Problem z czcionką.

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
skinrew napisał(a):

Pierwszy raz od kilkunastu lat używania jej, zdarzył mi się problem z Operą. Po aktualizacji z wersji 11.01 do 11.10 (wersja RPM-owa 64-bit) Opera wyświetla strony z dziwną czcionką i ignoruje wszelkie zmiany w ustawieniach. Strona Wikipedii wygląda tak: http://www.bankfotek.pl/view/955963 . Cóż począć z takim pasztetem ?

Ryszard napisał(a):

Z jednej strony używana przez Ciebie skórka nie powinna mieć na to wpływu. Z drugiej - nie jest to nowa skórka. Albo wiesz skąd i od kiedy ją masz albo - Opera Ci się niebardzo zaktualizowała.
Ja bym zaczął od resetu profilu.
Podejrzewam, że w home masz katalog .opera. No to mu przy wyłączonej Operze zmień nazwę na old_opera i opisz efekt.

skinrew napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. Skórka nie ma żadnego wpływu, jak słusznie zauważyłeś, gdyż próby z "zimnym startem" Opery czyli całkowitym usunięciem katalogu .opera z katalogu domowego, oczywiście startują Operę z domyślną skórką i ... dziwnymi czcionkami. Sprawdziłem przeróżne własne pomysły zanim zacząłem komukolwiek zawracać głowę. Całkowite usunięcie Opery z systemu oraz ponowna instalacja nie dają pożądanego efektu. Spróbuję jeszcze Opery z innego repozytorium/dostawcy lub może wersji 11.10 32-bitowej. Dam znać o efektach.

P.S. Zainstalowałem Operę z innego repozytorium. Wprawdzie 11.01 ale czcionki są normalne, jak były od lat. Wraz z pakietem Opery manager pakietów zainstalował inny pakiet integrujący Operę z używanym przeze mnie środowiskiem KDE4 - to może być przyczyną sukcesu.