Wersja preview Opery 8.02

w dziale Opera
andol napisał(a):

Na serwerze FTP dostępna jest wersja preview Opery 8.02 dla Windows, Linuksa i Maca.

Polskich użytkowników ucieszy na pewno działające w końcu sprawdzanie pisowni. Oprócz tego znajdziemy tam garść poprawek oraz pewną nowość na B.

::dodane::
Oficjalna lista zmian

Sentinel napisał(a):

klik, klik, klik, klik...!

Jakub81 napisał(a):

oraz pewną nowość na B.A jaka jest ostatnia litera? bigsmile

andol napisał(a):

Originally posted by Jakub81
A jaka jest ostatnia litera? bigsmilet?

Jakub81 napisał(a):

Wiem! Dodali parę bajtów? wink

andol napisał(a):

Originally posted by Jakub81
Wiem! Dodali parę bajtów? winkMhm.... wink

symeon napisał(a):

no i jest upragnione sprawdzanie pisowni po Polsku. ze wszystkimi ogonkami bigsmile

braq napisał(a):

sor za pytanie ale o co chodzi z ta wersja preview ? cos ala beta czy jak ? smile

Fhoox napisał(a):

Originally posted by braq
sor za pytanie ale o co chodzi z ta wersja preview ? cos ala beta czy jak ? smile

tak coś w tym stylu
ciekawe, chyba zaraz sobie potestuje wink

symeon napisał(a):

braq napisał(a)
sor za pytanie ale o co chodzi z ta wersja preview ? cos ala beta czy jak ? smilehttp://www.translate.pl/odp.php4?direction=1&word=preview

Sentinel napisał(a):

ahahaha - cudo! cudo! :-)

działa szybko, jak do tej pory stabilnie i albo mi się wydaje, albo nieco mniej pamięci pochłania. do tego w pełni działające sprawdzanie pisowni oraz zintegrowany klient bt - cudny build, cudny powiadam. przynajmniej dopóty jakieś ukryte wady na wierzch nie wyjdą... ;-)

tak odnośnie klienta bt - przewidwane jest rozbudowanie tego o jakąś możliwość konfiguracji? ustawienia odnośnie ilości jednoczesnych połączeń, timeout'ów, limitów prędkości, itp.? na razie działa bez zarzutu, ale klient bt bez możliwości konfiguracji (choćby podstawowej) nadaje się tylko do wymiany małych pliczków (do kilku/nastu mb).

dla nieupdateujących nowe ficzery na załączonej skrinfocie (poślińcie się, a co ;-)).

new_features.png

braq napisał(a):

Originally posted by symeon
http://www.translate.pl/odp.php4?direction=1&word=preview


huh znaczenie to ja znam ... chodzi mi o to czy do tego podejsc jak do nowej wersjii czy sie wstrzymac i poczekac ?

Jakub81 napisał(a):

To nie jest nowa stabilna wersja. Preview nie są publicznie ogłaszane poza tym forum i służą do testowania a nie do normalnego użytkowania.

braq napisał(a):

Originally posted by Jakub81
To nie jest nowa stabilna wersja. Preview nie są publicznie ogłaszane poza tym forum i służą do testowania a nie do normalnego użytkowania.


o i dziekuje za wytlumaczenie smile

Gargamel napisał(a):

Fajna sprawa z tym BT. Szkoda tylko, że przy moim łączu nie będę w stanie go wykorzystać.

squeal napisał(a):

Originally posted by Sentinel
ale klient bt bez możliwości konfiguracji (choćby podstawowej) nadaje się tylko do wymiany małych pliczków (do kilku/nastu mb).


Niestety, dokładnie to samo można na dzień dzisiejszy powiedzieć o Operowym managerze transferów, w ramach którego ów klient bittorrenta działa. Toteż nie widzę sensu specjalnie rozbudowywać go w tej chwili. Co innego, gdyby Opera zdecydowała się wreszcie stworzyć download manager z prawdziwego zdarzenia (a przydałoby się).

Originally posted by Sentinel
Fajna sprawa z tym BT. Szkoda tylko, że przy moim łączu nie będę w stanie go wykorzystać.


A tam, wydaje ci się... smile
To taki sam sposób przesyłania danych, jak każdy inny, miejmy nadzieję, że wbudowanie klienta BT w Operę wiele osób do tego przekona... smile

Seji napisał(a):

BT? Po co? Jest jakies uzasadnienie?

Sentinel napisał(a):

Originally posted by squeal
Co innego, gdyby Opera zdecydowała się wreszcie stworzyć download manager z prawdziwego zdarzenia (a przydałoby się).


no ja właśnie po cichu liczę na rozbudowanie całego download managera - wszak skoro doszedł bt-klient to i powodów, by to uczynić jest więcej.

Originally posted by Seji
BT? Po co? Jest jakies uzasadnienie?


hmm... bo ludzie tego używają? osobiście z radością powitałem zintegrowanego klienta bt, wszak to szalenie wygodne a i oddzielnych, zwykle zasobożernych aplikacji uruchamiać w celu pobrania jakiegoś pliku nie trzeba. a osobom nie korzystającym z bt dorzucony protokół w korzystaniu z dedykowanych aplikacji nie przeszkodzi.

Jakub81 napisał(a):

Nigdy bittorrenta nie używałem. Dzięki Operze właśnie go testuje, plik 50 MB ściąga się szybko i bez problemu, jednocześnie ściągam drugi plik normalnie. Że to bittorrent na karcie transferów można poznać tylko po dwóch wartościach w polu Szbkość transferu. Mnie tam się podoba bigsmile

Po co coś bardziej skomplikowanego, skoro i tak większość ludzi nie ma pojęcia co to jest? A dzięki temu klikną sobie, ściągną i już. Nie rozumiem też czepiania się menedżera transferów Opery, ściągałem nim obrazy płyt po 700 MB i nigdy nie miałem problemów. Rozumiem, że niektórzy nie mogą żyć bez 1000 guziczków, ale trzeba brać pod uwagę, że Opera sama w sobie jest już rozbudowana.

tockar napisał(a):

Jakub81 napisał(a)
Po co coś bardziej skomplikowanego, skoro i tak większość ludzi nie ma pojęcia co to jest?


No nie wiem wink Torrenty to obecnie okolo 30% calego ruchu w internecie smile

Jakub81 napisał(a)
Nie rozumiem też czepiania się menedżera transferów Opery, ściągałem nim obrazy płyt po 700 MB i nigdy nie miałem problemów. Rozumiem, że niektórzy nie mogą żyć bez 1000 guziczków, ale trzeba brać pod uwagę, że Opera sama w sobie jest już rozbudowana.Popieram. Chociaz, gdyby wprowadzic kolejkowanie i opcje "Download All" to niepotrzebowalbym w ogole innego sciagacza smile

squeal napisał(a):

Originally posted by Jakub81
Po co coś bardziej skomplikowanego, skoro i tak większość ludzi nie ma pojęcia co to jest?


