Opera 11.10 beta build 2053 z 18 marca 2011 r.

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
pieknusi napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/03/18/post-beta-crash-fixes

W tym buildzie poprawiono JEDYNIE STABILNOŚĆ przeglądarki i małe błędy z niektórymi stronami - żadnych innych większych błędów/nowych funkcji...

axlpl napisał(a):

Czyli to o czym marzymy od pewnego czasu;)

Cappo napisał(a):

Ja mogę powiedzieć że wreszcie naprawili problem o którym ja pisałem smile

wirusek napisał(a):

Originally posted by pieknusi:


W tym buildzie poprawiono JEDYNIE STABILNOŚĆ przeglądarki i małe błędy z niektórymi stronami - żadnych innych większych błędów/nowych funkcji...Raczej żadne nowe funkcje się nie pojawią. Wersja Beta to dążenie do stabilizacji i finalizacji.

jurek1 napisał(a):

U mnie w tym wydaniu każdorazowy powrót do ekranu szybkiego wybierania przyciskiem wstecz powoduje crash sad

wirusek napisał(a):

Originally posted by jurek1:

U mnie w tym wydaniu każdorazowy powrót do ekranu szybkiego wybierania przyciskiem wstecz powoduje crash sadU mnie taka sytuacja nie występuje. Ile masz stron dodanych do speeddiala, jaki masz układ (ile kolumn) i jakie powiększenie?

jurek1 napisał(a):

Stron jest 12 w 4 kolumnach. Zoom 96 %.

pwlsrs napisał(a):

widzę że zajec nie odpuszcza i dalej ich atakuje wink
Tak 3mać, niech sobie nie myślą że komentarze służą jedynie do wpisywania: "yaaah", "thanks", "great", "wooow!", etc i każdy będzie sapał z podniety na widok kolejnego niewiele wnoszącego buildu...

pgmost napisał(a):

Co do speeddiala, to jest jego ostateczna forma?
O ile edycja nazwy miniaturki to bardzo dobrze, ale miniaturki to jakiś koszmar - wiem, że można sobie porobić swoje, ale prostsze i szybsze jest automatyczne wstawienie miniatury strony - nie jej fragmentu, który w wielu wypadkach jest kompletnie nieczytelny
Ja preferuję dużego speeddiala tj 30-40 miniatur, więc opcja 5 kolumn to mało, wybieram więc "automatycznie" i gdy z lewej otworzę panel poczty - ostatnia miniatura z prawego rogu ucieka do lewego niższego rzędu a przecież wybór poprzez speeddial to nie tylko podpis, miniatura ale pamiętanie jej o lokalizacji i robi się bałagan

Edit:
Znalazłem
operaprefs.ini --> wpis Number Of Speed Dial Columns= i ustawiamy swoją liczbę kolumn

To recepta na przesuwanie miniatur ale pytanie o wygląd miniatur aktualne

Placio74 napisał(a):

Originally posted by pgmost:

...
Znalazłem
operapref.ini --> wpis Number Of Speed Dial Columns= i ustawiamy swoją liczbę kolumn
...


Nie musisz ręcznie edytować pliku operapref.ini: opera:config#UserPrefs|NumberOfSpeedDialColumns
Poza tym możesz również ustawić własną wartość 'powiększenia': opera:config#UserPrefs|SpeedDialZoomLevel

ruszok napisał(a):

U mnie działa ok. Speeddial mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. Ot wygląda inaczej, ale nie jest to jakieś utrudniające użytkowanie.
Jedynie co to usiłuję wyłączyć wyszukiwarkę w speeddialu - da radę? W search.ini mam wpis że w speedialu ma być off.

EDIT:
OK już wiem whistle http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradniki/usuwanie_wyszukiwarki_w_speed_dial.html

bananjp napisał(a):

Nie mogę za subskrybować kanałów rss z Dobrych Programów ani żadnych innych, ładuje i ładuje i nic.
http://files.myopera.com/bananjp/screny/rss.png

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pgmost:

ale miniaturki to jakiś koszmar - wiem, że można sobie porobić swoje, ale prostsze i szybsze jest automatyczne wstawienie miniatury strony - nie jej fragmentu

Ustaw sobie odświeżanie miniaturki, to pozbędziesz się tego wyszukiwania loga na stronie. Zauważ, że odświeżanie wcale nie musi oznaczać, że miniaturka będzie się odświeżać: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=8873672 wink.

wirusek napisał(a):

Originally posted by Szuri21:Cieszy mnie lepsza obsługa HTML5, bo o ile ja osobiście póki co nie widzę szybkiej potrzeby pełnej zgodności z HTML5 to cieszy fakt iż Opera nie pozostaje za konkurencją i te 244/300 html5test.com może być dobrym początkiem.Raczej 244/400

pgmost napisał(a):

Originally posted by Szuri21:

Stabilny, szybki i póki co niezawodny.


