Nieprawidłowe RSS-y

w dziale Opera
Paldemarek napisał(a):

Witam,

Mam dodane kilka kanałów RSS w mojej Operze (8) // m.in. Gazeta.pl, dobreprogramy.pl i osloskop.net
Nieraz juz mi sie zdarzylo ze przyszly newsy na gazeta.pl a widoczne byly w osloskopowej zakladce (lub i tu i tu). Dzieje sie tak dosc czesto i jest to ze tak powiem denerwujace. faint

Czy u was jest tak samo ?
Da sie z tym cos zrobic ? confused

Nixer napisał(a):

Nie spotkałem się z czymś takim nigdy. Mam zasubskrybowanych prawie 20 kanałów i wszystko zawsze ląduje tam, gdzie trzeba.

fascik napisał(a):

Originally posted by Nixer
Nie spotkałem się z czymś takim nigdy. Mam zasubskrybowanych prawie 20 kanałów i wszystko zawsze ląduje tam, gdzie trzeba.


A u mnie niestety nie...czasami niektóre RSS-y lądują tam gdzie nie trzeba. Poza tym posty grup mailingowych również czasem łądują się do RSS-ów i na odwrót. sad

Nixer napisał(a):

Co do list mailowych to nie wiem, nie używam M2 do poczty, korzystam tylko z RSS.

Hugon napisał(a):

Potwierdzam, też takie coś zauważyłem. Do niedawna korzystałem z Win2000 i siłą rzeczy z Opery dla Win i nie miałem takiego przypadku na O8.0. Od kiedy przeniosłem się na Linuksa na O8.0 dla Lin od czasu do czasu rssy się mieszają. Mnie to zbytnio nie denerwuje ale fakt jest faktem... bug sad

fascik napisał(a):

Czy ktoś z polskich użytkowników Opery; którzy mają ten problem; zgłaszał to na BugListę?

Mnie już do szału doprowadza to przerzucanie np. maili do RSSów lub list wysyłkowych. Dobrze, że nie używam grup dyskusyjnych w Operze, bo podejrzewam, że byłby jeszcze większy bałagan.

Kombinowałem już z indeksowaniem poczty, wywalaniem kanałów, usuwaniem kont pocztowych i niestety nic się nie zmienia. Sytuacja z przerzucaniem elementów poczty w różne miejsca nie objawia się w logicznych odstępach czasu, więc trudno mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Paldemarek napisał(a):

A ja powiem tak... mialem 2 kanaly z Gazeta.pl i osloskop oraz dobreprogramy.pl - byl balagan.

Teraz mam 2 kanaly z gazeta.pl i 2 kanaly z IDG.pl - jest OK :]

fascik napisał(a):

A ja właśnie wróciłem z pracy, odpaliłem Operkę i zobaczyłem to bigeyes
To jeszcze nic...bo w Odebranych ulokowały się maile z list wysyłkowych. wink Coraz ciekawiej się robi...tak się zastanawiam czy nie zainstalować na czysto Opery - ale przeraża mnie wprowadzanie na nowo wszystkich ustawień smile

golew napisał(a):

fascik napisał(a)
A ja właśnie wróciłem z pracy, odpaliłem Operkę i zobaczyłem to bigeyes
To jeszcze nic...bo w Odebranych ulokowały się maile z list wysyłkowych. winkNiestety na Operce w pracy mam to samo. Na szczęście mam tam tylko 1 konto firmowe, na które rzadko coś przychodzi i od razu wywalam oraz same RSS-y. Ten bałągan to dla mnie codzienność gdy odpalam Operę.
W domu usunęłam RSS-y żeby mieć spokój.

Niech to ktoś zgłosi (ktoś mówiący po ichniemu wink )

MM1 napisał(a):

Hmm, dziwne jakieś problemy macie. U mnie nic sie nie miesza - a wykorzystuję Operę do poczty (5 kont), newsów i RSS.

TomekQ napisał(a):

Czy któreś z was próbowało reindexacji?

Hugon napisał(a):

Co do zgłaszania, ja tylko zaznaczę że to mieszanie rss'ów (osobiście przy poczcie nie stwierdziłem) to tylko na Operze pod Linuksa. Przynajmniej u mnie jak siedziałem na W98 i W2000 nic takiego nie występowało, a pod Linuksem jak najbardziej. W sumie nie piszecie właśnie pod jakim systemem tak macie, występuje u was pod Windowsem coś takiego?

MM1 napisał(a):

Hugon - chyba trafiłeś - ja mam Win i może dlatego nie dostrzegłem problemu.

fascik napisał(a):

Originally posted by TomekQ
Czy któreś z was próbowało reindexacji?


Tak ja próbowałem. Niestety jest to samo. Zastanawiam się nad testowym postawieniem drugiej Opery i sprawdzenie tego.

Originally posted by Hugon
W sumie nie piszecie właśnie pod jakim systemem tak macie, występuje u was pod Windowsem coś takiego?


upss...faktycznie: Windows XP SP2, wcześniej miałem Windows 2000 SP4. Sytuacja pod obydwoma systemami taka sama.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podczas reinstalacji systemu kopiuję cały katalog z Operą a potem na świeżej kopii systemu instaluję Operę w taką samą loklaizację jak na starym systemie a następnie kopiuję zawartosć zafrchiwizowanego katalogu. Może tu leży wina?

golew napisał(a):

Ja w pracy mam Win 2k. W sumie zdarzało się to już na O 7.54u2 ale najbardziej to widać na O 8. Instalowalam ją do innego katalogu niż 7.54, nawet też chyba nie kopiowałam katalogu Mail, tylko inne pliki konfiguracyjne profilu.
Reindeksacji próbowałam, bez rezultatu. Mając na uwadze to co dzieje się z RSS-ami w pracy w domu z nich zrezygnowałam wink

Jurgi napisał(a):

U mnie też się czasem rssy mieszały (98SE + SP2, Opera 8), co ciekawe, zawsze dwa te same. Obecnie z nich zrezygnowałem ze względu na inne problemy z lientem poczty.

andyas napisał(a):

Jeszcze jeden powód aby sie poważnie zastanowić nad zaimplementowaniem dodatkowo Live feeds. Menu 'Feeds' wreszcie by sie do czegoś przydało wink

TomekQ napisał(a):

Albo zacząć stosować dobrze zdefiniowane filtry - nawet jeśli przypadkiem coś wpadnie nie tam gdzie trzeba mamy Ctrl+x;).