Okay, to jest podstawowa sprawa. Nikt tu nie chce nic bardziej skomplikowanego. Ja się osobiście bardzo cieszę, że mogę kliknąć w link do torrenta i zacznie się od razu ściągać, bez żadnych wcześniejszych przygotowań z mojej strony. Problem nie w komplikacji, a w braku możliwości. To są dwie różne sprawy i mieszanie ich jest potworną demagogią.

Nie rozumiem też czepiania się menedżera transferów Opery, ściągałem nim obrazy płyt po 700 MB i nigdy nie miałem problemów.


Ależ nikt tu się go nie czepia. To, co robi, robi bardzo dobrze.Stwierdzamy po prostu fakt, że się on do niektórych rzeczy po prostu nie nadaje. (Przy czym "niektóre rzeczy" oznacza w tym wypadku cokolwiek poza pobieraniem pojedynczego pliku.)

Rozumiem, że niektórzy nie mogą żyć bez 1000 guziczków, ale trzeba brać pod uwagę, że Opera sama w sobie jest już rozbudowana.


A ja rozumiem, że nigdy w życiu nie ściągałeś dużej ilości plików z sieci, ale postawa "ja tego nie potrzebuję, więc to sztuka dla sztuki" jest naprawdę irytująca. Mogę powiedzieć - "Nie, to nie, mam do tego lepsze programy" - tylko skoro Opera sama w sobie już jest rozbudowana, to po cholerę mam uruchamiać naście programów, żeby robić to, co mógłbym zrobić za jej pomocą?

Sentinel napisał(a):

Originally posted by tockar
Chociaz, gdyby wprowadzic kolejkowanie i opcje "Download All" to niepotrzebowalbym w ogole innego sciagacza :)


o, to to.

potestowałem troszkę to sprawdzanie pisowni i już w oczy rzuciła mi się mocno irytująca niedogodność - mianowicie brak automatycznego przewijania sprawdzanego tekstu. po pewnym czasie (tylko w przypadku długich wiadomości, oczywiście) kursor wyjeżdża poza pole widzenia i nijak nie można sprawdzić kontekstu wątpliwego słowa (nie wiemy w jakim zdaniu zostało użyte). co więcej w przypadku odpowiadania na email/post nie wiemy nawet czy słowo użyte zostało przez nas, czy przez cytowanego przedpiścę. w ogóle to przydałaby się opcja pomijania cytowanych fragmentów - po cóż mam sprawdzać i przez kilkadziesiąt sekund skipować błędy współdyskutantów. ciekawe czy da się coś z tym zrobić.

cieszy natomiast możliwość sprawdzenia wyłącznie zaznaczonego wcześniej fragmentu tekstu.

kolejna kwestia - czy słowniki aspella są w ogóle aktualizowane (jak często)? póki co zasób słów wydaje się być mocno ograniczony - rozumiem brak takich pojęć jak 'popierdółka', ale nieznajomość tak podstawowych zwrotów jak email czy zwykłych liczebników ('pięć') to już przesada. :-)

btw: czy jest jakaś możliwość sprawdzania pisowni poza modułem m2, na przykład na forach, w polach tekstowych, itp.? (edit: nieaktualne, właśnie wpadłem na pomysł prawokliknięcia na zaznaczonym wcześniej tekście - działa :-)).

Charon napisał(a):

BitTorrent! <leci ślinka>

Uważam, że to świetny pomysł.
Praktycznie tylko używam tego protokołu do ściągania plików. Mam nadzieję, że sam klient został napisany przyzwoicie bez żadnych bajerów i nie będzie banowany w zamniętych sieciach, oraz że będzie poprawnie komunikował się z trackerem. Chyba aż sobie ściągnę tą testową wersję tylko aby przetestować klienta BT.

Copernick napisał(a):

W związku z nowością BT, jak uruchomić tego klienta. Albo ja nic nie kleję co i jak albo go brak? Jak na razie jedynym klientem, który mi się uruchamia po kliknięciu na link jest mój stary poczciwy BitComet.

andol napisał(a):

A czy nie grzebałeś kiedyś w opcjach typów plików?

typy.png

Copernick napisał(a):

andol napisał(a)
A czy nie grzebałeś kiedyś w opcjach typów plików?


Bawić się nie bawiłem, grzebać wcześniej nie grzebałem. Dopiero teraz według Twojego zrzutu ustawiłem sobie wszystko tak jak trzeba i właśnie "jadę" z pierwszym lepszym plikiem na próbę.

operetka napisał(a):

Sentinel napisał(a)
ahahaha - cudo! cudo! :-)

dla nieupdateujących nowe ficzery na załączonej skrinfocie (poślińcie się, a co ;-)).Pokaż mi gdzie to cudo Bit Torent w Operze jest, bo u mnie nie ma. Przejrzałam wszystkie opcje i nie znalazłam.

Jakub81 napisał(a):

Tego nie widać w interfejsie Operetko. Samo się uaktywnia, jak klikniesz link torrenta i wygląda to niemal tak samo jak ściąganie zwykłych plików. Tu masz wyszukiwarkę plików: http://www.bittorrent.com/

Copernick napisał(a):

operetka napisał(a)
Pokaż mi gdzie to cudo Bit Torent w Operze jest, bo u mnie nie ma. Przejrzałam wszystkie opcje i nie znalazłam.Zerknij na te linki z tej strony :
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=11950
Jeśli wszystko masz poustawiana jak trzeba w typach plików, patrz odpowiedź Andola na moje pytanie, to kliknięcie wybranego linku ( a dokładnie pliku ) spowoduje ściąganie (pobieranie) pliku.
Ps. Trochę pogmatwana ta moja odpowiedź ale chyba prościej się nie da.

wilk napisał(a):

Generalnie ok, ale znów cholera jasna nadpisało liste wyszukiwarek furious

Nie mogą tego zostawic w porządku? To już tak bedzie trzeba przy kazdej kolejnej wersji na nowo z backupy przywracac? Ja kurde wole jako domyslna wyszukiwarke ustawiac Szukacz.pl a nie support Opery - uszczesliwianie na sile down Czy jest jakies racjonalne wyjasnienie koniecznosci recznej modyfikacji "[Version] File version=7" w search.ini ?

Gargamel napisał(a):

No i przy okazji przeglądania wątku o 8.02 na Beta testing dowiedziałem się, że Opera ma panel "Muzyka". eek Wszystkie opcje po polsku. Widać, że andol i do tego rękę przyłożył wink .

wojtzuch napisał(a):

Originally posted by wilk
Generalnie ok, ale znów cholera jasna nadpisało liste wyszukiwarek furiousZmień sobie w search.ini numer pliku na odpowiednio wysoki (ja mam chyba 99, albo 999).