Takie jest i moje zdanie
Speeddiala doprowadziłem do ładu - na 22 calowym monitorze 40 miniatur w 8 kolumnach i 70% zoomu, nawet z bocznym panelem wygląda OK, miniaturki poprawione jak pisał Saskatchewan - jest dobrze
Choć przyznać muszę że czasami lepiej wygląda fragment strony a czasami cała w miniaturce

Szuri21 napisał(a):

Jestem naprawdę miło zaskoczony betą 11.10 Barracudy. Zainstalowałem dwie pierwsze wersje 11.10 i nie byłem zachwycony dlatego pozostałem na 11.01. Wczoraj zainstalowałem 11.10 b.2053 i muszę powiedzieć, że póki co u mnie spisuje się wyśmienicie. Żadnego crasha nie zaliczyłem co zdarzało się na stabilnej 11.01. Póki co testuję i mam zainstalowaną Barracudę na netbooku z systemem W7 x86 to tak dla wiadomości, jakby ktoś czegoś szukał na ten temat. Wiele osób jest nie zadowolonych z nowego Speed Diala a wg mnie jest całkiem w porządku. Szczególnie na 10" netbooku. Mam 20 miniaturek i o ile na desktopie czy to jednym z 24" wide i FullHD czy też drugim z 17" wyglądało te 20 miniaturek bdb dobrze o tyle na 10" matrycy netbooka były one zbyt małe i pomimo, że na pamięć znam układ i wiem gdzie co jest to nie wyglądało to zbyt estetycznie. Teraz natomiast mogę sobie ustawić układ 5 kolumn i zoom na 75% i miniaturki są duże i dobrze się prezentują. Co prawda nie wszystkie się mieszczą, ale scrollowanie ekranu Speed Dial to bardzo dobre posunięcie. Nie do końca jestem przekonany co do nowego sposobu kreowania obrazku miniaturki, ale pewnie się przyzwyczaję. Bo ogólnie pomysł jest bardzo fajny, aby miniaturki były reprezentowane logiem lub rozpoznawalną częścią strony i o ile np. Allegro, dobreprogramy czy Gmail dobrze wyglądają to na przykład Interia wygląda fatalnie.

Cieszy mnie lepsza obsługa HTML5, bo o ile ja osobiście póki co nie widzę szybkiej potrzeby pełnej zgodności z HTML5 to cieszy fakt iż Opera nie pozostaje za konkurencją i te 244/400 html5test.com może być dobrym początkiem. Widzę też, że naprawili błąd wklej i przejdź co mnie niezmiernie cieszy bo jest to funkcja często przeze mnie używana i lubiana.

Ogólnie bardzo dobrze oceniam tę wersję post beta. Jeśli ktoś się wstrzymywał z instalacją Barracudy to właśnie na ten build chyba czekał. Stabilny, szybki i póki co niezawodny.

Edit:

@wirusek

Oczywiście, że 244/400. Mój błąd.

lemari napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Originally posted by Szuri21:

Stabilny, szybki i póki co niezawodny.


Takie jest i moje zdanie


No niestety, ale nie na moim Ubuntu 10.04
Wywala się co parę minut, nie można znaleźć jakiejś reguły dla tego wywalania.
Po dwóch dniach "walki" musiałem wrócić dziś do stabilnej.

albatros13 napisał(a):

Nie mogę oglądać żadnych filmów na YT, Opera zajmuje cały ram :/

jurek1 napisał(a):

Originally posted by albatros13:

Nie mogę oglądać żadnych filmów na YT, Opera zajmuje cały ram :/


U mnie też tak było w poprzednim wydaniu (2048). Jak na razie na obecnym nie zaobserwowałem. Mój system to XP SP3.

Galnospoke napisał(a):

Zrobilem downgrade do 11.01 - tych nowych tworow nie da sie uzywac. Oczywiscie wand.dat nie byl kompatybilny. Co za szajs. Nie chce miec nic do czynienia z kolejnymi wynalazkami do czasu, az gdziesz przeczytam w ilosciach hurtowych, ze warto.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Galnospoke:

Zrobilem downgrade do 11.01 - tych nowych tworow nie da sie uzywac. Oczywiscie wand.dat nie byl kompatybilny.

A nie słyszałeś, że: "To jest wersja testowa. To się instaluje *obok*, a nie *na* stabilnej"?

pgmost napisał(a):

Zdarza się ze przymrozi mi Operę i przez klika sekund nie przełączę między kartami na XP SP3 ale nadal nie mam zastrzeżeń (jak na moje potrzeby)
Pomijając oczywiście nieszczęsne opera.exe w procesach wink

stivo85 napisał(a):

Przesiadłem się w końcu z buildu 2005 na obecny i jedyne zastrzeżenia mam do SpeedDiala:
1. po restarcie przeglądarki rozwala mi się ustawiony układ miniaturek
2. Nie można wyłączyć synchronizacji SD w OperaLink i do tego przy wyłączaniu pojawia się info, że Opera próbuje zsynchronizować itp.

