Profile w Operze

w dziale Opera
TKoIFT napisał(a):

Mam pytanie: czy jest możliwe stworzenie oddzielnych profili w Operze tak, aby każdy z użytkowników przeglądarki miał własne zakładki i hasła zapamiętane w menedzerze haseł?? Z góry dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Gargamel napisał(a):

O Zeusie, daj mi cierpliwość.

FAQ - "Zakładki i inne dane"

TKoIFT napisał(a):

Wielkie dzięki i sorki za nie przeczytanie FAQ i za zarwacanie !. To już sie więcej nie powtórzy p

Gargamel napisał(a):

bigsmile

TKoIFT napisał(a):

Zawracanie tyłka ciąg dalszy wink jednak tym razem przeczytałem cały FAQ i poszperałem na forum ale nie znalazłem tego co mnie interesuje.
Postąpiłem według wskazówki:

W glownym katalogu Opery masz plik OperaDef6.ini. Gdzies na dole jest zapis: Multi User=0 ; If enabled Opera will use Windows profiles to store individual user settings Zmien 0 na 1.


Jest jeden nowy (czysty) profil, zaimportowałem zakładki itd. Wszystko jest ok ale mam problem z tym drugim profilem. Doszukałem sie gdzieś że trzeba w skrócie do Opery w pole element docelowy wpisać:

"C:\Program Files\Opera\Opera.exe" /settings

No i pojawia się upragniony p drugi profil jednak problem w tym że nie da się w nim nic skonfigurować tzn idzie dodawać tylko zakładki i zapamiętuje wpisywane strony na pasku adresu ale np. w Narzędzia -> Preferencje cobym nie zrobił to tego już nie zapamiętuje. Nie można zmienić strony startowej ani dodać paska osobistego bo po ponownym uruchomieniu Opery wszystko wraca do stanu początkowego.
Dodam jeszcze tylko, że nie mam osobnych profili w Windowsie (XP) i używam Opery 8.0
Prosze o pomoc.

TomekQ napisał(a):

Tak naprawdę najprościej zainstalować Operę do innego katalogu i wybrać podczas instalacji, żeby tworzyła tylko jeden profil. Na pulpicie powstanie skrót z nazwą katalogu. Opera nie używa rejestru Windows, więc taka instalacje niewiele szkodzi:).

P.S. Nie testowałem tego ustawienia, więc nie wiem, czy nie pomoże podanie ścieżki do katalogu z nowym profilem

"C:\Program Files\Opera\Opera.exe" /settings "C:\Opera Zosi"

sidtherat napisał(a):

opera uzywa jak najbardziej rejestru windows.. a raczej windows uzywa rejestru do obslugi opery - warto to napisac a nie niedopowiedzeniami wprowadzac ludzi w blad [bardzo latwo sprawdzic to programami takimi jak regmon] - czy dwa takie same programy nie pogryza się? na pewno pogryza sie o przypisanie im domyslnej obslugi plikow/protokolow - tylko jedna z wersji opery moze byc domyslna...

opera nie uzywa rejestru windows DO PRZECHOWYWANIA informacji o profilach, bardzo madrze robi to w plikach konfiguracyjnych

TKoIFT napisał(a):

Eureka! W końcu sie udało. Chodziło właśnie o tą ścieżke do katalogu z profilem bigsmile. Wielkie dzięki za pomoc, teraz moge sie cieszyć Operą bez przeszkód, we własnym profilu p

andol napisał(a):

Originally posted by sidtherat
warto to napisac a nie niedopowiedzeniami wprowadzac ludzi w blad [bardzo latwo sprawdzic to programami takimi jak regmon] - czy dwa takie same programy nie pogryza się? na pewno pogryza sie o przypisanie im domyslnej obslugi plikow/protokolow - tylko jedna z wersji opery moze byc domyslna...TomekQ użył tutaj skrótu myślowego i na pewno nie miał zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. Polecam przy okazji ten post. Opera nie korzysta z rejestru Windows w sposób, który miałby wpływ na poprawne funkcjonowanie kilku kopii Opery.

Natomiast nadużyciem jest stwierdzenie, że dwa takie same programy się pogryzą, nadużyciem jest określenie zachowania systemu operacyjnego jako gryzienie się aplikacji. Na tej samej zasadzie gryzie się Opera z Firefoksem, Firefox z Internet Explorerem, a Internet Explorer z Operą. Tak samo gryzie się Paint z Gimpem, a Gimp z Irfan View. Gryzieniem się określa się zwykle wzajemne oddziaływanie na siebie aplikacji, w wyniku którego żadana lub jedna z nich nie może działać prawidłowo. Skoro wszystko się tak gryzie - jakim cudem ten Windows jeszcze działa? Chyba nikt nie przypuszcza, że domyślną aplikacją dla określonego typu plików może być jednocześnie kilka aplikacji...

W systemie Windows można zainstalować dowolną liczbę kopii dowolnych wersji Opery i każda z tych kopii będzia działać prawidłowo i niezależnie od pozostałych pod warunkiem, że:
- wyłączymy podczas instalacji obsługę indywidualnych profili użytkowników
LUB
- nie wyłączymy tej obsługi, ale zachowamy szczególną ostrożność podczas wybierania katalogów, w których poszczególne kopie Opery będą instalowane (np. kopie zainstalowane w katalogach: "C:\Programy\Opera8" oraz "C:\Temp\Opera8" będą używały tego samego katalogu profilu; znaczenie ma tutaj nazwa katalogu najniższego poziomu - dokładniej wyjaśniłem to kiedyś w innym poście).

BTW, w systemach Win2k, WinXP i nowszych możliwe jest posiadanie na każdym koncie użytkownika innej domyślnej aplikacji dla określonego typu pliku. Tutaj omawiam sposób dotyczący Opery i IE na komputerze współdzielonym przez użytkownika Opery z niereformowalnym bratem. Nie jest to oczywiście związane z tym wątkiem.

sidtherat napisał(a):

szkoda, ze nie robisz takich wykladow innym userom gubiacym sie w cudzych skrotach myslowych..

kamilaw1234 napisał(a):

Mam pytanie, czy jest możliwość zablokowania by nie usuwać historie przeglądarki?? Jeśli tak to jak to zrobić, dodam że używam OPERA. pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kamilaw1234:

czy jest możliwość zablokowania by nie usuwać historie przeglądarki

Nie.