problem z SMTP - obsługa TLS

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
coldcat napisał(a):

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy - nowy także w kwestii używania Opery jako programu pocztowego.
Wcześniej do stron www moją domyślną przeglądarką był Firefox saś do poczty używałem MS Outlooka. Jednak z racji szybkości przegladania stron postanowilem przesiąść się na Operę. A żeby nie marnować przy okazji M2 postanowilem też porzucić Outlooka.
I tu pojawił się problem - z przyczyn zawodowych muszę używać kilka kont pocztowych. I przy dwu z nich pojawia się komunikat "Serwer nie obsługuje TLS" i wiadomość nie zostaje wysłana.
We właściwościach serwera SMTP, mam zaznaczone "bezpieczne połączenie" i jestem też pewien, że te serwery takiego uwierzytelniania wymagają, bo tak je uzytkowałem w Outlooku - nie bylo tam z nimi żadnego problemu.
W przypadku jednego z nich, które hostowane jest na home.pl "pomogło" dopiero wyłączenie uwierzytalniania SMTP w panelu administracyjnym webmaila. Ale IMO to żadne rozwiązanie.
Ma ktoś może jakiś pomyśl lub podpowiedź? W FAQ ani przez przeszukiwanie forum tego nie znazłem.

Pozdrawiam

Jarek

szyk napisał(a):

Wydaje mi się, że powinieneś wyłączyć w Operze "bezpieczne połączenie", a mieć włączone uwierzytelnianie. "Bezpieczne połączenie" to po prostu szyfrowanie przesyłanych danych, które to serwery rzadko obsługują.

coldcat napisał(a):

Nie, nie - te serwery wymagają uwierzytalniania SMTP, więc odznaczenie opcji "bezpieczne połączenie" niczego nie da, a wręcz przeciwnie - pojawia się dodatkowy error 535 - authentication failed.
Tak jak zresztą pisalem wcześniej dopiero wyłącznie uwierzytelniania SMTP w adminie webmaila na home.pl sprawilo, ze blad obslugi TLS przestal sie pojawiać. Tyle, że to żadne rozwiązanie, bo ja chcę mieć uwierzytelnianie SMTP.
Trudno widzę, po prostu, ze nie dane mi będzie używać M2 sad

Jarek

skolman napisał(a):

nie idzie przy odznaczeniu bezpiecznego polaczenia i jednoczesnym wyborze uwierzytelniania?
mam wrazenie ze masz zaptaszkowane bezpieczne polaczenie i brak uwierzytelnienia.

szyk napisał(a):

Właśnie. Założyłem sobie konto na home.pl (przez 14 dni darmowe smile) i wysyłam maile i odbieram maile przy pomocy M2. Załączam konfigurację konta, z lewej bez TLS (bezpiecznego połączenia), z prawej z TLS. Jako serwer podaję ten z "Konfiguracja e-mail->Serwer pocztowy" w home.pl.

home.png

coldcat napisał(a):

Zdaje się, że zaczynamy sie gubić w terminologii.
Jeszcze raz gwoli wyjasnienia - serwer wymaga uwierzytelnienia i mam zaptaszkowane bezpieczne połączenie. Mimo tego pojawia się komunikat "serwer nie obsługuję TLS"

Jarek

skolman napisał(a):

jesli serwer wymaga uwierzytelnienia to nie znaczy ze wymaga rowniez szyfrowanego polaczenia (blad zdaje sie do tego sie odnosi).
odznacz bezpieczne polaczenie i wybierz jakas forme autoryzacji (uwierzytelnienia).
http://skolman.az.pl/bin/autoryzacja.png
mozesz eksperymentowac z metoda uwierzytelnienia, login i haslo oczywiscie podajesz takze.

coldcat napisał(a):

Dzięki wszystkim a szczególnie Skolmanowi.
Otworzyleś mi oczy - przez nawyki rodem z Outlooka dla mnie to że serwer wymaga uwierzytelnienia równało się "bezpieczne połączenie".
Teraz gra i furczy.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Jarek