Idea

w dziale Opera
Darck napisał(a):

Skoro w operze mozna zrobic wszystko to chcialbym aby otwierala strony www z automatycznym powiekszeniem (<= X%)&(<az sie pokaze poziomy pasek przewijania)

Na 15calowym monitorze z rozdzielczością 1024x768 taka funkcja bylaby bardzo pomocna, poniewaz bez niej wchodzac na strony przystosowane na 800x600 musze recznie przyblizac tekst, czasami sie nie chce i czytam male literki, co nie wplywa pozytywnie na wzrok. Nie mozna tez ustawic powiekszenia odpowiadajacego 800x600 na stale poniewaz po wejsciu na strone przystosowana dla 1024x768 lub wiecej czesc bedzie poza ekranem.

Dlatego proponuje tak jak napisalem automatyzacje, tak aby opera po otworzeniu strony dopasowywała powiekszenie wg. tego przy jakim powiekszeniu pojawia sie poziomy pasek i czy nie jest ono wieksze od ustalonego przez uzytkownika na max( aby po wejsciu na jakas strone z czystym tekstem bez ranek nie powiekszyl o 1000%)

Wprowadzenie takiej funkcji jest mozliwe w przegldarce z zamknietym dostepem do zrodla?

adas napisał(a):

Preferencje -> Wygląd stron www -> Domyślne powiekszenie.

dodane: możesz jeszcze włączyś domyślnie dopasuj do szerokości: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=83245#post796859

operetka napisał(a):

adas napisał(a)
Preferencje -> Wygląd stron www -> Domyślne powiekszenie.

dodane: możesz jeszcze włączyś domyślnie dopasuj do szerokości: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=83245#post796859W Operze 8.01 nie ma opcji "Domyślne powiększenie".

symeon napisał(a):

operetka napisał(a)
W Operze 8.01 nie ma opcji "Domyślne powiększenie".jak to ?

pozdrawiam

operetka napisał(a):

symeon napisał(a)
jak to ?

pozdrawiamTo jest domyślne powiększenie??
Ja mam ustawione na 100?% i myślałam, że to jest prawidłowe ustawienie.

adas napisał(a):

Originally posted by operetka
To jest domyślne powiększenie??
Ja mam ustawione na 100?% i myślałam, że to jest prawidłowe ustawienie.


Każde jest prawidłowe wink (ale 100 jest domyślne)

operetka napisał(a):

adas napisał(a)
Każde jest prawidłowe wink (ale 100 jest domyślne)Oczywiście:) żle napisałam. Symeon ma jako domyślne 150 %. Do stron takich jak np.o2.pl to sie nadaje, ale na normalnych stronach czcionka jest strasznie kobylasta i trzeba znowu przestawiać na 100%.
Pozdrówka smile

symeon napisał(a):

operetka napisał(a)
Oczywiście:) żle napisałam. Symeon ma jako domyślne 150 %. Do stron takich jak np.o2.pl to sie nadaje, ale na normalnych stronach czcionka jest strasznie kobylasta i trzeba znowu przestawiać na 100%.
Pozdrówka smileja mam trochę daleko do monitora ( bo zasiadam w głębokim fotelu bigsmile ) i mam ustawionego go na 1152x864 a przy domyślnym zoom'ie nic bym nie widzał oprucz obrazków. faktem jest że takie powiększenie czasami wpływa ma układ strony a jak doda się jeszcze MSR i wyłączy flash to dodatkowe zmiany zachodzą. pozatym można przecież samemu ustawić czcionkę na stronach.happy

pozdrawiam

operetka napisał(a):

symeon napisał(a)
ja mam trochę daleko do monitora ( bo zasiadam w głębokim fotelu bigsmile ) i mam ustawionego go na 1152x864 a przy domyślnym zoom'ie nic bym nie widzał oprucz obrazków. faktem jest że takie powiększenie czasami wpływa ma układ strony a jak doda się jeszcze MSR i wyłączy flash to dodatkowe zmiany zachodzą. pozatym można przecież samemu ustawić czcionkę na stronach.happy

pozdrawiamNo tak. Nie dziwię się smile

Natomiast ja mam raczej blisko do monitora - tak na wyciągnięcie dodatkowego blatu. Czcionkę sobie dostosowywałam ( do oczu ) na podstawie Forum Opery i wysyłania wiadomości. U siebie rozdzielczość mam ustawioną na 1024/768, True color 32bity, a monitor 17'.