Originally posted by Gargamel
No i przy okazji przeglądania wątku o 8.02 na Beta testing dowiedziałem się, że Opera ma panel "Muzyka". Wszystkie opcje po polsku. Widać, że andol i do tego rękę przyłożyłSam panel jest chyba od jakiejś dość wczesnej 7.x smile

andol napisał(a):

Originally posted by wilk
Generalnie ok, ale znów cholera jasna nadpisało liste wyszukiwarek furiousTo chyba masz jakąś inną wersję niż ja wink

Ja kurde wole jako domyslna wyszukiwarke ustawiac Szukacz.pl a nie support Opery - uszczesliwianie na sile downDomyślną wyszukiwarką jest przecież Google eek

Czy jest jakies racjonalne wyjasnienie koniecznosci recznej modyfikacji "[Version] File version=7" w search.ini ?Jest, choć akurat w Operze 8.02 TP1 mamy wciąż plik search.ini w wersji 6.
Uzasadnienie: w polskiej wersji Opery 8.01 znajduje się nieprawidłowy plik search.ini. Plik ten nie został przesłany, ani zaakceptowany przez tłumacza wink Opery. A błąd polega na tym, że 2 wyszukiwarki mają takie samo słowo kluczowe. Aby mieć pewność, że użytkownicy dokonujący upgrede'u z 8.01 na 8.02 będą w posiadaniu prawidłowego zestawu wyszukiwarek, należałoby zmienić numer wersji pliku search.ini. Ufff...

wilk napisał(a):

No mnie tez ten Opera Support w miejsce Google'a zdziwilo. Ale wersja ta sama Op 8.02 tp1 - i co do tego 6/7 jestem pewien, bo 2 razy z rzedu przywracalem search.ini z zapasowej kopii.

andol napisał(a):

Originally posted by wilk
No mnie tez ten Opera Support w miejsce Google'a zdziwilo.Domyślna wyszukiwarka definiowana jest w preferencjach (Zaawansowane >> Wyszukiwanie - kliknij tę, która ma być domyślną), a nie w pliku search.ini. wink

Ale wersja ta sama Op 8.02 tp1 - i co do tego 6/7 jestem pewien, bo 2 razy z rzedu przywracalem search.ini z zapasowej kopii.Z ciekawości jeszcze raz pobrałem i nie mogę tego potwierdzić.
bigeyes

operetka napisał(a):

Copernik i Jakub
Dziękuję Wam. Już wiem co jest grane.
Ponieważ mam BitLorda, który akurat mi coś ściąga ( może ściągać jeszcze ze 2 m-ce chyba), to nie zainstaluję BitTorrenta. To chyba to samo?
Aha: w "Pobieraniu" ustawiłam do pliku BitTorrenta, że ma mi pobierać BitLord, a nie Opera. Dobrze zrobiłam, czy źle?

Jurgi napisał(a):

Napisali o nowej Operze w Dzienniku Internautów: http://di.com.pl/news/10459,0.html

A ja czekam jeszcze na zaimplementowanie protokołów Tlen i GG w Operze. bigsmile wink

pazkooda napisał(a):

Całkiem inny problem

Czy ktoś wie czy został rozwiązany (moim zdaniem idiotyczny) problem z otwieraniem się "blank page'a" podczas otwierania załącznika z M2. confused Czytałem, że (chyba) można to samodzielnie obejść, ale mi jedyne co się udało to zamienianie "target=_blank" na "_self" na stronach WWW (w M2 nie chodzi).
Tyle nowinek dodają a stare problemy wloką się i wloką.

Sentinel napisał(a):

Re: Całkiem inny problem

Originally posted by pazkooda
Czy ktoś wie czy został rozwiązany (moim zdaniem idiotyczny) problem z otwieraniem się "blank page'a" podczas otwierania załącznika z M2. :confused:


u mnie żadna nowa strona się nie otwiera - ani podczas zapisywania załącznika, ani podczas jego otwierania/przeglądania w operze.

i jeszcze parę słów o kliencie bt - po całodobowym testowaniu. niestety potwierdza się to, o czym pisałem na początku - w przypadku niewielkich plików spisuje się doskonale i jest wręcz wybawieniem; w przypadku dużych downloadów mamy już niestety dramat w pięciu aktach - opera *zawsze* stara się uploadować z maksymalną prędkością łącza (co w przypadku adsl powoduje jego zapchanie/zgon i całkowicie blokuje download). ilość połączeń wychodzących waha się w granicach 6-8, co też nie każde łącze zdzierży. podczas dwunastogodzinnego testu opera pobrała zaledwie 110mb... a wysłała 212mb... (kilkuset megowy plik, dobry tracker, mnóstwo seedów, adsl 768/384).

andol napisał(a):

Re: Re: Całkiem inny problem

Originally posted by Sentinel
opera *zawsze* stara się uploadować z maksymalną prędkością łącza (co w przypadku adsl powoduje jego zapchanie/zgon i całkowicie blokuje download).Powinieneś poczytać changeloga. Jest tam taka fajna tabelka.

lukjan napisał(a):

witam. ile beda dni trwac testy? nie moge sie doczekac na bittorrenta smile

Sentinel napisał(a):

Re: Re: Re: Całkiem inny problem

Originally posted by andol
Powinieneś poczytać changeloga. Jest tam taka fajna tabelka.


tabelkę znam :-), ale to i tak nie rozwiązuje problemu zapychania łącza przez zbyt dużą ilość połączeń wychodzących na torrent - można ograniczyć jedynie prędkość uploadu.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by lukjan
ile beda dni trwac testy? nie moge sie doczekac na bittorrenta smile


Tego nie wie nikt. Ale nic nie stoi na przeszkodzie (może prócz obaw), żebyś już teraz korzystał z testowej 8.02.

P.S. Tylko pamiętaj: jak Ci spali dysk twardy, to nie do mnie z pretensjami wink .

lukjan napisał(a):

Gargamel napisał(a)
Tego nie wie nikt. Ale nic nie stoi na przeszkodzie (może prócz obaw), żebyś już teraz korzystał z testowej 8.02.

P.S. Tylko pamiętaj: jak Ci spali dysk twardy, to nie do mnie z pretensjami wink .to poczekam grzeczne na oficjalne wydanie, i spolszczenie smile

samm_ur napisał(a):

opera *zawsze* stara się uploadować z maksymalną prędkością łącza (co w przypadku adsl powoduje jego zapchanie/zgon i całkowicie blokuje download).To jest problem nie tylko przy ściąganiu z sieci torrent.
Dla mnie największą wadą operowego downloadmanagera jest brak możliwości ograniczenia prędkości ściągania. OS mogła by to w końcu porawić.
I jeszcze pytanie do testujących klienta BT:
Czy w przypadku kiedy muszę czekać np. 3 godz. na dopuszczenie do trackera (z powodu niskiego ratio) to po upływie tych 3 godz. opera sama rozpoczyna transfer czy trzeba popchnąć?
U mnie na BitComet'cie niestety trzeba popchnąć bo sam sie nie kapnie że już może ssać.

