Przeciąganie słów w operze (dragging)

w dziale Opera
chopped napisał(a):

Potwornie mnie irytuje wprowadzona w operę innowacja. Gdy w operze próbuje się coś przeciągnać, np. jakieś słowo w pasku adresu czy w belce wyszukiwarki to zamiast przenieść to słowo to jest ono kopiowane. Nawet teraz gdy próbowałbym przenieść jakieś słowo pisząc właśnie ten tekst, to nie zostanie on przeniesiony tylko skopiowany. Normalnie, we wszystkich programach - word, excel, mozilla firefox, są one przenoszone, ale w operze kopiowane! One powinny być kopiowane tylko wtedy, gdy po drodze przytrzyma się klawisz ctrl - jak to zywkle bywa. Czy możńa zmienic to irytujące i głupie kopiowanie?

Chodzi mi o to, żeby przeciąganie było przeciąganiem, a nie kopiowaniem


dzięki za uwagę, pozdrawiam

Viva dragging confusion of copying.

albatros13 napisał(a):

Jaka wersja Opery?
U mnie wszystko działa poprawnie (Ubuntu 10.10, Opera 11.10 beta 2064)

Łukash napisał(a):

Windows + 11.10 2064 i wszystko gra( chyba że to chodzi o coś innego)
1.flv

chopped napisał(a):

hmmm. Jam XP i opera 10.10. I ten problem.

zielak007 napisał(a):

W 10.10 rzeczywiście problem występuje, ale rozwiązaniem jest zainstalowanie wersji 11.01, gdzie takiego problemu nie ma.

chopped napisał(a):

No fakt, zainstalowałem operę 11.10 i teraz mi zawsze przeciąga nawet jak nacisnę CTRL. - z CTRL czy bez i tak pokazuje się ikonta z plusikiem i zawsze przeciąga całą zawartość....

Nie rozumiem, twórcy opery dbają o takie zbyteczne i niepotrzebne rzeczy jak loga stron w SPEED DIAL zamiast całych stron(mi to nie przeszkadza, a niektórych to irytuje), zasłanianie protokołu http:// - pokazuje się dopiero jak sie kliknie w adres, a zapominają o sprawach istotnych.