Pipelining w Operze?

w dziale Opera
Prozzac napisał(a):

Witam

Czy da sie jakos włączyć pipelining w Operze 8 tak jak można to zrobić w FF? Może trzeba edytować jakiś plik?

Pozdrawiam

Tomek

M-Z napisał(a):

Wydaje mi się, że pipelining jest w Operze defaultowo włączony.

Prozzac napisał(a):

Originally posted by M-Z
Wydaje mi się, że pipelining jest w Operze defaultowo włączony.A wiadomo jaką wartośc liczbową ma ustawioną? W FF można maksymalnie ustawić na 8.

quiris napisał(a):

A wiadomo jaką wartośc liczbową ma ustawioną? W FF można maksymalnie ustawić na 8.

Opera ma zaawansowaną obsługę pipeliningu. W zależności od typu serwera dobierana jest odpowiednia strategia połączenia. Szczegóły są pilnie strzeżoną tajemnicą firmy. To między innymi dlatego Opera jest tak niesamowicie szybka. Jeśli jednak chcesz to możesz sobie podłubać w opera6.ini. Polecam zwłaszacza sekcję: http://www.opera.com/support/usingopera/operaini/#performance

Prozzac napisał(a):

Originally posted by quiris
Opera ma zaawansowaną obsługę pipeliningu. W zależności od typu serwera dobierana jest odpowiednia strategia połączenia. Szczegóły są pilnie strzeżoną tajemnicą firmy. To między innymi dlatego Opera jest tak niesamowicie szybka. Jeśli jednak chcesz to możesz sobie podłubać w opera6.ini. Polecam zwłaszacza sekcję: http://www.opera.com/support/usingopera/operaini/#performancequiris dziękuje za szczegółową odpowiedź i za ten adres. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. W pliku opera6.ini w sekcji [PERFORMANCE] mam tylko dwie pozycje tzn:

Max Connections Server=8
Max Connections Total=32

Czy te pozostałem opcje ktore znajdują sie na podanej przez Ciebie stronie mam poprostu przepisać i wstawić odpowiednie ustawienie?

quiris napisał(a):

Czy te pozostałem opcje ktore znajdują sie na podanej przez Ciebie stronie mam poprostu przepisać i wstawić odpowiednie ustawienie?

Tak. I rób to przy wyłączonej Operze.

Mayor napisał(a):

można skorzystać ze button i zmieniać w opcjach (pod "Sieć") przy włączonej

quiris napisał(a):

można skorzystać ze Starych preferencji i zmieniać w opcjach (pod "Sieć") przy włączonej

Nawet w starych preferencjach nie znajdziesz wszystkiego wink

Prozzac napisał(a):

Originally posted by quiris
Tak. I rób to przy wyłączonej Operze.Quiris jeszcze raz dzięki za linka. Wpisałem niektóre opcje z tej strony i muszę powiedzieć, że moja Operka 8 śmiga teraz jeszcze szybciej bigsmile. Jestem naprawdę pełen podziwu dla programistów OS smile

Pozdrawiam

quiris napisał(a):

Wpisałem niektóre opcje z tej strony i muszę powiedzieć, że moja Operka 8 śmiga teraz jeszcze szybciej

O to ciekawe. Możesz podać nam co tam powpisywałeś? Szczerze mówiąc nigdy jakoś tam nie dłubałem wink

sz111 napisał(a):

Wpisałem niektóre opcje z tej strony i muszę powiedzieć, że moja Operka 8 śmiga teraz jeszcze szybciejJak możesz to wrzuć na serwer gotowy pliczek.

Mayor napisał(a):

imo to zależy bardzo mocno od indywidualnego łącza, kompa i sposobu korzystania z netu (jedni lubią otworzyć 10 stron naraz, inni 50 a inni 1)
jakby były uniwersalne ustawienia żeby strony łądowały się jeszcze szybciej toby były przez OS ustawione by default; IMO te które są na starcie są optymalne dla większości

Prozzac napisał(a):

Originally posted by quiris
O to ciekawe. Możesz podać nam co tam powpisywałeś? Szczerze mówiąc nigdy jakoś tam nie dłubałem winkTak się bawiłem jakis czas tymi ustawieniami i w konsekwencji mam takie coś:

[Performance]
Max Connections Server=8
Max Connections Total=32
Network Buffer Size=40
HTTP Error Strategy=2
Asynchronous DNS Lookup TimeOut Seconds=10
Reduce Max Persistent HTTP Connections=0
No Connection Keepalive=0


Przeprowdziłem sobie testy wczytywania stron na numion.com przy wyłączonym cache dysku. Generalnie przy tych ustawieniach na moim łączu 128 kbps szybkość ładowania stron zwiększyła sie o troche ponad sekunde. Myślę jednak, że można np zmniejszyć Max Connections Server na 4 żeby było mniej p[ołączeń na serwer i jeszcze dodatkowo ustawić Reduce Max Persistent HTTP Connections z opcji "0" na domyślną "1".
Myślę, że Mayor ma troche racji z tym iż wszystko zależy od szybkości łącza i przepustowości. Wydaje mi się, że warto w wolnej chwili poeksperymentować z tymi ustawieniami.