Nie uzyskano połączenia z serwerem

w dziale Opera
lukasz103000 napisał(a):

hi
Witam, to mój pierwszy temat i pierwszy post na tym forum. Piszę, ponieważ zaistniał pewien problem z przeglądarką. Mianowicie przy ładowaniu się stron praktycznie za każdym razem wyświetlany zostaje komunikat:Oczywiście fragment: "Próbujesz odwiedzić adres.." tyczy się każdego adresu URL.

Proszę o pomoc w tej sprawie, ponieważ zupełnie nie wiem co jest przyczyną takich błędów przeglądarki worried

Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by lukasz103000:

praktycznie za każdym razem wyświetlany zostaje komunikat

czyli czasami następuje połączenie?
Jak działają inne przeglądarki?
O jakim połączeniu mowa?

lukasz103000 napisał(a):

Połączenie następuje czasem za pierwszym razem, czasem po kliknięciu w odnośnik za dziesiątym razem. Co do innych przeglądarek to sprawdzam tylko na IE i wynik jest następujący:To oznacza, że raczej nie dzieje się tak na samej Operze. Nie wiem co jest grane Jestem przeciętnym użytkownikiem komputera i stąd moja niewiedza odnośnie przyczyn takiego stanu rzeczy.

Nie wiem, gdzie dokładnie dokonać zmian by nie było problemu. Modem mój to USB Huawei E169 HSDPA 7,2 (biały):jeśli ma to jakieś znaczenie, sieć iPlus:

Mogę wrzucić screeny okien, które interesują, by było wiadomo co jest jak ustawione worried


Ps. I jeszcze jedna ważna sprawa. Mianowicie na niektórych stronach nie wczytują się wszystkie obrazki, jakie powinny być zipProszę o pomoc w rozwiązaniu tych błędów zip

Ryszard napisał(a):

No to
http://img851.imageshack.us/img851/2558/screenshot004f.jpg
i
http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/25/60/29/1425602999
i odwiedzasz najbliższy salon plusa - moim zdaniem problem dotyczy samego połączenia. Może coś z zasięgiem a może sam modem.

volumepl napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

moim zdaniem problem dotyczy samego połączenia. Może coś z zasięgiem a może sam modem.


Absolutnie tak. Tylko po co gnać od razu do salonu, skoro można sprawdzić zasięg samemu?
@lukasz103000 - Zainstaluj ten program - http://www.bez-kabli.pl/files/prog/TNI/top_netinfo.zip i podaj parametry sygnału (moc, ile procent, ile CSQ) przed połączeniem i po połączeniu. Podaj również technologię, z której korzystasz (pierwsza linia parametrów połączenia.) Zasięg orientacyjny pokazywany przez program Plusa nie jest miarodajny.

Ryszard napisał(a):

Tylko wiesz - po co mu ta wiedza? Dzień Dobry, kupilem, nie dziala tak jak obiecujecie. Naprawcie albo do widzenia wink

lukasz103000 napisał(a):

No tak panowie, niby wina wydawać by się mogła modemu, tylko zapomniałem w tym wszystkim dodać, że problemy występują również w momencie kiedy korzystam z telefonu jako modemu.

Tu przedstawiam screena, bo nie wiem, gdzie się co jak sprawdza..Jednak w moim odczuciu to nie tyle wina modemu co systemu może..

Poczta nie chodzi w Operze, przy każdym dodaniu komentarza czy zalogowaniu wyskakuje błąd połączenia z serwerem.. Jednym słowem kosmos..Co i jak tu się sprawdza to już wyższa szkoła jazdy dla mnie, przyznam..

volumepl napisał(a):

Nie ustawiłeś komunikacji AT smile
Ustawienia > Komunikacja AT i PIN > zaptaszkuj "Komunikacja AT", następnie "Zamknij". I pamiętaj - nie używaj równocześnie dwóch programów do połączeń, bo się ze sobą "gryzą". W następnym screenie zamaż również pole BTS.