Jurgi napisał(a):

W dotychczasowym menedżerze pobierania niestety w podobnym przypadku trzeba było zawsze popchnąć. Gdyby chociaż to poprawili, byłobyby git. Ograniczenie prędkości ściągania i kolejkowanie od dawna mi się marzy...

wilk napisał(a):

Czy preview mozna redystrybuowac? Bo na IDG juz jest (dla zmylki opisane jako "test" a nie "technical preview"):
http://www.idg.pl/ftp/pc_7402/Opera.bez.Javy.8.0.2.Test.html
http://www.idg.pl/ftp/linux_752/Opera.bez.Javy.8.0.2.Test.html

Jakub81 napisał(a):

Nie, nie można.

arty napisał(a):

Moje zwyczajowe ptanie - czy widział ktoś 8.02 do ściągnięcia przez http? smile

janbar napisał(a):

A co jest zlego w sciaganiu Opera przez ftp: ?

Pozdrawiam,

janbar.smile)

quiris napisał(a):

Moje zwyczajowe ptanie - czy widział ktoś 8.02 do ściągnięcia przez http?


http://ftp.task.gda.pl/pub/opera/win/802tp1/en/ow32enen802tp1.exe

qazqazqaz napisał(a):

Originally posted by janbar
A co jest zlego w sciaganiu Opera przez ftp: ?

Pozdrawiam,

janbar.smile)Bo http jest nie przystosowane do ustawien i w zwiazku z tym nie ma zadnych ograniczen jesli chodzi o sciaganie ?(przynajmniej nie takich jak na ftp).

mtrusz napisał(a):

Originally posted by janbar
A co jest zlego w sciaganiu Opera przez ftp: ?Hmm... Bo niektórzy mają w pracy zablokowany dostęp po ftp, tak jak np. ja? smile

Poke napisał(a):

Originally posted by samm_ur

U mnie na BitComet'cie niestety trzeba popchnąć bo sam sie nie kapnie że już może ssać.??? Jak to? Przeciez natychmiast po nawiazaniu polaczenia z trackerem zaczyna transfer!

PavloZ napisał(a):

Tu chyba chodzi o to, że w niektórych serwisach wprowadzane sa limity oczekiwania zalezne od ratio. Przypismy, że mam ratio poniżej 0,5 i czas oczekiwania na mozliwość pobrania 24 godz. Kilkam na link pobieranie nie nastepuje bo musze czekac 24 godz ale zadanie już jest. Uzytkownikowi Samm_ur chodziło o to czy po upływie tych 24 godz pobieranie automatycznie rozpocznie się, czy będzie musiał, jak to ładnie ujął, popchnąć.

Wd, mnie będzie musiał - timeout'y.

mestrelogic napisał(a):

U mnie w nowej Operze nie dziala wyszukiwanie wyrazów na stronie za pomocą wciśniecia . (kropki). Czy ktoś może to potwierdzic??

lukjan napisał(a):

pytanie o spolszczenie

witam. mam takie pytanie:

co to oznacza?

Dostępne są wersje testowe oficjalnych polskich plików językowych dla Opery 8.02 dla Windows (build 7668) i dla Linuksa (build 1236). To być może jedna z ostatnich szans na pobranie plików językowych w tej postaci. winkpogrubiony tekst

Gargamel napisał(a):

Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by lukjan
co to oznacza?


Prawdopodobnie nie będzie już Opery po polsku. Naraziliśmy się Niemcom (co to mają w OS chody) przypominaniem o drugiej nitce gazociągu jamalskiego to teraz mamy.

P.S. LoGic4L, czemu portal odeon.pl jest innowacyjny?

lukjan napisał(a):

Re: Re: pytanie o spolszczenie

Gargamel napisał(a)
Prawdopodobnie nie będzie już Opery po polsku. Naraziliśmy się Niemcom (co to mają w OS chody) przypominaniem o drugiej nitce gazociągu jamalskiego to teraz mamy.

P.S. LoGic4L, czemu portal odeon.pl jest innowacyjny?
[/]
napewno sad

mestrelogic napisał(a):

Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

P.S. LoGic4L, czemu portal odeon.pl jest innowacyjny?p Kolega prosił o reklamę, wiec ma, a dzieki temu, ze wpisalem innowacyjny ludzie wchodza.Czy ktoś sprawdził czy dziala wyszukiwanie wyrazów na stronie za pomocą wciśniecia kropki na klawiaturze??

bazyli napisał(a):

mi działa

mestrelogic napisał(a):

Ale pytam o Opere 8.02, bo w podpisie wpisales 8.01.

Sentinel napisał(a):

Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by Gargamel
P.S. LoGic4L, czemu portal odeon.pl jest innowacyjny?


...bo jako pierwszy w historii skopiował beznadziejny layout onetu i uczynił go jeszcze bardziej beznadziejnym za pomocą idiotycznej, kompletnie nieczytelnej czcionki w menu. ;-)

Originally posted by LoGic4L
Czy ktoś sprawdził czy dziala wyszukiwanie wyrazów na stronie za pomocą wciśniecia kropki na klawiaturze??


u mnie działa.

Gargamel napisał(a):

Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by LoGic4L
p Kolega prosił o reklamę, wiec ma, a dzieki temu, ze wpisalem innowacyjny ludzie wchodza.


Hehe, jedno słowo a tyle zmienia bigsmile .

Czy ktoś sprawdził czy dziala wyszukiwanie wyrazów na stronie za pomocą wciśniecia kropki na klawiaturze??


Działa, działa. O 8.02.

Swoją drogą, niech mi ktoś powie po co jest opcja "Włącz funkcję szukaj wprowadzając", skoro nie ma ona żadnego wpływu na szukanie z kropką lub bez.

