Dlaczego mi czat na wp.pl chodzi jak ślimak?

w dziale Opera
Eddi napisał(a):

Witam:)
Moje pytanie do dla czego gdy wejde na czat strasznie sie wszystko ślimaczy,roznowa,odbieranie wiadomości itd. czy to jest wina przeglądarki,słabego kompa (mam celeron 2) czy moze źle skonfigurowanej javy?Bardzo prosze o odpowiedź i przepraszam jeśli problem nie dotyczy bezpośrednio Opery.
Pozdrawiam:rolleyes: bigeyes

symeon napisał(a):

jaka opera i java ? na jakim czat'cie ? Onet ? Interia ? WP ?

Eddi napisał(a):

opera 8.01 J2SE 5.0 update2 na czacie wp

symeon napisał(a):

a jakie podłączenie do neta ? ja mam jave 1.4.2.05 opere Wersja 8.01
Kompilacja 7583 i na czat WP wchodzę bez problemów i nie mam problemów z netem.

nie wiem czy mozna skonfigurować jave ale może twój komp jest trochę za słaby.

Briho napisał(a):

U mnie na Operze (v. 8.01) czat wp nie działa w ogóle. Podejrzewam, że problem leży po stronie javy, bo w IE wszystko jest w porządku. W ogóle Opera ma problemy z obsługą czatów.

Eddi napisał(a):

To ja juz nic nie rozumiem,taka zaj... przeglądarka a ma problemy z czymś takim jak chat???Moze ktoś rozjaśnić sytuacje?

Jakub81 napisał(a):

Sęk w tym, że IE i Opera korzystają z różnych "Jav". IE korzysta z Javy Microsftu, nielegalnej (sąd nakazał ją wycofać) i dziurawej (nie będzie więcej rozwijana). Opera korzysta z oryginalnej Javy Sun. Również najnowsze wersje Windows są już sprzedawane z Javą Sun, ale większość ludzi wciąż ma Javę Microsoftu.

Java nie jest integralną częścią przeglądarki. To nie Opera ma problem z czatem, tylko Java Sun. A tak naprawdę to czat WP ma problem, bo jest zapewne dostosowany specjalnie do porąbanej Javy Microsoftu (która w tej chwili jest wycofywana), a nie do tej oryginalnej.

symeon napisał(a):

Briho napisał(a)
U mnie na Operze (v. 8.01) czat wp nie działa w ogóle. Podejrzewam, że problem leży po stronie javy, bo w IE wszystko jest w porządku. W ogóle Opera ma problemy z obsługą czatów.Eddi napisał(a)
To ja juz nic nie rozumiem,taka zaj... przeglądarka a ma problemy z czymś takim jak chat???Moze ktoś rozjaśnić sytuacje?rozwiązanie jest takie : odinstalujcie jave z kompa ( także tę standardowa M$ i zainstalujcie naprzykład tą >>> http://www.megapliki.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=988 <<<. i zobaczcie czy nadal sie to dzieje.

ja nie pamiętam zebym miał jakieś kłopoty z apletami javy pod operą, odkąd ma te co napisałem wyżej. z nowszymi owszem bywały kłopoty, więc je wywaliłem i mam spokuj.