/OT/ Rewolucyjna nowa strona główna Interii

w dziale Opera
zwierz napisał(a):

Interia.pl przedstawiła projekt nowej strony głównej. Zdecydowałem się tutaj o tym napisać, ze względu na rewolucyjne zmiany jakie się szykują. Po kolei.

1. Stronę wykonano w XHTML 1.1. W pierwszej chwili odebrałem to jako chwyt marketingowy. Pewnie zostanie to tak wykorzystane, ale nie ma co się czepiać, bo widać wyraźne dążenie ze strony portalu do wyeliminowania błędów w kodzie (na razie walidator coś tam jeszcze znajduje).
2. Do stworzenia layoutu wykorzystano zamiast pikseli (px) wysokość fontów (em), dzięki czemu stronę można wygodnie skalować w przeglądarkach nie posiadających operowego zooma.
3. Layout w całości opiera się na blokach, a nie na tabelach.
4. Zrezygnowano z ładowania styli JavaScriptem.
5. Dodano bookmarks w kodzie, umożliwiające szybszy dostęp do wybranych części strony (można to zobaczyć w dodatkowym pasku nawigacyjnym Operze, Mozilli Suite lub przeglądarkach tekstowych. Jest też jakieś rozszerzenie do Firefoksa, które uaktywnia ten pasek nawigacyjny.
6. Strona perfekcyjnie działa w przeglądarkach tekstowych.
7. W CSS wykorzystano również selektory, których nie obsługuje IE (nowoczesne przeglądarki wykonają dodatkowy kod, IE to opuści).

Na razie tyle zauważyłem.

A krytyka? Nie zostal wykorzystany typ pliku application/xhtml+xml (choćby dla przegladarek go obsługujących). Tyle, że po włączeniu application/xhtml+xml - skrypty przestały by działać, bo w script umieszczono komentarze.

Pytanie ile z tego zostanie wprowadzone do wersji finalnej. Oby wszystko plus coś jeszcze. Idzie lepsze.

sidtherat napisał(a):

a wiadaomo, która agencja zrobiła im tę stronę?

adas napisał(a):

Originally posted by sidtherat
a wiadaomo, która agencja zrobiła im tę stronę?


Chyba: http://emedia.interia.pl/

zwierz napisał(a):

Originally posted by sidtherat
a wiadaomo, która agencja zrobiła im tę stronę?


W Operze wystarczy mieć włączone pokazywanie "Naviation bar" (nie wiem jak to w polskiej wersji się nazywa) i kliknąć "autor" w dodatkowym menu smile

http://emedia.interia.pl/

zwierz napisał(a):

Oj, spóźniłem się smile

sz111 napisał(a):

Z technicznego punktu widzenia, napewno będzie to krok do przodu. No, ale jeśli chodzi o design to starsza wersja niedość, że jest dla mnie bardziej czytelna to również lepiej się prezentuje graficznie.

zwierz napisał(a):

Originally posted by sz111
No, ale jeśli chodzi o design to starsza wersja niedość, że jest dla mnie bardziej czytelna to również lepiej się prezentuje graficznie.


Zgłoś to póki czas smile

sz111 napisał(a):

Zgłoś to póki czasZrobiłem to już kilka dni temu. WP też kiedyś dobrze wyglądała, teraz to, aż niechce mi się tam zaglądać.

Nixer napisał(a):

Mnie się podoba zarówno nowa WP jak i nowa Interia. Są bardziej czytelne.

miet55 napisał(a):

Jak dla mnie to zdecydowanie na TAK za nową.
Bardziej przejżysta, delikatniejsze kolory......... to tyle o wygladzie.

owiecc napisał(a):

Mam nadzieję że zrobią szeroką akcję reklamową i to wymusi zmiany na innych portalach. Stronka dla mnie wygląda lepiej niż wcześniej. Subtelniejsze, bardziej zgrane kolory. Stronka jest bardziej czytelna.