrawiam

adas napisał(a):

Ale przeczytaj na tej stronie o Informacjach osobistych.

SzyMarek napisał(a):

Najlepszą metodą jest zmiana banku. Jeżeli ktoś w Citi złamie Twoje jedyne hasło (a podobno w IE nie jest to takie trudne) to może zrobić wszystko z Twoim kontem! Polecam jakieś inne konto z tokenem!

drakan napisał(a):

Re: Opera - CitiBank - dlaczego?

Originally posted by JerzyMarian
Mam karte w CitiBank i moge sie logowac do konta przez internet.
Aby sie zalogowac musze wpisac 16 cyfr mojej karty a nastepnie podac iPin.
Moge rowniez - taka opcje przewidzial Bank - wprowadzic nazwe uzytkownika (do 25 znakow) po pierwszym logowaniu.Witam po raz pierwszy na forum. I od razu z pytaniem /pewnie nie ostatnim smile/ Jak w ogóle udaje Ci się dojść do okienka z hasłami. Mnie Citi od razu po kliknięciu logina wysyła na drzewo pisząc, że przeglądarka /Opera/ nie współpracuje z systemem Citi

JerzyMarian napisał(a):

A wchodzisz przez opcje (w gornym prawym rogu) "CitiBank online" - wersja polska?
Wywołanie tego okna trwa długo (stad do laczenia uzywam IE)ale wreszcie sie pojawia i moge sie zalogowac, wpoisuja oczywiscie 16 cyfr bo Opera nie pamieta - co juz pisalem.

drakan napisał(a):

Tak. Dokładnie przez tego linka. Otwiera się nowe okineko i po paru sekundach wyrzuca komunikat.

Przepraszamy. Przeglšdarka której używasz nie współpracuje z systemem CitibankŽ Online.
Uaktualnij przeglšdarkę do nowszej wersji lub Zadzwoń do CitiPhone w celu uzyskania dalszej pomocy.
W celu uzyskania pomocy, kliknij tutaj.

Teraz doczytałem na osiołkach,że Opera chodzi ale musi przedstawiać się jako IE

adas napisał(a):

drakan: http://nontroppo.org/wiki/IdentyfikacjaOpery przeczytaj to i dopisz co jest na dole (citybank.pl=3)

drakan napisał(a):

smile Dzięki za linka. Sam nie używam citi, ale dzięki Tobie czegoś się nauczyłem i będę mógł komuś bezproblemowo skojarzyć bank i Operę

Pozd
Adam

SzyMarek napisał(a):

Nie 3!!! Proponuję 2 lub 4! Wtedy też działa! A Citi przynajmniej będzie miał większy odsetek ludzi nie korzystających z IE!

janbar napisał(a):

No to ja uscisle : najpierw sprobowac 2 ( pojawi im sie przynajmniej Opera w statach wink ), a jak nie zadziala, to dopiero pozniej 4 ! wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

adas napisał(a):

Ale jak będzie 3 to im się Opera w statystykach pojawi. Jak będzie 4 to zobaczą, że wszedłeś Firefoksem.

SzyMarek napisał(a):

jak będzie 3 to cię nie wpuszczą na stronę sad

janbar napisał(a):

Originally posted by adas
Ale jak będzie 3 to im się Opera w statystykach pojawi. Jak będzie 4 to zobaczą, że wszedłeś Firefoksem.Jak bedzie 2 to im sie tez pojawi, chyba, ze kiepskie maja statystyki wink.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

mev napisał(a):

Do JerzyMarian:
A czy wyświetla Ci się raport(informacje o koncie-> wyświtl raport lub wyciąg nie pamiętam wink) w pdf'ie?? Bo mi pomimo dobrze skonfigurowanej opery nie wyświetla a pojawia się strona, że nie mam zainstalowanego acrobat reader'a. Z inych stron bez problemu otwiera się acrobat!