Problem opera mini sony ericsson zylo w 20i

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Wiolaimj2 napisał(a):

Od tygodnia mam problem z wyswietlaniem miniaturek zdjec na allegro na wszystkich aukcjach . Używam klasycznej wersji allegro .

volumepl napisał(a):

Jak objawia się ten problem? Która wersja Opery Mini?

Wiolaimj2 napisał(a):

Korzystam z opery mini wersja 6 ale te same problemy są tez na innych wersjach i nawet na innym telefonie. Nie wiem czy to blad opery czy allegro . Od tygodnia otwierajac allegro w wersji klasycznej nie ładują sie miniaturki w żadnej kategorii . Po otwarciu aukcji ładuje zdjęcia ale tylko ze trzy jeśli jest ich więcej to nie da sie otworzyć. Na telefonie można tylko zrobić odświeżanie ale to nie pomaga . Zamiast miniaturek są tylko wirujące kółka . Pomocy ,korzystam tylko z allegro w telefonie i nie mogę nic kupic . W wersji m allegro niby wszystko jest dobrze ale tam fatalnie sie przegląda.

operetka napisał(a):

Trzeba włączyć/zaptaszyć opcję pokazuj obrazki czy jakoś tak.
Ja powróciłam do Opery Mini 4.2 i nie mam kłopotów z przeglądaniem.

Wiolaimj2 napisał(a):

Ale tu w ustawieniach widzę tylko wczytuj obrazki i jest zaznaczone. Usunełam nawet operę i zainstalowałam wersje 4.3 i jest dalej źle. Mam jeszcze samsunga i tam jest 4.2 i tez jest ten sam problem. Proszę o pomoc moze ktoś miał podobny problem.

volumepl napisał(a):

Tak, widzę ten problem. Spójrz na stronę komputerową Allegro, wyszukaj coś i spójrz na miniaturki. Nie ładują się one już "klasycznie", tylko potrzebują trochę czasu na załadowanie. W Operze Mini się nie wyświetlają, bo jak przystało na serwer proxy, który jest daleko, przedłużony czas wczytania obrazków powodowałby późniejsze przesłanie strony do telefonu. Wydłużony czas - ewentualny komunikat o niedostępności serwera. A tego nie chcemy smile
Wniosek - nie można obecnie wczytać tych miniatur pełnej wersji Allegro. Jeżeli chcesz - napisz do webmastera Allegro o zaistniałym problemie.

Wiolaimj2 napisał(a):

Napisałam do allegro i dostałam taka odpowiedź. Próbowałem zweryfikować zgłoszony błąd. Nie udało mi się go odtworzyć.
Miniaturki wczytują się prawidłowo.

Opera mini jest dość specyficzną przeglądarką. Nie pobiera treści bezpośrednio ze stron, lecz poprzez własne serwery pośredniczące, które dokonują kompresji danych - <http://www.opera.com/mobile/specs/>

Prawdopodobnie problem związany jest z konfiguracją przeglądarki Opera mini w telefonie i/lub poprawnością pracy serwerów Opera Software.
Z telefonem wszystko ok. Czy to znaczy ze te miniaturki juz dalej będą sie źle wyświetlać. Inne zdjęcia tez sie nie ładują do końca. Czy to tylko chwilowy problem opery ?Mam jeszcze zainstalowana przeglądarkę bolt i na niej ładują sie tylko pierwsze 4 miniaturki a reszta tez sie nie otwiera. Dziękuję za pomoc :-)

volumepl napisał(a):

Odpisali zgodnie z prawdą, tylko odtworzenie sytuacji jest możliwe tylko za pomocą poszczególnego telefonu, nie bez znaczenia jest używany system operacyjny telefonu. Konfiguracja zarówno telefonu, jak i Opery Mini jest w porządku.

Originally posted by Wiolaimj2:

Czy to znaczy ze te miniaturki juz dalej będą sie źle wyświetlać.


Tego nie wiem, zawsze może wyjść aktualizacja ustawień serwera i wtedy znów może działać wyświetlanie tak, jak powinno.
Sprawdziłem działanie na Operze Mobile (emulator na PC) i miniatury wczytują się w porządku.

magdac napisał(a):

Witam


Używam Nokii C6 i mam identyczny problem. Miniatury przestały się wyświetlać kilka tygodni temu. Na innym modelu nokii jest tak samo. Myślałam, że problem jest masowy i ktoś znajdzie rozwiązanie, ale wygląda na to, że większość go nie ma. Może jednak coś wymyślicie. Wkurza mnie to strasznie. Dzięki