Galnospoke napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

A nie słyszałeś, że: "To jest wersja testowa. To się instaluje *obok*, a nie *na* stabilnej"?To oficjalna beta - ma miec bledy ale dzialac. Gdy nie moge ogladac YouTube to oznacza, ze nie jest to przegladarka, a poroniony twor programistow.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Galnospoke:

To oficjalna beta - ma miec bledy ale dzialac. Gdy nie moge ogladac YouTube to oznacza, ze nie jest to przegladarka, a poroniony twor programistow.

Cytat z oficjalnej strony z której można ściągnąć tę betę:

This beta is a test version of new features in our next release. It includes known bugs and may be unstable in certain browsing conditions. It is strongly recommended that you back up your current Opera installation before installing this version. Please report problems you find with our bug wizard or use the forums.

"Ma mieć błędy" - znaczy, to że nie działa YouTube to nie błąd, a oznaka, że aplikacja jest "poronionym tworem programistów". Interesujące jest to co piszesz...

pieknusi napisał(a):

Originally posted by Galnospoke:

Originally posted by Saskatchewan:

A nie słyszałeś, że: "To jest wersja testowa. To się instaluje *obok*, a nie *na* stabilnej"?To oficjalna beta - ma miec bledy ale dzialac. Gdy nie moge ogladac YouTube to oznacza, ze nie jest to przegladarka, a poroniony twor programistow.Instalujesz na własną odpowiedzialność - jak coś Ci się nie podoba to zgłaszasz błąd poprzez odpowiedni kanał. Dziękuję do widzenia.

Galnospoke napisał(a):

Originally posted by pieknusi:

Instalujesz na własną odpowiedzialność - jak coś Ci się nie podoba to zgłaszasz błąd poprzez odpowiedni kanał. Dziękuję do widzenia.Fakt. Do widzenia. FF 4.0 +1. Pa.

pieknusi napisał(a):

Originally posted by Galnospoke:

Fakt. Do widzenia. FF 4.0 +1. Pa.Pa.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Galnospoke:

Do widzenia. FF 4.0 +1. Pa.

No to na razie bye.

ruszok napisał(a):

Jaki szantaż... Może go jednak przeprosimy? lol

Ryszard napisał(a):

Originally posted by ruszok:

Może go jednak przeprosimy?

Najlepiej opowiadając mu bajkę o wężu.

bananjp napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Originally posted by ruszok:

Może go jednak przeprosimy?

Najlepiej opowiadając mu bajkę o wężu.


Nie, bajkę o Timi-Tumie p

pieknusi napisał(a):

A tak poważnie, to dawno nie było nowego buildu;/ A tak offtopując to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony nowymi wersjami Opery Mini i Mobile. Szczególnie jeśli chodzi o wersję Mobile na Androida smile ponad 230 pkt w teście html5test.com, obsługa canvas, svg, silnik Caracan, (za to brak obsługi WebM i Theory/Ogg, ale za to Opera obsługuje H.264 i inne niewolne kodeki!), świetny ZOOM smile No i obsługa Flasha (ale tylko od wersji bodajże 2.2 Androida)

pgmost napisał(a):

Originally posted by pieknusi:

A tak poważnie, to dawno nie było nowego buildu


Bo się w Opera Software dowiedzieli że jeden z użytkowników odszedł i stracili... motywację bigsmile

karolkuich napisał(a):

Gdzie tam... Zastanawiają się jak tu ulepszyć szybkie wybieranie... yes doh

leszekwysocki napisał(a):

Originally posted by jurek1:

U mnie w tym wydaniu każdorazowy powrót do ekranu szybkiego wybierania przyciskiem wstecz powoduje crash sadMam to samo, zoom 60 % w 9 kolumnach. Czekam na kolejnego builda, bo nie chce mi się kombinować z ponowną instalacją i podmianą plików.

Dopasowywanie miniaturki do zawartości strony uważam za porażkę, wg mnie najlepiej wygląda proste zmniejszenie do wielkości okna miniatury. Za prawdziwy horror uważam zabawę z zoom-owaniem speedial-a, przy 54 miniaturach to totalna porażka. I do tego to przewijanie miniatur kiedy nie mieszczą się na jednej stronie, toż to bez sensu. Lepiej byłoby zrobić coś na kształt grupowania zakładek, z tym że tu grupowały by się karty z kilkoma speedial-ami, np. tematycznie. Jakby dało się jeszcze tych kilkadziesiąt stronek synchronizować pomiędzy komputerami to było by już super fajnie smile

Doceniłem wynalazek speedial-a kiedy dla testów zainstalowałem Firefoxa 4, jakby mi ktoś klawisze w myszy pozabierał bigsmile Odpalam program i nie mam w co klikać ...

karolkuich napisał(a):

Dopasowywanie miniaturki do zawartości strony uważam za porażkę

Ci, co w speeddialu używają własnych miniatur, zwłaszcza z przezroczystością, też nie mają lekko... Wystarczy zmienić tytuł miniatury i po kolejnym uruchomieniu przezroczystość staje się czarna... furious wink