Interpretacja CSS niezgodna ze standardem W3C

w dziale Opera
DEXTERtm napisał(a):

To niby nic wielkiego, bo jest to ten sam bug co w IE, więc webmasterowi to nie przeszkadza. Jednak Opera nie chce być chyba stawiana w jednym rzędzie z IE ???

Ponieważ problem nie występuje w IE i Opera zwracam się na forum Mozilli po rozwiązanie:

Originally posted by "DEXTER":

Mam taki układ:


Żadnych position, ani height. Warstwy menu i dzial mają odpowiednio float: left i right. Problem polega na tym, że warstwa srodek nie dostosowywuje wysokości do zagnieżdżonych warstw - konkretnie nie ma wysokości: 0px.

Rozwiązaniem jest dodanie na końcu

To jakiś bug? Dodam, że problem nie występuje w IE i Operze. Podajcie jakieś "elegantsze" rozwiązanie winkOni moją rzecz niepodważalną: http://www.w3.org/TR/CSS2/visuren.html#floats - patrzcie na akapit trzeci down

squeal napisał(a):

Akurat podany przez ciebie kod Opera wyświetla poprawnie (Czyli tak, jak Gecko), więc nie za bardzo wiem, o co ci chodzi. W każdym razie prosiłbym o nie sianie FUD-u.

PS: #srodek::after { content: ""; clear: both; display: block; } - chyba czegoś takiego szukałeś. wink

rrutkows napisał(a):

Originally posted by squeal
#srodek::after { content: ""; clear: both; display: block; }Podoba mi się. Mam identyczną strukturę, co DEXTERtm i problem rozwiązałem, dając clear:both w następnym div'ie. Ale Twoje rozwiązanie jest bardziej eleganckie, bo nie trzeba modyfikować arkusza css przy zmianie kolejności elementów na stronie. Tyle, że klient używa IE i taki "skomplikowany" css oczywiście tam nie zadziała.

Pozdrawiam
Rudy

DEXTERtm napisał(a):

Mamy po pół racji :] Opera 7 ma ten błąd, Opera 8 nie smile