Originally posted by Sentinel
...bo jako pierwszy w historii skopiował beznadziejny layout onetu i uczynił go jeszcze bardziej beznadziejnym za pomocą idiotycznej, kompletnie nieczytelnej czcionki w menu. ;-)


cool

mestrelogic napisał(a):

Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by Sentinel
...bo jako pierwszy w historii skopiował beznadziejny layout onetu i uczynił go jeszcze bardziej beznadziejnym za pomocą idiotycznej, kompletnie nieczytelnej czcionki w menu. ;-)


Nie jest to moj portal, ale czuje sie odpowiedzialny go bronic. Najpierw odeon mial taki layout dopiero potem onet zrobil podobny. A co do czcionki to nawet nie jest czcionka tylko literkami zrobionymi w paitncie (dlatego innowacyjny p)
No, ale koniec juz offtopicu.smile

Czy skoro u mnie kropka nie dziala to znaczy ze cos pozmienialem? Gdzie to mozna przestawic:confused:

mtrusz napisał(a):

Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by LoGic4L
Czy skoro u mnie kropka nie dziala to znaczy ze cos pozmienialem? Gdzie to mozna przestawic:confused:Ctrl+F12 -> Shortcuts -> Keyboard setup (Edit) -> wpisz kropkę albo "Find inline" i zobacz, jakie klawisze masz przypisane.

bazyli napisał(a):

Originally posted by LoGic4L
Ale pytam o Opere 8.02, bo w podpisie wpisales 8.01.


fakt, ale zapomniałem zmnieć, testowane na 8.02.

andol napisał(a):

Re: Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by Gargamel
Swoją drogą, niech mi ktoś powie po co jest opcja "Włącz funkcję szukaj wprowadzając", skoro nie ma ona żadnego wpływu na szukanie z kropką lub bez.Ta opcja istniała w Operze zanim wprowadzono "szukanie z kropką" i z tym szukaniem nie ma nic wspólnego (choć działa całkiem podobnie). Naciśnij Ctrl+F z włączoną i z wyłączoną opcją, aby zobaczyć jej działanie.
UWAGA! Jeśli z pliku search.ini usunąłeś wyszukiwarkę Znajdź na stronie - to różnicy rzeczywiście nie zobaczysz.

mestrelogic napisał(a):

Re: Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by mtrusz
Ctrl+F12 -> Shortcuts -> Keyboard setup (Edit) -> wpisz kropkę albo "Find inline" i zobacz, jakie klawisze masz przypisane.Uff! Juz wiem co zrobilem. W konfiguracji klawiatury nie mialem Opera Standard tylko jakas inna konfiguracje o .
Dziekuje wszystkim za pomoc.

Gargamel napisał(a):

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by andol
Ta opcja istniała w Operze zanim wprowadzono "szukanie z kropką" i z tym szukaniem nie ma nic wspólnego (choć działa całkiem podobnie). Naciśnij Ctrl+F z włączoną i z wyłączoną opcją, aby zobaczyć jej działanie.
UWAGA! Jeśli z pliku search.ini usunąłeś wyszukiwarkę Znajdź na stronie - to różnicy rzeczywiście nie zobaczysz.


Pamiętam, że w którejś z poprzednich wersji Opery w menu Edycja znajdowała się opcja Szukaj wprowadzając. Działała chyba podobnie jak ta kropkowa (tzn. bez żadnego okienka dialogowego). Natomiast okienko Znajdź tej funkcji "szukaj wprowadzając" kompletnie nie wykorzystuje. Wyszukiwarki z search.ini nie usuwałem.

andol napisał(a):

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by Gargamel
Natomiast okienko Znajdź tej funkcji "szukaj wprowadzając" kompletnie nie wykorzystuje. Wyszukiwarki z search.ini nie usuwałem.Przecież gdy zaznaczysz Szukaj wprowadzając okienko "Znajdź" w ogóle nie jest wyświetlane. Zamiast tego po nacisnięciu Ctrl+F zostaje aktywowane polu wyszukiwania (tam gdzie domyślnie znajdują się wyszukiwarki Google, Download.com czy Amazon) i aktywną wyszukiwarką staje się Znajdź na stronie.

Gargamel napisał(a):

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pytanie o spolszczenie

Originally posted by andol
Przecież gdy zaznaczysz Szukaj wprowadzając okienko "Znajdź" w ogóle nie jest wyświetlane. Zamiast tego po nacisnięciu Ctrl+F zostaje aktywowane polu wyszukiwania (tam gdzie domyślnie znajdują się wyszukiwarki Google, Download.com czy Amazon) i aktywną wyszukiwarką staje się Znajdź na stronie.


Zagadka rozwiązana. Nie używam pola wyszukiwania (nie mam go na pasku) i dlatego włączało się standardowe okienko "Znajdź...".

Skoro jednak dostępne jest "wyszukiwanie z kropką", to ta opcja wydaje się mi niepotrzebna (tzn. byłaby niepotrzebna, nawet gdybym korzystał z pola wyszukiwania wink ).

P.S. Nie musiałeś pisać czym jest pole wyszukiwania wink

Hipis napisał(a):

Moze to i glupie pytanie, ale jak sie robi sprawdzanie pisowni ? smile
Co do BT to nie chce sciagac, ze wszystkich stronek, jakis blad wyskakuje, no ale mniejmy nadzieje, ze go jeszcze rozbuduja.

symeon napisał(a):

Hipis napisał(a)
Moze to i glupie pytanie, ale jak sie robi sprawdzanie pisowni ? smile
.Ściagnij te programy z tej stonki :
a. GNU Aspell-0.50.3 (win32) Full installer (Released Dec 22, 2002)
b. Polish aspell-pl-0.50-2-3.exe

zainstaluj w takiej właśnie kolejnosci.
zrestartuj opere po instalce.

pozdro

Jakub81 napisał(a):

Zapewne przyszłe wersje Opery będzie można ściągać z tąd: http://torrent.opera.com/ smile

Sentinel napisał(a):

nie tylko przyszłe, aktualną operę 8.02 bittorrent technology preview (nazwa oficjalna :-)) też można sobie zassać. :-)

Jynx napisał(a):

Co musze zrobic, zeby mi opera sprawdzala pisownie ? Sciagnalem aspell, zainstalowalem a pisowni jak nie sprawdzalo tak nie sprawdza :/

Hipis napisał(a):

Pobdejzewam, ze "Edit" i tam "Check Spelling" z tym, ze to cos nie dziala. Tzn opcja jest nie aktywana.

janbar napisał(a):

Bo polski slownik trzeba sobie zainstalowac. wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Jynx
Sciagnalem aspell, zainstalowalem a pisowni jak nie sprawdzalo tak nie sprawdza :/


A zainstalowałeś obydwa pliki? Aspell i słownik do niego?

Hipis napisał(a):

Zainstalowalem ale i tak cos nie dziala smile
W kazdym razie pokombinuje jeszcze.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Hipis
Zainstalowalem ale i tak cos nie dziala smile
W kazdym razie pokombinuje jeszcze.


W odpowiedziach w tym wątku pojawiły się takie porady:
- przeinstalować Operę
- sprawdzanie pisowni może być dostępne pomimo niemożliwości wciśnięcia przycisku "Sprawdź pisownię" na pasku narzędzi. Jest jeszcze "Sprawdź pisownię" w menu kontekstowym.

