Jak pozbyć się pasków przewijania - globalnie

w dziale Aplikacje dla Opery
ceglash napisał(a):

A witam,

Otóż ostatnimi czasy naszło mnie na minimalizację w przeglądarkach. Stwierdziłem więc, że można pozbyć się pasków przewijania (scrollbars) żeby strony były bardziej przejrzyste. W Chrome/Chromium jest za to odpowiedzialny dodatek "No Chrome" - obecnie zdaje się usunięty, ale chyba jest jakiś inny dodatek, który go zastępuje.
W Firefoxie i w Seamonkey można efekt usunięcia pasków przewijania uzyskać na dwa sposoby - albo za pomocą rozszerzenia, albo za pomocą dodatkowego skryptu wykonywanego przez dodatek "Stylish"

W Operze jest opcja: Show scroll bars - ale nie zaznaczona powoduje tylko zniknięcie prawego paska przewijania na stronie. Gdy przykładowo wchodzi się na YouTube na czyjś kanał i wybiera listę odtwarzania - to w liście odtwarzania już pasek przewijania się pojawia - a ja bym się go chciał pozbyć - a najlepiej by było właśnie, gdyby całkowicie, nie zależnie od niczego - każdy taki pasek się ukrywał.smile
Na forum szukałem, ale wyszukiwarka w wynikach nie pokazała mi nic co dotyczyłoby mojego problemu. Pytam więc, czy ktoś wie jak definitywnie pozbyć się pasków przewijania ??