Pozamieniane klawisze

w dziale Opera
symeon napisał(a):

Nie wiem co sie zaczyna dziać z operą. Coraz bardziej mnie irytuje każda nowa wersja. Mam teraz 8.01 i problem przedziwny, otóż opera przestawia sobie klawiature jak chce, tzn. naprzykład pod klawiszem ; jest ł ,pod \ jest ó, pod [ jest ż , pod z - y , i wiele innych. I jeszcze klawisze alt+... tez robi numery.
Występuje to tylko pod tą wersją , sprawdzałem na innych operkach i jest wporządku . Także system się nie przestawił, bo piszę właśnie to w notatniku. Jeszcze dodam że opera przestawia sobie klawiature po jakimś czasie od uruchomienia. Pomaga jedynie restart opery.

Co robić ???

TomekQ napisał(a):

Naciśnij alt+shift kiedy będziesz w Operze, a najlepiej usuń te układy klawiatury, z których nie korzystasz.

stw napisał(a):

Dla Win XP:
panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> zakładka "języki" -> szczegóły -> wykasuj wszystkie układy klawiatury poza "Polski (programisty)".
Nie ma to nic wspólnego z Operą, ale powinno pomóc (z tego co opisałeś wydaje mi się, że zwyczajnie przełącza Ci się układ klawiatury na "Polski (214)" - jak go wykasujesz, to nie będzie się miał na co przełączać).

symeon napisał(a):

stw napisał(a)
Dla Win XP:
panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> zakładka "języki" -> szczegóły -> wykasuj wszystkie układy klawiatury poza "Polski (programisty)".
Nie ma to nic wspólnego z Operą, ale powinno pomóc (z tego co opisałeś wydaje mi się, że zwyczajnie przełącza Ci się układ klawiatury na "Polski (214)" - jak go wykasujesz, to nie będzie się miał na co przełączać).pisałem przecież że to nie system przestawia układ klawiatury ponieważ w notatniku i winnych programach klawiatura działa normalnie i na innych operkach też tylko 8.01 kaszani się.

TomekQ napisał(a):

Windows może mieć inne ustawienia klawiatury dla każdego programu. Postąp według podanej instrukcji i dopiero jeśli to nie pomoże, to będziemy się zastanawiać.

Obcy napisał(a):

Kiedyś też miałem że w Operze miałem taki sam problem, rozwiązniem wtedy było ściągniecie jakieś poprawki ze strony Microsoftu. można spróbowac

andol napisał(a):

faint

Ludzie! Poznajcie możliwości swojego systemu operacyjnego. up
A jeśli z nich nie korzystacie - po prostu je wyłączcie.

Załączm zrzut super poprawki Windows. wink

klawiatura.png

prosiaczek napisał(a):

Jak dla mnie powinno być to ustawione domyślnie. W WinXP zawsze ni z tąd ni z tamtąd przełączała mi się klawiatura na jakąś mutację PL-DE czy programistki. Teraz zawsze w WinXP i Win2k usuwam klawiaturę programistki i jestem hepi p
Wkurzające są też klawisze trwałe, czy jak to nazywają, w Ułatwieniach dostępu.

Zajec napisał(a):

andol napisał(a)
Załączm zrzut super poprawki Windows. wink

Skąd dorwałeś ISO-8859-2? Myślałem, że w Windowsie nie da się tego w ogóle osiągnąć :-)
Masz może jeszcze UTF-8? :-)

Baca napisał(a):

Originally posted by Zajec
Skąd dorwałeś ISO-8859-2?

Można np. stąd ściągnąć http://windows.online.pl/klawiat.htm

andol napisał(a):

Originally posted by Zajec
Skąd dorwałeś ISO-8859-2? Myślałem, że w Windowsie nie da się tego w ogóle osiągnąć :-)http://windows.online.pl/klawiat.htm

BTW, stronę Windows Online darzę szczególnym sentymentem, gdyż to właśnie tam zamieszczono pierwszą wersję mojego miniprogramiku OperaPL umożliwiaającego wyświetlanie polskich znaków w Operze 5. bigsmile

Masz może jeszcze UTF-8? :-)??? bigeyes

Zajec napisał(a):

andol napisał(a)
http://windows.online.pl/klawiat.htm

Dzięki :-)andol napisał(a)

Masz może jeszcze UTF-8? :-)


??? bigeyes

No jak przełączę sobie klawiaturę na Polski-ISO to polskie krzaczki będę wprowadzał w kodowaniu ISO-8859-2 (zamiast defaultowego Windows-1250). A ja bym chciał napisać stronę w UTF-8 pod windowsem - i nie wiem jak to zrobić. W kate jest zwykła możliwość zaznaczenia w górnym menu kodowania "UTF-8" / "UTF-16".

quiris napisał(a):

A ja bym chciał napisać stronę w UTF-8 pod windowsem - i nie wiem jak to zrobić.

W Notatniku na przykład możesz przy zapisywaniu wybrać sobie kodowanie UTF-8. Poza tym Scite. Crimson Editor również mają możliwość wyboru kodowania UTF-8

Zajec napisał(a):

quiris napisał(a)
W Notatniku na przykład możesz przy zapisywaniu wybrać sobie kodowanie UTF-8.

Najciemniej pod latarnią ;-) Dzięki.