Czy korzystać z menadżera pobierania Opery?

w dziale Opera
szullas napisał(a):

Gdy ściągacie pliki z internetu przez opere to czy używacie do tego tylko opery czy też używanie innych programów do tego celu?????a iczy można w operze ustawić szybkość sciąganego pliku- amoże śa jkieś przyśpieszacze

TomekQ napisał(a):

Nie ma przyspieszaczy, nie można ustawić czasu ściągania. Ja pliki do 2GB ściągałem przez Operę, pod Windows do większych użyłem Free Download Managera, pod linuxem nawet te większe mnie nie martwią.

szullas napisał(a):

Wiec co mi radzisz,rozumię zze mam ściągać samą operą????????????????????????

TomekQ napisał(a):

Zależy od Ciebie - jeśli nie masz problemów przy ściąganiu samą Operą, to nie musisz szukać innych narzędzi, ja FDM użyłem dopiero jak mi drugi raz przerwało ściąganie i nie potrafiło wznowić w okolicach 1,7GB, ale są tacy, którzy wolą mieć narzędzia i pełną kontrolę nad tym co gdzie, kiedy i z jaką szybkością leci. Oprogramowanie ma to do siebie, że nie ma rozwiązań idealnych dla każdego.

michmaj napisał(a):

Zdecydowanie polecam używanie managerów ściągania. Opera nawet ściągając kilka plików z typowej 16 zdjęciowej galerii porno potrafi kilku plików nie ściągnąć do końca i nie potrafić ich wznowić, a pierwszy lepszy Flashget nie ma z tym problemów.

sidtherat napisał(a):

a ja mialbym prosbe do autora watku o uzywanie jednego znaku zapytania. ma dokladnie taka sama wartosc merytoryczna jak dziesiec

ja uzywam OperaGet i podlaczonego do niego NetTransporta - dziala bez pudla

szullas napisał(a):

A jak można zrobić żeby Flashget wspólpracował z operą?????gdzie to się ustawia i czy trzeba używać wtyczek flashgeta

sz111 napisał(a):

Również miałbym podobne pytanie. Co należy zrobić, aby w meni opery dodać funkcje "Ściągnij za pomocą Internet Download Manager".

Operowiec napisał(a):

Na tej stronie jest dokładnie opisane co zrobić aby np. FlashGet dobrze współpracował z Operą.
Właśnie taki zestaw polecam: FlashGet + dodanie do menu "Ściągnij przez FlashGet".

szullas napisał(a):

Nie działa mi żądna wtyczką wogóle nie moge jej zainstalować do katalogu plugins chce podkreślić iż mam opere 8.01 są może jakies inne sposoby

operetka napisał(a):

Operowiec napisał(a)
Na tej stronie jest dokładnie opisane co zrobić aby np. FlashGet dobrze współpracował z Operą.
Właśnie taki zestaw polecam: FlashGet + dodanie do menu "Ściągnij przez FlashGet".Po co dodawać do menu? To ma sens jak chcesz mieć polecenie "Ściągnij wszystko FlashGetem". Normalnie, bez żadnych ceregieli, po zainstalowaniu, skonfigurowaniu FlashGet'a, ustawienia w Operze/Preferencje/Pobieranie - co ma otwierać, tzn ściągać FlashGet - wszystko gra.

eXtremo napisał(a):

A ja mam trochę dziwny "problem" ze ściąganiem plików poprzez operę. Od dawna go miałem. To znaczy - Zawsze każdy ściągnięty plik jest większy - w zależności od jego wymaganej wielkości - niż ten co powinien być. Ściągam jakieś demko - 500 MB, to mi opera zasysa 540. Filmik - 60 MB, a pobiera jakieś 65..

Co najdziwniejsze wszystko otwiera się/instaluje/działa całkowicie poprawnie. Wnerwiają tylko te dodatkowe MBy.

Operowiec napisał(a):

operetka napisał(a)
Po co dodawać do menu? To ma sens jak chcesz mieć polecenie "Ściągnij wszystko FlashGetem". Normalnie, bez żadnych ceregieli, po zainstalowaniu, skonfigurowaniu FlashGet'a, ustawienia w Operze/Preferencje/Pobieranie - co ma otwierać, tzn ściągać FlashGet - wszystko gra.Otóż na przykład droga Operetko dlatego, że jak plik ma na przykład całe 2 MB to nie bawię się w ściąganie Flashgetem tylko pobieram Operą i już, natomiast jak jest pokaźniejszych rozmiarów to wtedy w ruch idzie FlashGet.
Mam pełną kontrolę, który dokładnie plik w jaki sposób chcę pobierać.
Pozdrawiam

operetka napisał(a):

Operowiec napisał(a)
Otóż na przykład droga Operetko dlatego, że jak plik ma na przykład całe 2 MB to nie bawię się w ściąganie Flashgetem tylko pobieram Operą i już, natomiast jak jest pokaźniejszych rozmiarów to wtedy w ruch idzie FlashGet.
Mam pełną kontrolę, który dokładnie plik w jaki sposób chcę pobierać.
PozdrawiamWyobraź sobie drogi Operomanie, że ja mam we FG ustawione, żeby szukał mirrorów od 500 KB bigsmile
Do mniejszych otwiera mi się okno Transfery i Opera pobiera. Jest to jest dla mnie wygodne, bo male pliki
Opera szybko pobierze i potem mogę ją zamknąć. FG to pracuje w tle, a ja sobie mogę w tym czasie pobierać także Operą i np. pisać coś w Wordzie.

Operowiec napisał(a):

operetka napisał(a)
Wyobraź sobie drogi Operomanie, że ja mam we FG ustawione, żeby szukał mirrorów od 500 KB bigsmile
Do mniejszych otwiera mi się okno Transfery i Opera pobiera. Jest to jest dla mnie wygodne, bo male pliki
Opera szybko pobierze i potem mogę ją zamknąć. FG to pracuje w tle, a ja sobie mogę w tym czasie pobierać także Operą i np. pisać coś w Wordzie.Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, najważniejsze że naszą Operę można dostosować do własnych potrzeb jak się chce.

kamdrag napisał(a):

Originally posted by Operowiec
Na tej stronie jest dokładnie opisane co zrobić aby np. FlashGet dobrze współpracował z Operą.
Właśnie taki zestaw polecam: FlashGet + dodanie do menu "Ściągnij przez FlashGet".a jak właśnie zrobić tak aby w link popup menu stworzyć opcję "pobierz wszystko używając Flashget". jakie parametry wstawić?

braq napisał(a):

hm a co jest nie tak jesli dodalej linie do pliku i wszystko jest ok, flashget uruchomiony, daje zeby sciagnal za jego pomoca, FG mruga czyli cos odczuwa jakis impuls smile, a mimo to plik nie jest dodawany do kolejki we flashgecie ?