Zapamietywanie logowania

w dziale Strony WWW w Operze
konrii napisał(a):

Witam,
Mam problem z zapamiętywaniem logowania w Operze 11.01. Posiadam Windowsa 7 Professional 64bit.
Problem polega na tym, że kiedy podczas logowania chce, żeby strona zapamiętała moje logowanie, to wraca mi na stronę logowania. Jeśli nie zaznaczam tej opcji to normalnie zostaje zalogowany. Próbowałem reinstalować, usuwać pliki ustawień, ciastka, ale to nic nie pomaga. Opera jest świeżo zainstalowana.

stivo85 napisał(a):

A jaka to strona?

konrii napisał(a):

Originally posted by stivo85:

A jaka to strona?


Praktycznie każda. Np. Facebook, nk, Google/YT.
Na niektórych stronach np. Google, zapamiętuje mi logowanie, ale po wyłączeniu Opery muszę się logować znowu.

jayxxx napisał(a):

Opera 11.01 Kompilacja 1190 (zresztą na starszych ta sama przypadłość), nie zapamiętuje logowania na stronach filmweb.pl (zdarzają się wyjątki) i deviantart.com

W preferencjach witryny mam odznaczone usuwanie nowych ciastek, więc powinno hulać tak jak na innych stronach. Niestety nie działa.

Ktoś potwierdzi?

pwlsrs napisał(a):

u mnie problem występuje na każdej 11.10 sad

tmszpp napisał(a):

Nie wiem czy w Waszym przypadku zadziała, ale ja miałem podobny problem z pewnym forum. Używając automatycznego logowania z zapamiętanym hasłem (przycisk "klucza"), byłem przenoszony z powrotem do strony logowania, a dopiero przy drugiej próbie byłem logowany. Winnym okazało się blokowanie zawartości.

PPM > Preferencje dla witryny > Zawartość, odhaczyć "Włącz blokowanie zawartości".

Co ciekawe, na wspomnianym forum nie mam jawnie zablokowanych żadnych elementów. PPM > Zablokuj zawartość > Szczegóły nie pokazuje żadnych adresów. Widocznie serwer hostujący to forum przy logowaniu używa jakichś adresów, które podpadają pod filtr (moje pojęcie o działaniu takich serwerów jest znikome).