Do czego służy PASEK STANU ??

w dziale Opera
Paldemarek napisał(a):

Jak w temacie :]

Nixer napisał(a):

Jak najedziesz na linka myszką, to na pasku stanu wyświetla Ci się jego adres.

Gargamel napisał(a):

Z "Pomocy" skorzystać nie łaska?

http://help.opera.com/Windows/8.01/pl/toolbars.html

wilk napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Z "Pomocy" skorzystać nie łaska?
http://help.opera.com/Windows/8.01/pl/toolbars.htmlTeraz zalozmy, ze do poslkiego dzialu pomocy wchodzi ktos nie znajacy jezyka angielskiego. Klika "Możliwości Opery" - wyskakuje strona po angielsku. Klika "Dostosuj Operę" - wyskakuje strona po angielsku. Klika "Listy wysyłkowe i grupy dyskusyjne" - znow angielski. To potem juz nie klika na różne linki, tylko pyta na forum smile

Gargamel napisał(a):

Originally posted by wilk
Teraz zalozmy, ze do poslkiego dzialu pomocy wchodzi ktos nie znajacy jezyka angielskiego. Klika "Możliwości Opery" - wyskakuje strona po angielsku. Klika "Dostosuj Operę" - wyskakuje strona po angielsku. Klika "Listy wysyłkowe i grupy dyskusyjne" - znow angielski. To potem juz nie klika na różne linki, tylko pyta na forum smile


O czym Ty piszesz? irked

Cała "Pomoc" jest po polsku. Załóżmy tylko, że mamy do czynienia z istotą myślącą, a dojdziemy chyba do wniosku, że "Pomoc" nie jest w Operze umieszczona przypadkiem, i należałoby do niej zajrzeć, jeśli się ma wątpliwości co do jakiegoś podstawowego elementu programu.

Wszystkie linki, które wymieniłeś, prowadzą do zasobów na zewnątrz "Pomocy". Trudno wymagać, żeby wszystkie strony o Operze miały swoją polską wersję.

Żeby napisać na forum, też trzeba posiadać jakieś elementarne umiejętności. Takie same, jakich potrzeba do znalezienia i przeczytania Pomocy czy FAQ, więc chyba jednak chodzi o to, że na forum zapytać "wygodniej" (choć ja osobiście nie rozumiem na czym ta wygoda polega - może to takie przyzwyczajenia z Gadu-Gadu).

Ignoracja i lenistwo co poniektórych użytkowników forum potrafi skutecznie wyprowadzić z równowagi... knockout

wilk napisał(a):

Originally posted by Gargamel
O czym Ty piszesz? irked

Cała "Pomoc" jest po polsku.
(...) Wszystkie linki, które wymieniłeś, prowadzą do zasobów na zewnątrz "Pomocy"Tak, na zewnątrz pomocy, acz wewnątrz opera.com, dziwie sie, ze np. "mozliwosci opery" zamiast do http://opera.com/lang/pl/products/desktop/ linkuje się tam do http://www.opera.com/features/ , do "Pomocy technicznej i przewodników" nie dopisze się w nawiasie "(ang.)" itp. - to przeciez nie taki duzy problem.

Inna rzecz, ze akurat zastosowanie paska stanu okazuje sie jasne po góra kilku minutach sufowania bez czytania pomocy.

squeal napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Ignoracja i lenistwo co poniektórych użytkowników forum potrafi skutecznie wyprowadzić z równowagi... knockout


Endure, Gargamelu, endure. Rozumiem, że ty nie cierpisz tych małych, niebieskich newbies, ale złoszczenie się na nich jest bezcelowe, a okazywanie tego publicznie nic nie pomoże (zachowania tych newbies, którzy dopiero za jakiś czas zaczną używać Opery i będą nas męczyć głupimi pytaniami - i tak nie zmienisz, bo jeszcze nie czytają tego forum smile).

