błąd download menagera

w dziale Opera
red_men napisał(a):

Witam! Ściągam... ściągałem obraz płyty (2.8 GB) i wszystko było by cacy, gdyby nie fakt, iż opera (8.0) przy 83% zaczęła ściągać od początku cry mad. Co jest grane? Co zrobić, aby opera zaczęła ściągać tam, gdzie skończyła (mam 2.5 GB ściągniętego pliku)
pliz help

symeon napisał(a):

opera nie nadaje się do ściagania tak dużych plików. to nie jest program przeznaczony do takiego działania, jedynie jedną z jej funkcji jest menedzer pobrań.czasami lubi się sypać przy dużych plikach. poszukaj na forum, jest więcej takich postów jak twój. ja maxymalnie ściągałem po 300 MB. najlepiej skonfiguruj sobie flasget'a lub inny program FTP razem z operą. opis również znajdziesz na tym forum.

pozdro.

adas napisał(a):

A dokończenie nieskończonego pliku się komuś już udało (jakiś sposób z szybkim klikaniem w zatrzymaj/wznów był).

symeon napisał(a):

adas napisał(a)
A dokończenie nieskończonego pliku się komuś już udało (jakiś sposób z szybkim klikaniem w zatrzymaj/wznów był).Nie wiem ale zawsze można spróbować. ja tak czasem robiłem jak wyskakiwał mi nagle błąd pobierania ale żadko mi coś się udawało.

mina86 napisał(a):

Ano! wget dobra rzecz smile Nie ma to jak narzędzia GNU pod Windowsem p Pytanie tylko brzmi, czy ten wget poradzi sobie z plikami >2GiB.

Dla bardziej okienkowych to osobiście polecam Flashgeta.

szyk napisał(a):

mina86 napisał(a)
Pytanie tylko brzmi, czy ten wget poradzi sobie z plikami >2GiB.


A może sobie nie poradzić, ma jakieś ograniczenia? smile

mina86 napisał(a):

Ograniczenie jest takie, że standardowo na platformach 32 bitowych położenie w pliku, jego wielkość i takie różne rzeczy przechowywane jest w 32 bitowej zmiennej ze znakiem, czyli maksymalnie osiąga ona wartość 2^31-1 czyli właśnie o 1 bajt mniej niż jest w 2GiB. Oczywiście istnieje tego obejście, ale żeby z niego skożystać program musi być "specjalnie" skompilowany. Oczywiście wszystkie narzędzia GNU można bez problemów w ten sposób skompilować, ale pytanie się pojawia czy można to uczynić również pod Windowsem oraz czy ten dany program został tak skompilwoany.

Co do narzędzi takich jak FlashGet czy GetRight czy cokolwiek innego to istnienia/nieistnienia tego problemu nie jestem pewny. Należałoby jakoś to przetestować, a że nie posiadam Windowsa to nie jestem w stanie zrobić tego osobiście.

szyk napisał(a):

Aha, to z tą windowsową wersją WGET-a rzeczywiście może być problem. smile

szyk napisał(a):

Znalazłem wersję 1.10 WGET-a : http://xoomer.virgilio.it/hherold/wget-1.10b.zip, a wg FAQ z http://www.gnu.org/software/wget/faq.html :


3.1 Does GNU Wget support files larger than 2GB?

Yes, starting from version 1.10, GNU Wget supports files larger than 2GB.Także w tym powyższym spakowanym pliku jest plik News z informacją :


Changes in Wget 1.10.

** Downloading files larger than 2GB, sometimes referred to as "large
files", now works on systems that support them. This includes the
majority of modern Unixes, as well as MS Windows.PS. Skąd ściągnąć jakiś plik o rozmiarze powyżej 2GB? Ciekawe, czy mój Windows ME obsługuje takie pliki. smile

Edycja : jeśli ma się włączone śledzenie stron odsyłających, to trzeba skopiować adres pliku i wkleić go w pasek adresu.

mina86 napisał(a):

Najnowszy wget zawsze jest dostępny tutaj: http://www.gnu.org/software/wget/wget.html a wersja pod Windows np. tutaj: ftp://sunsite.dk/projects/wget/windows/

Że wget wpiera duże pliki to wiem i o tym pisałem, ale można to wyłączyć podczas kompilacji, a poza tym to w końcu Windows a nie POSIX wink

Oczywiście w kwestii dużych plików na Windowsie mogę się całkowicie mylić.

red_men napisał(a):

ehh... dzieki, gdybym wiedzial wczesniej o "wget -c http://adres.com/niedociagniety_plik.zip" to bylo by cacy, ale skasowalem plik i teraz znowu musze ciagnac tyle gb sad

szyk napisał(a):

Lepiej chyba użyć jakiegoś innego programu, np. WGET-a lub np. Getrighta. Najlepiej zrobić wcześniej kopię ściągniętej części.

Wget : Wget
Plik pomocy : Wget_help

Przykład (dociągnięcie pliku znajdującego się w tym samym katalogu co wget.exe) :

wget -c http://adres.com/niedociagniety_plik.zip

Edycja : zmiana na odnośnik do najnowszej wersji WGET-a (patrz niżej). smile