kodowanie - osobno dla stron i dla poczty - da sie?

w dziale Opera
Przemod napisał(a):

witam
czy da sie osobno zdefiniowac kodowanie "fora pages lacking specification" i dla maila bez prawidlowo zdefiniowanego kodowania? z moich doswiadczen wynika, ze jak ustawie domyslne kodowanie dla stron windows-1250, to przy ustawieniu
encoding->automatic selection strony sa wyswietlane poprawnie, natomiast wiele maili nie (sa wyswietlane prawidlowo jak ustawie kodowanie recznie na iso 8859-2, ale wtedy na stronach sa krzaki)
a jesli sie nie da tego ustawic, to czy to przypadkiem nie jest bug?
aha, Opera 8.0 Build 7561

Przemod napisał(a):

nie zartujcie, naprawde nikt poza mna tego nie zauwazyl i nikomu to nie przeszkadza? to moze chociaz ktos z vipow powie mi, czy kwalifikuje sie to do listy bugow albo do wishlisty?

andol napisał(a):

Od dawna domagam się osobnych ustawień domyślnego kodowania dla stron WWW i poczty/newsów, jednak odpowiednie osoby w OS nie widzą potrzeby wprowadzenia takiego rozróżnienia. Tłumaczyłem to na wszystkie możliwe sposoby - bez rezultatu. Tak więc czarno to widzę.
W niektórych krajach nie potrafią po prostu zrozumieć polskiej zupy z ISO-8859-2 i cp-1250 doprawionej niechęcią do UTF-8. wink

Co więcej - przed pojawieniem się Opery 8, w ramach upraszczania ustawień, planowano całkowite usunięcie opcji domyślnego kodowania znaków! W wyniku mojej interwencji (jako tłumacza) przywrócono tę opcję dodając przycisk "Szczegóły" na karcie "Ogólne" preferencji.

Przemod napisał(a):

hmmm a generalnie jak sobie radzisz z tym problemem? mnie powoli szlag zaczyna trafiac, dziwie sie tylko, ze na ten temat nie bylo zadnego odzewu, czy naprawde to nikomu nie przeszkadza?
a moze masz jakis przycisk zrobiony do tego? taki dwuwartosciowy:
kodowanie_jakie_chcesz/automatic_selection? albo recepte jak go zrobic?

adas napisał(a):

Originally posted by Przemod
a moze masz jakis przycisk zrobiony do tego? taki dwuwartosciowy:
kodowanie_jakie_chcesz/automatic_selection? albo recepte jak go zrobic?


Ależ proszę smile
http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#encoding

A mi to nie przeszkadza. Mam cały czas automatyczne (a domyślne ISO) i jakoś nie narzekam wink