Jakub81 napisał(a):

Gargamel jak Cię pytania wkurzają, to nie pomagaj. Opery używam między innymi dlatego, że swego czasu znajdowałem na tym forum uprzejme odpowiedzi na zadawane pytania. Ale ostatnio coraz silniejsza jest tu frakcja "RTFM!" down

Gargamel napisał(a):

Originally posted by squeal
Endure, Gargamelu, endure. Rozumiem, że ty nie cierpisz tych małych, niebieskich newbies,


O tych smurf mówisz? To plotki. A co do użytkowników forum, to naprawdę nie przeszkadzają mi początkujący (zresztą rzadko używam takich etykietek, z obawy, że ktoś i mnie mógłby taką przypiąć wink ). Co innego użytkownicy leniwi.

złoszczenie się na nich jest bezcelowe, a okazywanie tego publicznie nic nie pomoże


No cóż, w pierwszym poście wskazałem link, choć dostępny jest z menu Pomoc, które każdy użytkownik Opery ma stale przed oczami.
Złoszczenie się jest czynnością raczej emocjonalną, a nie racjonalną wink , ale okazywanie zniecierpliwienia postawą "zapytam, bo mi się samemu szukać nie chce" wg mnie często przynosi efekt (co mógłbym poprzeć przykładami, ale tego nie zrobię, bo palcem wskazywał nie będę).

JaDo napisał(a):

Originally posted by Gargamel

No cóż, w pierwszym poście wskazałem link, choć dostępny jest z menu Pomoc, które każdy użytkownik Opery ma stale przed oczami....ja tylko w kwestii technicznej. Z tego co się orientuje, to w "gołej" 8-ce nie ma plików Pomocy(albo spaprałem instalkę). A jeśli instalowało się na poprzednia wersję, to trzeba zmienić ścieżkę dostępu do tych plików (pl) w OperaDef6.ini :

[User Prefs]
Help Directory=C:\Program Files\Opera\Help\pl (ścieżka jest przykładowa)

Nie każdy o tym wie.

W "gołej" trzeba sobie taki katalog najpierw stworzyć a potem,no własnie co potem jak ktoś nie ma starej wersji?

No nie wiem czy ja tu jakiś herezji nie uprawiam, ale naprawdę ta moja czysta instalacja 8.0 nie miała katalogu Help. W "O Operze" był tylko jakiś namiar,po wybraniu Pomocy otwierała się pusta strona.

I co do meritum.

Paska stanu do niedawna nie używałem. A to świetna pomoc i ułatwienie.

Mam np. u siebie na pasku głównym przyciski do stacji radiowych. Ikonki tych przycisków są w postaci gwiazdek, więc jak odróżnić "jaka to melodia"?idea

Można też np. tak sobie ustawić pasek osobisty,że będą się pokazywały tylko ikonki bez opisów. W ten sposób więcej nam się tam ich zmieści a info dokąd one prowadzą, odczytamy właśnie z paska stanu.

ps. i tak na boku mam pytanie do Ciebie Gargamel-wrzuciłem na conditionzero.org jednego małego .zipa. Ale gdy tam wchodzę to mam tylko Parent Directory i pod spodem:

Apache/1.3.33 Server at www.conditionzero.org Port 80

...i zipa nie ma sad .

adas napisał(a):

@JaDo: Pomoc od Opery 8.00 jest dostępna z internetu (nie ma jej w instalkach). Jak wejdziesz na jakąś stronę pomocy to Opera ją sobie zapisuje do jakiegoś tam katalogu i następnym razem z dysku otwiera.
Zobacz: opera:/help/index.html

Zajec napisał(a):

JaDo napisał(a)
ps. i tak na boku mam pytanie do Ciebie Gargamel-wrzuciłem na conditionzero.org jednego małego .zipa. Ale gdy tam wchodzę to mam tylko Parent Directory i pod spodem:

Apache/1.3.33 Server at www.conditionzero.org Port 80

...i zipa nie ma :( .

A mi wolno odpowiedzieć? ;-)

conditionzero akceptuje wysyłanie plików jedynie spod IE. Przyczyny u Opery nie ma co szukać, bo całość jest załatwiana po stronie serwera. Stawiam na jakieś głupie zabezpieczenie :irked:

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Zajec
conditionzero akceptuje wysyłanie plików jedynie spod IE


Tak, zresztą pisałem o tym w pierwszym poście informującym o istnieniu tego serwisu wink .