Wymuszene kodowania znaków

w dziale Opera
Muton napisał(a):

Czy da się jakoś przy pomocy user javascript lub w jakiś inny sposób wymusić kodowanie znaków na stronie? Mam problem ze stroną banku, na której nie podają kodowania znaków, tylko informacje <html lang="en">. Wiem, że w preferencjach mogę ustawić domyślne kodowanie, gdy nie jest to określone w dokumencie, nie chcę go jednak zmieniać, ponieważ większość stron które przeglądam są polskie, więc zmiana kodowania w tamtym miejscu na ISO-8859-1 tylko dla tej jednej strony nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Wiem, że mogę sobie ręcznie zmieniać kodowanie za każdym razem kiedy sobie wchodzę na tą stronę, jednak często o tym zapominam, a zmiana kodowania po zalogowaniu się wymusza na mnie kolejne logowanie co jest troszkę uciążliwe. Kodowanie znaków muszę zmienić, ponieważ potrzebuję znaczka funta, który na ISO-8859-2 jest literką Ł smile Z góry dziękuję za pomoc. Strona to www.natwest.co.uk

quiris napisał(a):

Obawiam, że przy pomocy userjs nie jest to możliwe sad

Muton napisał(a):

A czy są jakieś inne sposoby? Np. ustawienie kodowania na stałe dla danej strony czy coś podobnego.

TomekQ napisał(a):

Teoretycznie proxomitron pozwala na dowolną manipulację zawartości stron, więc przy odpowiednim filtrze powinno być to możliwe.

Ryszard napisał(a):

A czy są jakieś inne sposoby? Np. ustawienie kodowania na stałe dla danej strony czy coś podobnego.


Sprawdź ten
button
"Łapiesz" myszą to powyżej i ciągniesz gdzieś na pasek. Po zaciągnięciu - jak klikniesz to przełączy Ci się kodowanie w ISO-8859-1 i jednocześnie zacznie się ładować strona banku. Po zamknięciu strony banku klikasz ponownie i Opera jest ustawiona na "automatycznie" czyli zgodnie z deklaracją podawaną przez stronę(serwer).
Mam nadzieję, że "nie musisz" jednocześnie używać strony banku i innych stron bo będą pewne problemy wink

Tutaj sam
button,
nie ładujący strony banku - jeżeli wolałbyś przełączyć Operę w ISO-8859-1, a stronę banku ładować z własnych zakładek.

Wiem, że w preferencjach mogę ustawić domyślne kodowanie, gdy nie jest to określone w dokumencie, nie chcę go jednak zmieniać, ponieważ większość stron które przeglądam są polskie

I tam akurat niczego nie ruszaj. Jeżeli już "gdzieś" to w Widok - Kodowanie. (Moje przyciski zmieniają właśnie to ustawienie.)

tak wpadłem sprawdzić, czy aby z coś mnie nie mija i widzę, że robi się tu ciekawie worried za miesiąc będą tu chyba tylko psi wyli i dzikie wiatry hulały.

quiris napisał(a):

tak wpadłem sprawdzić, czy aby z coś mnie nie mija i widzę, że robi się tu ciekawie za miesiąc będą tu chyba tylko psi wyli i dzikie wiatry hulały.

Niestety, niewykluczone sad

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Ryszard
tak wpadłem sprawdzić, czy aby z coś mnie nie mija i widzę, że robi się tu ciekawie worried za miesiąc będą tu chyba tylko psi wyli i dzikie wiatry hulały


Originally posted by quiris
Niestety, niewykluczone sad?

quiris napisał(a):

?

Popatrz powyżej mojego avatara wink

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
Popatrz powyżej mojego avatara wink


Ach, rozumiem. A czemu?

quiris napisał(a):

Ach, rozumiem. A czemu?

Powiedzmy, że z powodu różnić zdań.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
Powiedzmy, że z powodu różnić zdań.


Hmm

Muton napisał(a):

Tutaj sam Set encoding, "ISO-8859-1", , "ISO-8859-1", "New note"" class="operabutton" title="przełącznik">button, nie ładujący strony banku - jeżeli wolałbyś przełączyć Operę w ISO-8859-1, a stronę banku ładować z własnych zakładek.I tam akurat niczego nie ruszaj. Jeżeli już "gdzieś" to w Widok - Kodowanie. (Moje przyciski zmieniają właśnie to ustawienie.)Dzięki za ten przycisk, calkiem o tym nie pomyślałem smile To w sumie rozwiązuje mój problem.

Darkman70 napisał(a):

Nie będę zaczynał nowego wątku bo dotyczy on kodowania znaków...Zrobiłem bratu stronkę...Kodowanie ISO - 8859-2...Może ktoś mógłby mi poradzić co zrobić by Opera poprawnie odczytywała polskie znaki?...Mozilla oraz IE odczytuja poprawnie a Opera nie...przy domyslnym wyborze automatycznym , oraz przy środkowoeuropejskim...Czy Opera nie będzie poprawnie czytac tych liter?...adres stronki
http://www.tatry2000.of.pl
i chyba inaczej odczytuje ramki bo robi jakies dziwne odległości i wychodzi potem sporo pustego miejsca....

Darkman70 napisał(a):

przy okazji mam jeszcze pytanie - bo może ktoś wie - dlaczego Opera nie odczytuje z tej stronki muzyki?...