Copernick napisał(a):

Hipis napisał(a)
Zainstalowalem ale i tak cos nie dziala smile
W kazdym razie pokombinuje jeszcze.


A czy dopisałeś sobie w spellcheck.ini linijkę:

[Spell check]
Spell check Engine=C:\Program Files\Opera75\spellcheck.dll
Default Language=pl


confused

Ps. Edyta podpowiada mi, że :

Oczywiście ścieżka dostępu Twoja i nazwa twojej wersji Opery

Hipis napisał(a):

Originally posted by Copernick
A czy dopisałeś sobie w spellcheck.ini linijkę:

[Spell check]
Spell check Engine=C:\Program Files\Opera75\spellcheck.dll
Default Language=pl


confused

Ps. Edyta podpowiada mi, że :

Oczywiście ścieżka dostępu Twoja i nazwa twojej wersji OperyNie pomaga.
To nie takie wazne, chociarz fajnie gdyby bylo, przynajmniej juz google nie musialbym meczyc p

caamel napisał(a):

a jak odinstaluje wersje 8.01 i zainstaluje ta 8.02 to zachowaja mi sie wszystkie ustawienia???

golew napisał(a):

caamel napisał(a)
a jak odinstaluje wersje 8.01 i zainstaluje ta 8.02 to zachowaja mi sie wszystkie ustawienia???Zobacz do FAQ część Zakładki i dane.

opty napisał(a):

POMOCY!!!
Ściągnęłam Operę 8.02.Ale kiedy ją otwierałam przy pomocy Opera.exe (czy dobrze), nie pojawiło sie nic nowego, tylko otworzyła się stara opera z dodatkowym pustym oknem.Czy to już 8.02?? Jak to sprawdzić? A moze coś jest nie tak?

golew napisał(a):

opty napisał(a)
POMOCY!!!
Ściągnęłam Operę 8.02.Ale kiedy ją otwierałam przy pomocy Opera.exe (czy dobrze), nie pojawiło sie nic nowego, tylko otworzyła się stara opera z dodatkowym pustym oknem.Czy to już 8.02?? Jak to sprawdzić? A moze coś jest nie tak?


No nie do końca zrobiłaś dobrze.
A po pierwsze, chyba wiesz, że wersja 8.02 to na razie dopiero Preview czyli raczej dla zaawansowanych użytkowników. Chodzi o przetestowanie jej pod kątem ewentualnych błędów przed oficjalnym wydaniem.
Jeśli jednak zaczęłas już ją ściągać, to trzeba było zapisać instalkę na dysk, zamknąć Operę i dopiero otworzyć na dysku plik .exe z instalką.
Jeżeli ją otworzyłaś w Operze, to powinno wyświetlić ponownie okienko do pobierania.

Jakub81 napisał(a):

Originally posted by opty
POMOCY!!!
Ściągnęłam Operę 8.02.Ale kiedy ją otwierałam przy pomocy Opera.exe (czy dobrze), nie pojawiło sie nic nowego, tylko otworzyła się stara opera z dodatkowym pustym oknem.Czy to już 8.02?? Jak to sprawdzić? A moze coś jest nie tak?W menu Pomoc > O Operze masz numer wersji.

opty napisał(a):

Instalkę mam w menedżerze pobierania plików Firefoksa, to chyba jest na dysku (czy się mylę), Opera 8.01 jest zamknięta, a mimo to kiedy otwieram 8.02 to uruchamia się 8.o1 (chyba) z dodatkowym pustym oknem.O co chodzi?Poza tym w menedzerze nie ma innych opcji poza OTWÓRZ i USUŃ.Pomórzcie!

opty napisał(a):

DZięki Jakub, sprawdziłam - jest 8.01.Co z tym zrobić???

Jakub81 napisał(a):

Zainstalowałaś Operę 8.02 do tego samego folderu co Operę 8.01? Może jest gdzie indziej?

Przycisk "Start" > Wyszukaj > Pliki i foldery > wpisz "Opera.exe" i zobacz, czy na dysku są dwa pliki Opera.exe, czy jeden.

Tak czy siak, na Twoim miejscu zostałbym przy 8.01 aż wyjdzie finalna wersja 8.02.

opty napisał(a):

Jakub, ale numer: wyszukiwanie Opera.exe dało wynik zerowy, a przecież stale używam 8.01.Rozumiesz coś z tego?

opty napisał(a):

Hurra!Udało się!W końcu uruchomiłam 8.02.Zgadnijcie na czym polegał problem.
Otóż nie da się uruchomić 8.02 spod menedżera plików FF nawet używając do otwarcia Opery.Trzeba ściągnąć plik przy pomocy Opery i z okna Transfer otwiera się bardzo łatwo.Sama na to wpadłam, po prostu trzeba próbować do skutku. Chociaż to może niezbyt wielkie osiągnięcie, jestem dumna z siebie.I jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy próbowali mi pomóc.
kasia

testostereon napisał(a):

Czy jest jakiś skrót klawiszowy do sprawdzania pisowni ?

Gargamel napisał(a):

Originally posted by testostereon
Czy jest jakiś skrót klawiszowy do sprawdzania pisowni ?


Co to ma wspólnego z wątkiem o wersji 8.02?

A odpowiadając na Twoje pytanie: Nie ma, ale możesz go sobie dodać do konfiguracji klawiatury. W oknie konfiguracji kliknij "Compose window", potem "Utwórz". Po lewej wpisz np. "l ctrl" (nie wiem czy ten skrót nie jest już przypisany do jakiejś innej funkcji), a po prawej "Select all & Spell check".

operetka napisał(a):

Torrent mi ściągnął jakiś film 99,1% i dalej nie chce. Stoi.
Stracilam tylko 10 dni na to ściąganie.
Co to jest KB/s DL? (ściąganie?) , bo cały czas jest 0% i nie chce ruszyć.

Zajec napisał(a):

operetka napisał(a)
Torrent mi ściągnął jakiś film 99,1% i dalej nie chce. Stoi.
Stracilam tylko 10 dni na to ściąganie.
Co to jest KB/s DL? (ściąganie?) , bo cały czas jest 0% i nie chce ruszyć.

Google umarło?

Seeder po prostu wysłał na razie tylko 99,1% pliku(ów) i trzeba poczekać aż wróci dosłać resztę. Ewentualnie aż użytkownicy wymienią się między sobą brakującymi im częściami (przy super-seedowaniu).

KB/s - kilobajty na sekundę (przecież w każdym download managerze są takie jednostki!)
DL - download

operetka napisał(a):

Zajec napisał(a)
Seeder po prostu wysłał na razie tylko 99,1% pliku(ów) i trzeba poczekać aż wróci dosłać resztę. Ewentualnie aż użytkownicy wymienią się między sobą brakującymi im częściami (przy super-seedowaniu).Czyli mam szansę, że jeszcze mi dociągnie końcówkę?
Nie usuwać?

