Zaznaczanie tekstu z klawiatury

w dziale Opera
Gargamel napisał(a):

Macie jakiś patent na zaznaczanie tekstu na stronie jedynie z pomocą klawiatury? W Mozilli była taka możliwość - nazywało się to cośtamcośtam mode wink .

TomekQ napisał(a):

Moose gdzieś pisał, że nie jest to możliwe - jeśli bardzo chcesz, to wyszukaj odpowiedni tekst;). Zaznaczanie tekstu jest głównym zastosowaniem mojego touchpada w Operze;)

Gargamel napisał(a):

Originally posted by TomekQ
jeśli bardzo chcesz, to wyszukaj odpowiedni tekst;).


Robię tak od lat wink . To jest jednak wyjście dalekie od ideału. Raz, że muszę wpisywać całe słowo sam, co jest dosyć chore. Dwa, że często w tekście interesują mnie te fragmenty, które zawierają znaki z francuskimi akcentami i inne takie.

Najlepszym wyjściem byłaby możliwość znalezienia początku interesującego fragmentu z pomocą wyszukiwarki, a potem zaznaczenie reszty przez Shift + Strzałka w prawo.

Zaznaczanie tekstu jest głównym zastosowaniem mojego touchpada w Operze;)


Obsługa z pomocą klawiatury jest w Operze tak rozbudowana, że aż dziw, że tej funkcjonalności brak.

zgierzak napisał(a):

Miałem zamiar dzisiaj zadać to samo pytanie smile. Spędziłem dzisiaj z godzinę w pomocy Opery i nic na ten temat nie znalazłem. Można poruszać się po elementach strony w tym także po tekście, ale nie można np wybrać fragmentu tekstu za pomocą klawiatury. Przydało by się coś na kształt "kursora" wywoływanego klawiszem funkcyjnym.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by zgierzak
Miałem zamiar dzisiaj zadać to samo pytanie smile.


bigsmile

Można poruszać się po elementach strony w tym także po tekście, ale nie można np wybrać fragmentu tekstu za pomocą klawiatury. Przydało by się coś na kształt "kursora" wywoływanego klawiszem funkcyjnym.


Wiem już, że w Mozilli funkcja ta nazywa się "caret browsing", czyli właśnie - w wolnym tłumaczeniu - przeglądanie za pomocą kursora. Choć właściwie ten kursor nie jest mi potrzebny - podświetlenie by wystarczyło wink .

Można się dopisać do wątku na Wishlist, choć wątpię żeby to coś dało.

Gargamel napisał(a):

W wątku, do którego linka podałem w poprzednim poście, pewien użytkownik wspomniał o "obejściu" problemu. To nie to, o co nam chodzi, ale zawsze coś. Można więc przechodzić od jednego elementu strony do drugiego (jak widzę najmniejszą "jednostką" jest akapit wink ) za pomocą klawiszy E i D.

Caret browsing jednak by się przydało...