Obramowanie przycisków na pasku adresu

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Bacior napisał(a):

Chciałbym usunąć obramowanie przycisków na pasku adresu. Kiedyś znalazłem rozwiązanie - wystarczyło zakomentować odpowiednią linię w skin.ini, z tym że nie mogę teraz znaleźć tego tematu. Z góry dziękuje.

PS. W jaki sposób wydobyć niestandardowe przyciski z plików konfiguracyjnych Opery? (ze starego profilu)

Ryszard napisał(a):

Otwierasz w "notatniku" plik konfiguracyjny i wycinasz wink Możesz też spróbować podłożyć go Operze - jak z niezbyt starej wersji to się poprostu przyjmie.
A na obramowanie sposobu nie znam.

draconair napisał(a):

Zapewne chodzi o sekcję [Addressbar Button Skin]: http://homepage.hispeed.ch/ttt-o/guide/32full/a-addressbarbuttonskin.html

Bacior napisał(a):

;Type = BoxStretch
;Tile Center = backgrounds/button-back.png


Zakomentowanie tych linii w podanej wyżej sekcji usunęło obramowanie i jak na razie nie widzę żadnych efektów ubocznych wink

Otwierasz w "notatniku" plik konfiguracyjny i wycinasz Możesz też spróbować podłożyć go OperzeChodzi o standard_toolbar.ini? Ten plik ma niezrozumiałą dla mnie strukturę. Mam znaleźć w nim przycisk który mnie interesuje i po prostu przenieść wpis w obojętnie jakim miejscu tego samego pliku w nowym profilu?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Bacior:

Chodzi o standard_toolbar.ini?

Tak.

Jeżeli przycisk był zapisany w "Moje przyciski", to będzie on w sekcji [Customize Toolbar Custom.content]. Wystarczy przekopiować odpowiednią linijkę ze starego pliku do nowego (najlepiej oczywiście do tej samej sekcji). Rób to przy zamkniętej Operze.