>KB/s - kilobajty na sekundę (przecież w każdym >download managerze są takie jednostki!)
>DL - download

Dzięki. Właściwie mi chodziło o te 0%, chciałam się upewnić.

Embe napisał(a):

Mimo wszystko nawet w tej wersji Opery nadal przy łądowaniu sie strony i zminimalizowaniu strony do paska migają ikonki ma pulpicie smile Może nie zawsze, ale na pewno wtedy gdy strone otwieramy po raz pierwszy lub znajduje sie na niej dużo grafiki którą Opera wczytuje. Na angielskim forum Opery pisali że to znany problem bigsmile A pisałem na polskim forum to ledwo kto słyszał o czymś takim bigsmile.

Zajec napisał(a):

operetka napisał(a)
Czyli mam szansę, że jeszcze mi dociągnie końcówkę?
Nie usuwać?

Raczej tak. Prawdopodobnie wszyscy mają tyle samo ściągniętego co ty i trzba poczekać, aż osoba która udostępnia plik połączy się znowu i dosle brakującą część.

operetka napisał(a):

Zajec napisał(a)
Raczej tak. Prawdopodobnie wszyscy mają tyle samo ściągniętego co ty i trzba poczekać, aż osoba która udostępnia plik połączy się znowu i dosle brakującą część.Jestem niecierpliwa i wszystko usunęłam jednak. Odinstalowałam Bit Lorda i zainstalowałam od nowa, żadnych ustawień już nie zmieniałam. Oczywiście ściągam już co innego :-(

Zauważyłam, że ściągający coś torrent blokuje (często) otwieranie stron w Operze i wyskakuje komunikat: "Połączenie ze zdalnym serwerem nie udało się". Usunęłam Zone Alarma , usunęłam z Opery (Pobieranie) plik torrent, bo i tak nie ściągam w Operze...ale niestety zdarzało się to samo co przedtem i ZAlarma znowu zainstalowałam.

krst napisał(a):

operetka napisał(a)
Zauważyłam, że ściągający coś torrent blokuje (często) otwieranie stron w Operzezmniejsz sobie prędkość ściągania pliku poprzez torrent, jeśli chcesz w tym czasie surfować.

operetka napisał(a):

krst napisał(a)
zmniejsz sobie prędkość ściągania pliku poprzez torrent, jeśli chcesz w tym czasie surfować.U mnie jest chyba bez ograniczeń, a i tak ściąga tylko od 1-6 KB/sek sad
Zmniejszyć?

EDIT: ustawiłam na ściąganie i wysyłanie po 10 KB/sek i jak narazie problem nie wyskoczył smile Nawet szybciej ściąga, albo tylko mi się tak wydaje.

Pozdrówka smile

Knypel napisał(a):

Za niedługo będziemy mieli nawet klienta eMule.

pietrek napisał(a):

Originally posted by Knypel
Za niedługo będziemy mieli nawet klienta eMule.Nie mam nic przeciwko;) Pomysł z BT dla mnie jest "jak znalazł". Trzeba tylko dopracować klienta BT i wzbogacić go o wyświetlanie informacji o peerach i seedach.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Knypel
Za niedługo będziemy mieli nawet klienta eMule.szantaz.jpg

pawel_m napisał(a):

A ja mam pytanie, czy w związku z integracją klienta Torrentowego z Operą uzywa ona jakichs dodatkowych dll'ow lub innych zasobów confused Chodzi mi o mozliwosc wyłączenia wszystkiego co jest z tym związane, poniewaz nie korzystam i nie potrzebuję tej funkcji i nie chcę marnowac swojego czasu i pamieci na ładowanie niepotrzebnych elementów przeglądarki smile.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by pawel_m
A ja mam pytanie, czy w związku z integracją klienta Torrentowego z Operą uzywa ona jakichs dodatkowych dll'ow lub innych zasobów confused Chodzi mi o mozliwosc wyłączenia wszystkiego co jest z tym związane, poniewaz nie korzystam i nie potrzebuję tej funkcji i nie chcę marnowac swojego czasu i pamieci na ładowanie niepotrzebnych elementów przeglądarki smile.


Ludzie, co jest z Wami? Na angielskim forum też wspominali o zasobach.

Programy Ci się dłużej odpalają od czasu zainstalowania nowej Opery? Wydajność komputera dramatycznie spadła? Procesor się przegrzewa? Ilość zajmowanego przez Operę miejsca w pamięci gwałtownie wzrasta? Nie? To o co chodzi?

pawel_m napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Programy Ci się dłużej odpalają od czasu zainstalowania nowej Opery? Wydajność komputera dramatycznie spadła? Procesor się przegrzewa? Ilość zajmowanego przez Operę miejsca w pamięci gwałtownie wzrasta? Nie? To o co chodzi?


Nie wiem, nie mierzyłem. Ale pewnie tak.
Tu nie chodzi o to, by ktos mnie przekonał, ze jednak mi to nie przeszkadza, tylko o to, jak to (jesli się da) mozliwie maksymalnie wyłączyc i usunąc.

adas napisał(a):

Ktoś napisał, że obsługa Torrenta w Operze zajmuje 24 kb. Czy to dużo?

Attachment: szantaz.jpg


A to smerfy pouciekały? Czy może żyje jeszcze mniej niż 40?

Gargamel napisał(a):

Originally posted by adas
A to smerfy pouciekały? Czy może żyje jeszcze mniej niż 40?


Smerfy muszę mieć do eksperymentów.

pawel_m napisał(a):

Originally posted by adas
Ktoś napisał, że obsługa Torrenta w Operze zajmuje 24 kb. Czy to dużo?


Kto i na jakiej podstawie:confused: 24kb? 3kB? Zeby MS potrafił tak efektywnie pisac kod to WindowsXP zajmowałby 50MB up .

d.i.z. napisał(a):

24kB, napisał to programista obsługi bittorenta.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by d.i.z.
24kB, napisał to programista obsługi bittorenta.


Chyba chodzi o post mitchman2.

Sentinel napisał(a):

ja tak jeszcze o nowej operce i aspellu - tym razem ku wesołości, bo już niejednokrotnie podczas używania tego słownika zdarzało mi się mimowolnie parsknąć śmiechem, głównie z powodu proponowanych w zastępstwie "błędnych" wyrazów zamienników, ale tym razem to już naprawdę...

ps: czy jest jakaś szansa, by dalszym rozwojem polskojęzycznego słownika zajął się ktoś, hmmm, kompetentny - choć nie żebym podważał kompetencje aktualnie pracujących nad nim osób, ale zasób nierozpoznawalnych słów jest wprost olbrzymi (momentami czuję się jakbym dosłownie uczył mówić dziecko/niemowlaka, a nie poddawał spłodzone teksty ocenie ;-)).

nasi_tu_byli.png

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Sentinel
tym razem ku wesołości, bo już niejednokrotnie podczas używania tego słownika zdarzało mi się mimowolnie parsknąć śmiechem, głównie z powodu proponowanych w zastępstwie "błędnych" wyrazów zamienników, ale tym razem to już naprawdę...


