Etykiety w OperaMail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Petrycio napisał(a):

Stworzyłem nowe etykiety na podstawie wyszukiwania (przycisk zapisz wyszukiwanie)
Teraz każda nowa wiadomość jest oznaczana jedną albo kilkoma nowymi etykietami. Wcześniej oznaczało mi część wiadomości etykietą NonJunk.
Obsługuję trzy różne konta mailowe IMAP, system WinXP Proffesional SP3
Co robić, żeby to jakoś opanować? Dzięki z góry za pomoc.

Petrycio napisał(a):

Chyba się niezbyt jasno wyraziłem w poprzedniej wiadomości... Chodzi o to, że wszystkie nowe wiadomości przychodzące i wychodzące są automatycznie i bez jakiejkolwiek logiki oznaczane kilkoma etykietami. Zupełnie bez sensu. A teraz zniknęły mi wszystkie moje etykiety. To po prostu jakiś bubel. Wracam do Thunderbirda. sad

andol napisał(a):

A nie zaznaczyłeś opcji „Ucz się na podstawie wiadomości oznaczonych etykietą”?

gundross napisał(a):

Jak użyć tych etykiet do filtrowania spamu?

Ryszard napisał(a):

Pytasz o możliwość sortowania spamu?
Bo jeżeli chodzi o zwykłe oddzielanie spamu od zwykłych wiadomości to standardowo widok "Spam" jest ustawiony na uczenie się. Czyli wszystko co trzeba robić to niechciane wiadomości zaznaczać jako spam. A te, które trafią do spamu a są chciane zaznaczać jako nie spam. Dopiero po takich przenosinach robisz "przenieś spam do kosza".

gundross napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Pytasz o możliwość sortowania spamu?
Bo jeżeli chodzi o zwykłe oddzielanie spamu od zwykłych wiadomości to standardowo widok "Spam" jest ustawiony na uczenie się. Czyli wszystko co trzeba robić to niechciane wiadomości zaznaczać jako spam. A te, które trafią do spamu a są chciane zaznaczać jako nie spam. Dopiero po takich przenosinach robisz "przenieś spam do kosza".Tak robię, nie rozumiem jednak jakie jest zastosowanie etykiet > JunkRecognized

Mogą się przydać do czegoś więcej niż sortowania?

Petrycio napisał(a):

Originally posted by andol:

A nie zaznaczyłeś opcji „Ucz się na podstawie wiadomości oznaczonych etykietą”?


Nie, nie zaznaczyłem. I dlaczego wszystkie stworzone przeze mnie etykiety zniknęły? Fuszerka. To jest jakaś totalna niedoróbka. A mam dużo sympatii dla opery. Zrobiłem jeszcze takie coś: usunąłem wszystkie etykiety. Po jakimś czasie zaczęły się pojawiać po kolei: NonJunk (ta to się czepia prawie do każdego maila... bez żadnego powodu), Odpowiedź... itd Czy ktoś mi to wytłumaczy?