co ma piernik do wiatraka?

w dziale Opera
Cr3dO napisał(a):

Hej, nie wiedziałem jak nazwać temat, dlatego taka nazwa smile

Mam problem z wyglądem Operki.

Na każdej karcie którą otwiera Opera mogę mieć przycisk do jej zamknięcia. do zdefiniowania:

NARZĘDZIA -> PREFERENCJE -> ZAAWANSOWANE -> KARTY -> ZAAWANSOWANE OPCJE KART -> wyświetlaj przycisk zamykający na każdej karcie

i teraz, jak mam to WYŁĄCZONE to w głównym menu na górze Operki ( przed pozycją narzędzia ), przed moimi pozycjami, dodaje się przycisk po kliknięciu którego pojawia się Windowsowe context menu dla aplikacji ( obraz po lewo ), a jak mam WŁĄCZONE to nie mam tego ( obraz po prawo ).

dlaczego?

Ryszard napisał(a):

Tego nie wiem.

stivo85 napisał(a):

A nie da się tego elementu usunąć z paska?

daroc napisał(a):

To chyba jakaś pozostałość po starym SDI/MDI. Któraś z opcji już od wielu wersji (jeszcze chyba 9 albo i wcześniej) powoduje pojawianie się i znikanie tej ikonki. Chociaż bardziej bym podejrzewał że wpływ na to będzie miała możliwość minimalizowania karty poprzez kliknięcie.
To jest element który się wyświetla na lewo od menu i nie da się go chyba edytować z poziomu Opery (chyba jest to element systemu).

Cr3dO napisał(a):

Originally posted by stivo85:

A nie da się tego elementu usunąć z paska?nie ma go w menu.ini - pisałem, pojawia się tylko jak wyłączam opcje zamknij na każdym buttonie.

Originally posted by daroc:

To chyba jakaś pozostałość po starym SDI/MDI. Któraś z opcji już od wielu wersji (jeszcze chyba 9 albo i wcześniej) powoduje pojawianie się i znikanie tej ikonki...Nie instalowałem i nie aktualizowałem Operki z 9 czy niższej.
Originally posted by daroc:

...Chociaż bardziej bym podejrzewał że wpływ na to będzie miała możliwość minimalizowania karty poprzez kliknięcie...napisałem jak to działa, kiedy się włącza i wyłącza.

Originally posted by daroc:

..To jest element który się wyświetla na lewo od menu i nie da się go chyba edytować z poziomu Opery (chyba jest to element systemu)...mhm, napisałem że to context menu Windowsa, czyli element systemowy

Łukash napisał(a):

U mnie również po odznaczeniu "wyświetlaj przycisk zamykający na każdej karcie" ,pojawia się nowy button w tym samym miejscu (+minimalizuj,maksymalizuj po drrugiej stronie ) ,z tym że u mnie podwójne klikniecie w niego zamyka kartę wink Więc piernik zdaję się mieć coś jednak do wiatraka smile .

Originally posted by Cr3dO:

mhm, napisałem że to context menu Windowsa, czyli element systemowy


co masz na myśli ?

andol napisał(a):

Związek piernika z wiatrakiem opisano w sekcji Interfejs wielodokumentowy (MDI) (na samym dole).

Cr3dO napisał(a):

Originally posted by andol:

Związek piernika z wiatrakiem opisano w sekcji Interfejs wielodokumentowy (MDI) (na samym dole).
Masz racje, napisali jak to działa, dziękuje.

Jeszcze tylko pytanie, wie ktoś jak wyłączyć to działanie?

http://www.google.pl/search?num=50&hl=pl&q=opera+disable+mdi&aq=f&aqi=&aql=&oq=