/ot/ Windows XP Pro x64 + /not/ Opera x64

w dziale Opera
idarek napisał(a):

W sprzedaży ukazało się najnowsze dziecko Micro$oftu, miałem okazje je testować, czy ktoś z was miał może styczność z wszcześniejszymi wersjami windowsa w angielskiej wersji językowej? Mam problem, bo nie wiem jak w programach ustawić polską czcionkę, np. w operze w nemu zamiast "Narzędzia" mam krzaczki "Narz$#dzia" itd... , i nie chodzi tutsaj o ustawienia klawiatury, bo pisać polską czcionką można normalnie.

Inne pytanie tyczy się typowo opery, czy może ktoś słyszał o jakiś przeciekach z OS o Operze x64 ?

Mayor napisał(a):

tu coś piszą (odpowiedź "yngwe", senior developer)
http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=84192

/ot/
i jak, chodzi Ci szybciej/lepiej ten Win x64? czy też żeby zauważyć różnice musisz mieć program napisany specjalnie pod x64?

idarek napisał(a):

jeszcze nie wiem, jak znajde odpowiedź jak zrobić żeby nie było krzaczków to dopiero będe testował.... jedna osoba podpowiedziała mi żę w pliku system.ini za czcionke odpowiadają następujące linijki:

[386enh] 
woafont=app852.FON 
EGA80WOA.FON=EGA80852.FON
EGA40WOA.FON=EGA40852.FON
CGA80WOA.FON=CGA80852.FON
CGA40WOA.FON=CGA40852.FON


Bede musiał sprawdzić, czy to coś da... jak zmienie fonty i wpis w x64... czy ktoś może takie coś próbował... bo nie chce mi sie znowy tego windoza instalować... tymbardziej że jest to TRIAL 30-days... tylmardziej że bym musiał z partycjami kombinować, przerabiać część linuxowych na winshit..

quiris napisał(a):

Mam problem, bo nie wiem jak w programach ustawić polską czcionkę, np. w operze w nemu zamiast "Narzędzia" mam krzaczki "Narz$#dzia" itd... , i nie chodzi tutsaj o ustawienia klawiatury, bo pisać polską czcionką można normalnie.

Używam już od dłuższego czasu Windows 2003 Server x64 i żadnych problemów z fontami nie mam. Sprawdź ustawienia Windows Regional and Language Options

i jak, chodzi Ci szybciej/lepiej ten Win x64? czy też żeby zauważyć różnice musisz mieć program napisany specjalnie pod x64?

Różnica minimalna. Praktycznie dopiero prawdziwe 64-bitowe aplikacje pokażą lwi pazur.

quiris napisał(a):

tymbardziej że jest to TRIAL 30-days

Hmm... O ile wiem to Windows XP Pro x64 jest 120-dniowym trialem, a Windows 2003 Server x64 180-dniowym trialem.

idarek napisał(a):

no możliwe, nie sprawdzałem dłużej niż 30 dni ;].. u mnie on wytrzymał itak 1-2 dni góra, poradziłęm sobie z fontami, tylko nie ustawiałem ich podczas instalacji tylko przy pierwszym uruchomieniu komputera i zadziałało, ale wqrzyłem sie bo nie działa w nim zmiennoprzepustowość procesorów Athlon 64 w laptopach Acer, a sterowniki do tego są tylko do 32 bit... a bez tego na baterii ciężko pracować, bo na pełnej mocy procesora zbyt szybko się rozładuje. Więc znowu u mnie on nie przetrwa... hmm... poczekamy jak producenci przestawią sie na support 64bit

quiris napisał(a):

wqrzyłem sie bo nie działa w nim zmiennoprzepustowość procesorów Athlon 64 w laptopach Acer, a sterowniki do tego są tylko do 32 bit.

O ile dobrze rozumiem to chodzi Ci o technologię Cool'n'Quiet? Jeśli tak, to systemy z rodziny x64 obsługują to natywnie. Nie potrzeba wgrywać żadnych sterowników procesora. Po prostu w opcjach zarządzania energią ustawiasz Server Balanced Processor Power and Performance U ciebie ta opcja może się inaczej nazywać, bo przypominam, że ja używam Windowsa 2003 Server x64.

idarek napisał(a):

Hmm... no... popatrze, ale to jak będe miał więcej czasu... mam taki problem że nie moge zainstalować tego systemu na dysk podłączony na USB, pierwszy etap rzebiega pomyślnie, jednak po ponownym uruchomieniu "blue screen" lol ;]... oj muszą jeszcze ten system dopracować, aż strach pomyśleć że jesto on już w sprzedaży ;]

Pierwszy napisał(a):

tymbardziej że jest to TRIAL 30-days


wpisz w uruchom/wierszu poleceń 'winver' - dowiesz się ile ci trial pochodzi.
smile

dgim napisał(a):

krzaczki faktycznie i u mnie sa
jednakze w latwy sposob mozna sobie z tym poradzic
tak jak wyzej ktos napisal, wbijamy sie w control panel -> regional and language option, nastepnie na zakladce languages wchodzimy na text and services w details i ustawiamy polish programmers, bodajze po restarcie wszystko dziala jak nalezy