Ikony przy adresach i zakładkach

w dziale Opera
miet55 napisał(a):

Niektóre strony nie posiadają ikon przy adresie jak również te co posiadają nie zawsze je wyświetlają w Operze. Przykład WP, na IE wyświetla. Na IE nawet jak nie ma ikon mogę wejść w ulubione-właściwości-zmień ikonę i zamiast "e" wybrać własną. Czy jest jakiś sposób żeby tak samo zrobić w Operze idea
Tak wygląda w IE
Dla przykładu ikona Allegro robiona przeze mnie.

Zajec napisał(a):

Te ikonki to favicon'y.

Na wp.pl jej nie widać, ponieważ ich serwer wysyłając plik http://www.wp.pl/i/const/favicon.ico wmawia jednocześnie przeglądarce, że jest to plik tekstowy, a Opera tego słucha. Spróbuję do nich napisać, zobaczymy, może poprawią konfigurację serwera.

Własnych favicon teoretycznie nie można ustawiać, ale możesz spróbować to lekko obejść. Spróbuj ikonkę dla przykładowo wp.pl nazwać wp.pl.ico i umieść ją w katalogu profile/images/

miet55 napisał(a):

Coś się udało jednak nie do końca SCRIN
Oczywiście musiałem dodać www Jest tylko w zakładkach, nie pojawia się w pasku adresu mimo, że ponizej widać. Może tak zostać p Niestety, dla nvision i allegro tym samym sposobem nie udało się sad Masz jeszcze jakiś pomysł rolleyes

tockar napisał(a):

jesli chodzi o favicony, to latwo mozna je dodac poprzez edycje pliku opera6.adr, w ktorym zapisane sa nasze zakladki. przyklad wpisu:

#URL
	ID=31
	NAME=Opera7Wiki:CustomButtons
	URL=http://nontroppo.org/wiki/CustomButtons
	CREATED=1107770357
	VISITED=1118071556
	DESCRIPTION=Wiki containing information about the Opera 7 web browser
	ICONFILE=nontroppo.org.ico


poprzez edycje ICONFILE mozemy wstawic porzadana faviconke (z folderu images w profilu opery)

miet55 napisał(a):

I gra muzyka sing Jak na razie przeciągnąłem je z historii p bo tu się pojawiły.
SCRIN
Sposób opisany przez Tockar'a napewno sprawdzę cheers
P.S.
Opisany sposób działa, jednak łatwiej przeciągnąć z historii
A co zrobić zeby pojawiały sie w kartach?

JaDo napisał(a):

Originally posted by miet55

A co zrobić zeby pojawiały sie w kartach?...ppm na kartę->Dostosuj->Styl i tu jak chcesz np. Ikony i tekst po prawej. Generalnie powinno działać ale... nie zawsze.

Mam taki adresik www.zkm.trojmiasto.pl i faviconka wyświetla się wszędzie, oprócz karty(i pola adresu). Tzn. najpierw w ogóle nie chciała się nigdzie wyświetlać. Dopiero jak zastosowałem "sposób" tocara, dało radę.

Tak sobie pooglądałem cache Opery ładując różne strony,które mają te ikonki na kartach i wszystkie .ico znalazłem, oprócz zkm.
TUTAJ jeszcze coś piszą.

zkm.png

Kormoran napisał(a):

Podbijam temat.

Słuchajcie, gdzie są ikony stron w Operze 8? Tam gdzie mam ją zainstalowaną, na partycji D nie ma w ogóle folderu "profile" (w 7 był). Na partycji C jest niby folder w program files -> Opera -> profile i dalej images, ale folder jest pusty sad

Chciałbym zmienić ikonę Pajacyka, bo wyskoczył mi jakiś hełm z pióropuszem, nie wiem czy to ich błąd czy mojej przeglądarki ale wygląda co najmniej dziwnie!

symeon napisał(a):

C/Document & Settings/nazwa użytkownika/dane aplikacji/Opera/profile

golew napisał(a):

Kormoran napisał(a)
Chciałbym zmienić ikonę Pajacyka, bo wyskoczył mi jakiś hełm z pióropuszem, nie wiem czy to ich błąd czy mojej przeglądarki ale wygląda co najmniej dziwnie!


Ja od kiedy pamiętam mam taką ikonkę przy Pajacyku, więc to chyba nie do końca jest błąd wink