Przerobienie szybkiego wybierania?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Hipis napisał(a):

Witam, czy jest możliwość przerobić szybkie wybieranie na coś takiego?

szybkie

Albo chociaż w jakiś sposób zmniejszyć kwadraciki?

zielak007 napisał(a):

Możesz sobie zrobić taką stronę i ustawić jako stronę główną. Działa prawie* jak szybkie wybieranie. Możliwe, że edytując skórkę osiągniesz cel bezpośrednio w szybkim wybieraniu.

* prawie, bo w pasku adresu pojawia się adres strony i jest to trochę niewygodne.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by zielak007:

Możliwe, że edytując skórkę osiągniesz cel bezpośrednio w szybkim wybieraniu.

Podejrzewam, że się da. Zobacz tę skórkę: http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=11252 - autor ustawiając ujemne, dolne wyrównanie, usunął tytuły okienek (podobnie zmodyfikowałem swoją prywatną skórkę). Ty z kolei musisz zrobić to w drugą stronę, czyli w sekcji [Speed Dial Thumbnail Widget Skin] pliku skin.ini ustawić duży, ujemny padding, ale od góry.

Dodane: A pobawiłem się, może dzięki temu się czegoś nauczę smile. Da się, ale tylko pod warunkiem, że ustawisz stałe powiększenie. Przy tytułach działa to przy automatycznym powiększeniu, bo one mają zawsze taki sam rozmiar. Efekt jaki uzyskałem przy powiększeniu 100%: <a href="http://files.myopera.com/Saskatchewan/forumpl/text_speed_dial.png">http://files.myopera.com/Saskatchewan/forumpl/text_speed_dial.png</a> i skórka, jeśli chcesz sobie coś pomodyfikować (skórka dziedziczy niemal wszystko z domyślnej): <a href="http://files.myopera.com/Saskatchewan/forumpl/textspeeddial.zip">http://files.myopera.com/Saskatchewan/forumpl/textspeeddial.zip</a>.

Hipis napisał(a):

Wielkie dzięki, na razie zmieniłem skórkę i ustawiłem 7 kolumn co pozwala mi pomieścić ponad 30, ale jak będę miał czas to na pewno skorzystam rady.

MadJaro napisał(a):

Wiecie może jak można w Operze 11.10 wyłączyć automatyczne odświeżanie szybkiego wybierania przy uruchamianiu ?

Jest to trochę denerwujące, przy każdym uruchamianiu Opery z ustawioną stroną startową z szybkim wybieraniem odświeżają się wszystkie strony o ile przy 3-4 nie stanowi problemu to przy 60 jest to spore zamulenie.

Dodam ze starszych wersjach problem nie istniał, trzeba było samemu kliknąć odśwież.

karolkuich napisał(a):

Nie można o ile mi dobrze wiadomo. te miniatury nie są odświeżane, lecz ładowane z dysku do pamięci RAM. Jedyną racjonalną rzeczą, którą można zrobić jest edytowanie miniatur za pomocą programu do edycji grafiki i zmniejszenie ich rozmiaru do np. 256x160 pikseli. Nie wyeliminuje to co prawda tego efektu odświeżania, lecz go wyraźnie przyspieszy.