Przyciski rozszerzeń - jak przywrócić na pasek? [2]

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
addos napisał(a):

Dziwna sprawa...

Po instalacji na czysto najnowszej Opery 11.10 (2092) na Linuksie wrzuciłem skopiowane wcześniej pliki z moimi ustawieniami.
Wszystko jest OK poza jednym: nie ma przycisków od zainstalowanych rozszerzeń.

Oczywiście jak się wejdzie do Zarządzania rozszerzeniami to tam wszystko jest i działa tak jak trzeba ale... niektóre rozszerzenia wymagają kliknięcia w przycisk, który po instalacji dodaje się do paska adresu.

Jeżeli przeniosę na bok cały katalog ./opera i zacznę od nowa instalować rozszerzenia na czystym profilu to wszystko jest OK: przyciski dodają się do paska adresu.

Jestem uparty i zamiast stworzyć od nowa profil i poprzerzucać pliki to wolałbym znaleźć co jest tego przyczyną.

Pokazuj ukryte przyciski podczas dostosowywania pokazuje te przyciski na pasku ale nie wiem jak to przywrócić.

Aha... nic nie daje wybranie opcji Przywróć domyślną konfigurację paska. Owszem, pasek powraca do ustawień domyślnych ale te ikonki od rozszerzeń dalej swoje...PS. Przy okazji zacząłem testować na czystym profilu coś takiego: wyłączyłem całkowicie pole do wpisywania adresów stron www i też nie wiem jak to włączyć ponownie. Kurcze... albo coś ze mną nie tak albo to nie takie proste p

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by addos:

[2]

Dlaczego stworzyłeś drugi identyczny wątek?

Originally posted by addos:

wyłączyłem całkowicie pole do wpisywania adresów stron www i też nie wiem jak to włączyć ponownie.

Albo wyłączyłeś <i>pasek</i> adresu, albo usunąłeś <i>pole</i> adresu. Jeżeli to to pierwsze, to Shift+F12 > Paski narzędzi > włącz Pasek adresu. Jeżeli to drugie: Shift+F12 > Przyciski > Widok strony i przeciągnij pole adresu na pasek adresu (albo resetuj cały pasek).

Originally posted by addos:

Pokazuj ukryte przyciski podczas dostosowywania pokazuje te przyciski na pasku ale nie wiem jak to przywrócić.

Pokazuj ukryte <b>paski</i>... Jeżeli po zaznaczeniu tej opcji rozszerzenia się wyświetlają na pasku adresu, to kliknij w nie (powinna się pojawić żółta ramka wokół rozszerzeń) i upewnij się, że w polu Położenie jest wybrane albo Na górze, albo Na dole.

addos napisał(a):

Dzięki piękne... wszystko działa tak, jak napisałeś.

Odnośnie tego, dlaczego stworzyłem wątek nr [2]: po prostu zauważyłem, że po kilku dniach od momentu stworzenia wątku nr [1] nikt nawet nie wszedł żeby zobaczyć zawartość czyli przez kilka dni była cyfra 0. Natomiast inne wątki co chwila się zmieniały cyferki. Więc pomyślałem , że może jakiś błąd czy coś. Żeby jednak nie wyszło dziwnie wolałem skopiować treść i dodać nr [2]

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by addos:

Więc pomyślałem , że może jakiś błąd czy coś.

OK smile