Opera wczytuje raz wersję strony z przed, a raz po jej aktualizacji...

w dziale Strony WWW w Operze
dejvid90 napisał(a):

Witam,

Prowadzę, można powiedzieć, domową stronkę. Ostatnio zmieniłem sporo w jej wyglądzie, i wtedy pojawił się problem, z którym nie mogę się uporać.

Od czasu tej zmiany, Opera co jakiś czas wczytuje mi poprzednią wersję strony - a raczej poprzedni plik css ze stylem, ponieważ brakuje wielu rzeczy które zmieniłem na podstronach. Bywa tak, że podczas 10 kolejnych odświeżeń, za pierwszym razem wczytuje się aktualna wersja, a 9 następnych razy - wersja stara. Czyściłem cache i w samej Operze, i za pomocą CCleanera, czyściłem także magazyn stały, wyłączyłem zupełnie pamięć podręczną na dysku i w pamięci RAM - efektem tego jest wczytanie się strony w aktualnej wersji przy pierwszym odświeżeniu, a po kolejnym odświeżeniu wraca wersja stara. Gdy przez parę minut nic nie zrobię, a potem odświeżę, to znowu raz jest strona nowa, a następnie już tylko stara. Problem ten występuje wyłącznie na tej jednej stronie i tylko na moim laptopie. Na PC mam dokładnie takie same ustawienia Opery, ale takiego problemu nie ma... Na laptopie mam Vistę, na PC - XP'ka. Na obu komputerach najnowsze stabilne wersje Opery.

Ktoś ma jakiś pomysł, jak się pozbyć tego problemu? Zaznaczam, że czyściłem pamięć podręczną, aktualnie mam ją wyłączoną - więc takie porady są zbędne.

Ryszard napisał(a):

Chodzi o http://zuzia.opx.pl/ ? To jest faktyczny adres strony czy tylko alias od prv.pl?
Tu mam taki
http://files.myopera.com/Ryszard/files/historia.png
obrazek z ustawieniami. Przy czym teraz sprawdzanie obrazków mam ustawione standardowo - co 5 godzin.
Też trochę się dłubię w stronach wink Po każdej zmianie pliku css zaczynam od załadowania tego pliku - czyli u Ciebie byłyby to adresy
http://zuzia.opx.pl/css/style.css i http://zuzia.opx.pl/css/lightbox.css
następnie wciskam [F5], sprawdzam czy zmiany są widoczne i dopiero wtedy ładuję stronę.

Jesteś absolutnie pewny, że w kodzie podstron jest adres właściwego pliku css? Nie chce mi się sprawdzać wszystkich podstron, czy nie ma tam jeszcze jednego adresu pliku css.
I tak konkretniej - adres strony z problemem, opis braku, może nawet obrazek. Na tym forum nie ma zakazu podawania linków do stron w treści wiadomości.

dejvid90 napisał(a):

Tak, chodziło o www.zuzia.opx.pl , jest to prawdziwy adres, a nie alias.
Zrobiłem ustawienia jak na screenie, wczytałem pliki css z tych linków. Na pozostałych podstronach nie ma inne pliku css, na pewno.

Jak na razie jest dobrze - ale bywało tak już wcześniej też, wiec może jeszcze znowu wrócić do wczytywania strony-widmo, która nie istnieje od 1,5 miesiąca i nigdzie nie ma żadnego pliku z nią związanego, nawet na moim komputerze. Opera mnie zadziwia.

W razie czego się odezwę, proszę na razie nie blokować tego tematu. Gdyby sytuacja już się nie mieniła - za parę dni dam znać, że temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by dejvid90:

proszę na razie nie blokować tego tematu. Gdyby sytuacja już się nie mieniła - za parę dni dam znać, że temat do zamknięcia.

O co tu chodzi? To jakiś przesąd? Czy choroba przywleczona z innego forum?

dejvid90 napisał(a):

Bywałem na wielu forach i na każdym panują różne zasady, które nieraz trudno zapamiętać. Wspomnienie o nie blokowaniu tematu nie szkodzi w niczym, a przynajmniej jasno przedstawia sytuację smile Nie mam czasu czytać regulaminu, nawet nie wiem czy takowy tu jest. Także proszę, już bez czepiania się.

andol napisał(a):

Tu się wątków nie zamyka. smile Chyba, że ktoś bardzo nabroi. wink