RSS wylaczyly sie

w dziale Opera
konop napisał(a):

Mialem zasubskrybowanych kilka kanalow RSS, wszystko dzialalo dobrze az razu pewnego postanowilem zalozyc konto na grupy dyskusyjne. Gupy dzialaja, ale wysiadly RSS'y. W pasku menu RSS gdzie powinny byc dynamicznie ladowane kanaly mam teraz tylko dwie pozycje: 'Czytaj informacje' i 'Kanaly informacyjne...', zadna z nich nie dziala, nie dziala rowniez dodatkowy przycisk.

Jak to naprawic ?

8.0 (7561), Win32

andyas napisał(a):

Spróbuj subskrybować jakąś grupę.

konop napisał(a):

Subskrybowanie nowej grupy nie pomoglo.
RSS'y sa nadal sciagane, pojawia sie to male okienko z informacja ze z danej stony sciagnieto ilestam RRS'ow, ale gdy klikne w to okienko pojawia sie stonka z tymi rss'ami lecz lista jest pusta. I tak jest za kazdym razem.
Chyba bede musial na nowo instalowac Opere, a szkoda bo dopiescilem ja (wtyczki, menu, przyciski itd.).

golew napisał(a):

A może po prostu gdzieś kliknąłeś i wyłączyłeś pokazywanie RSS-ów? Sprawdź w widoku czy masz zaznaczone kanały.

A jeśli już faktycznie chciałbyś przeinstalować to zrób sobie gdzieś kopię folderu profile i jeśli ta nowa będzie działać OK to sobie niektóre pliki z ustawieniami przekopiujesz. Które pliki - zobacz do przyklejonego wątku - FAQ, Regulamin itd. czyli tu część Zakładki i inne dane.

konop napisał(a):

Juz dzialaja !!
Kombinowalem, porownywalem pliki .ini itd.
A wystarczylo w zakladce po lewej kliknac na 'Poczta', potem kliknac maly przycis ktory rozszezyl panel poczty na cale okno i 'combobox'ie' przelaczyc na 'Wszystkie konta'.

Dzieki za pomoc, Pozdro.

wilk napisał(a):

Z problemów pokrewnych:

system sie zawiesil, po restarcie Oepra była "goła" - ostaly sie tylko bookmarki, ale cala reszta (rozlozenie paskow, dodatkowe przyciski, ustawienia usenetu, hasla, karty z ostatniej sesji itd.) jak po instalacji "na czysto". Poprzegladalem pliki no i odzyskalem prawie wszystkie ustawienia. Z jednym wyjatkiem:

nie potrafie odtworzyc listy RSS. Tzn. znalazlem plik 9a wlasciwie dwa pliki), w ktorym jest stary spis (ini2E.tmp i ini9B.tmp w podfolderze "mail"). Wydaje mi sie, ze te dane powinny wyladowac w pliku index.ini w tym samym folderze, ale przekopiowanie na zywca nic nie daje. Stare dane sciagniete przez RSS co prawda dalej sa przez opere widziane, ale w sekcji "wszystkie wiadomosci" - bez podzialu na kanały.

Jak te dane umeiscic w index.ini ? Bo subskrybowac wszystko na nowo straszliwie mi sie nie chce (gdyz sporo tego).