Bardzo ładne znalezisko wink

Sentinel napisał(a):

takich "znalezisk" to ja odkrywam po kilka dziennie, a jak naprawdę ten słownik czasem coś dopie... - o, przepraszam, udziela mi się. ;-)

janbar napisał(a):

Obawiam sie kolego Sentinel, Twoj wyraz, ktorego poprawnosc pisowni, mial byl wink sprawdzic Aspell, istnieje co najwyzej w Korpusie tekstow polskich, a nie w jakimkolwiek slowniku. wink
Nie dziwi mnie wiec, ze podal to co mu do rdzenia najbardziej pasowalo w jego bazie, a trudno, aby mial wyraz "popie***lić". wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Sentinel napisał(a):

Obawiam sie kolego Sentinel, Twoj wyraz, ktorego poprawnosc pisowni, mial byl ;) sprawdzic Aspell, istnieje co najwyzej w Korpusie tekstow polskich, a nie w jakimkolwiek slowniku. ;)


eee, tam - nawet w 'kilerze' tak mówili. niewyedukowany jakiś taki ten słownik - filmów nie ogląda, do kina nie chodzi, phi... ;-)

Gargamel napisał(a):

Originally posted by janbar
Obawiam sie kolego Sentinel, Twoj wyraz, ktorego poprawnosc pisowni, mial byl wink sprawdzic Aspell, istnieje co najwyzej w Korpusie tekstow polskich, a nie w jakimkolwiek slowniku. wink
Nie dziwi mnie wiec, ze podal to co mu do rdzenia najbardziej pasowalo w jego bazie, a trudno, aby mial wyraz "popie***lić". wink


A czy jak wpiszę "zaiwanić" to powienien mi zaproponować "zaj***ć"?

Popierdółek rzeczywiście w słowniku (zwykłym) nie znalazłem, ale IMHO to dość stare słowo (jeszcze sprzed Killera) wink .

I co to w ogóle za słowo umieszczają w apsellu? Czy naprawdę takie potrzebne? rolleyes

Sentinel napisał(a):

I co to w ogóle za słowo umieszczają w apsellu? Czy naprawdę takie potrzebne? :rolleyes:


pewnie chcieli wyjść na przeciw inicjatywie 'opera w szkołach i instytucjach państwowych' ;-)

zawadaki napisał(a):

nic trudnego wystarczy wyedytowac plik słownika, zachowujac oczywiscie organizacje i interpunkcje pliku
plik trzeba modyfikowac edytorem do plikow binarnych
wystarczy przysiasci i mozna calkowicie zmienic albo zrobic nowy słownik

janbar napisał(a):

Originally posted by Gargamel
A czy jak wpiszę "zaiwanić" to powienien mi zaproponować "zaj***ć"?A o rdzeniach to sie dawno uczyles ?

Originally posted by Gargamel Popierdółek rzeczywiście w słowniku (zwykłym) nie znalazłem, ale IMHO to dość stare słowo (jeszcze sprzed Killera) wink .[/B]Moze i stare, ale nie ma go nawet w skroconej wersji Korpusu PWN - choc oczywiscie znam to slowo.

Originally posted by Gargamel I co to w ogóle za słowo umieszczają w apsellu? Czy naprawdę takie potrzebne? rolleyes [/B]Chcesz czy nie wulgaryzmy sa czescia jezyka polskiego, dosc stara i od dawna umieszczana w slownikach, a niektore z nich w jezyku mlodziezowym zatracaja swoj wulgarny charakter, choc powoli.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Gargamel napisał(a):

Originally posted by janbar
A o rdzeniach to sie dawno uczyles ?


Tak. A Ty interpunkcji dawno? wink

Chcesz czy nie wulgaryzmy sa czescia jezyka polskiego, dosc stara i od dawna umieszczana w slownikach, a niektore z nich w jezyku mlodziezowym zatracaja swoj wulgarny charakter, choc powoli.


Wulgaryzmy są, ale "popierdółka" już nie...

Nie widzę zresztą żadnego sensu w umieszczaniu tych pierwszych w słowniku.

adas napisał(a):

http://kurnik.pl/slownik/ort/ - można spróbować jakoś ten słownik podłączyć do Opery (ale jak?).

janbar napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Tak. A Ty interpunkcji dawno? winkNapewno sporo dawniej niz Ty o rdzeniach a, i tak mam niezgorsza... wink


Originally posted by Gargamel
Wulgaryzmy są, ale "popierdółka" już nie...Bo "popierdółka" to bardzo nowy i dziwny neologizm, sklecony z "pierdółki" i przedrostka "po-", nie chce mi sie forsy wydawac, aby sprawdzic, czy wystepuje w 34,5 mln-owym Korpusie Języka Polskiego PWN. "Pierdółki" nie ma za to w 3 tomowym "Slowniku Jezyka Polskiego" - ciekawe czy znajde to slowko w jakims. wink Moze w "Innym slowniku jezyka polskiego"... wink

Originally posted by Gargamel
Nie widzę zresztą żadnego sensu w umieszczaniu tych pierwszych w słowniku.Bo sa czescia jezyka polskiego od setek lat oraz naszej literatury ?

Pozdrawiam,

janbar.smile)

janiszj napisał(a):

Jakiego portu używa BT w Operze? Czy można to zmienić (jeśli tak - gdzie)? Pytam, bo szło i przestało... sad

JaDo napisał(a):

Originally posted by janiszj
Jakiego portu używa BT w Operze? Czy można to zmienić (jeśli tak - gdzie)? Pytam, bo szło i przestało... sadhttp://snapshot.opera.com/windows/w802p1.html

Moje ustawienia:

[BitTorrent]
Enable=1
Warning Dialog=1
[b]Listen Port=18768[/b]
Bandwidth Restriction=2
Max Upload Rate=12
Max Download Rate=99W sumie nawet nieźle się ściąga, ale to też zależy skąd. Są takie te tzw. trackery gdzie ciągnie "tyle co fabryka dała" a są takie gdzie ledwo,ledwo.
Zmieniłem oprócz tego parametry max. połączeń,teraz mam 32/64. Wcześniej 8/20.
I o ile DL "stosuje się" do tych ustawień, to UL jakby nie. Tzn. ta wartość 12kB/s jest przekraczana.

janiszj napisał(a):

ok, dzięki. troche poszperałem i jeszcze jedno pytanie: czy można zmienić port na np. 80? Mój port 18768 jest filtrowany...