Hasło w operze

w dziale Opera
kingstan napisał(a):

Witajcie

W związku z tym, że wcześniej korzystałem z IE mam do Was kilka pytań. Proszę o podpowiedź, w jaki sposób zabezpieczyć hasłem możliwość połączenia się z dowolnymi stronami Internetowymi. W IE robiłem to tak:
W Panelu sterowania otwierałem aplet Opcje internetowe. Na karcie Zawartość w obszarze Klasyfikator treści klikałem opcję Włącz i wpisywałem hasło opiekuna.

Proszę podpowiedzieć mi również dlaczego podczas próby zapisania strony www na dysku Opera w odróżnieniu od IE porozrzucała ściągane elementy w katalogu, w którym poleciłem jej zapisać stronę. W IE po skierowaniu do folderu program ten tworzył folder, w którym przechowuje potrzebne elementy do wyświetlenia strony i umieszczał tam jeden plik html.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jestem pewien, że dzięki Waszym podpowiedziom porzucę na dobre IE na rzecz Opery.
Pozdrawiam Robert

symeon napisał(a):

co do pierwszej sprawy to nie ma możliwości wprowadzenia hasła na daną stronę, a przydałby się taki ficzer.

co do drugiej sprawy to niestety to jest jeden z nierozwiązanych bugów opery który raczej nie jest priorytetowym dla OS. oni uważają że takie os nie jest potrzebne i mają to głeboko w ... (gdzieś) .Może w którejś z następnych finalnych wersji wyjdzie take coś ale nie za prędko.

pozdrawiam

kingstan napisał(a):

Czytałem gdzieś, że życzenia nowej funkcjonalności można składać na grupę dyskusyjną opera.wishlist. Czy ktoś mógłby się postarać, by te 2 rzeczy o których wspomniałem znalazły się w kolejnej wersji?

saranis napisał(a):

O ile dobrze pamietam, to klasyfikacja tresci jest (o dziwo udanym wink ) pomyslem M$, ktory trafil do standardow WWW.
A co do "strona -> zapisz jako..." to w oknie jakie sie pojawia jest przycisk "Nowy folder" - ostatecznie to zaden problem utworzyc nowy folder i w nim dopiero strone zapisac wink

symeon napisał(a):

myślę że opcja zapisywania elementów stron w osobnym folderze jest tam od dawna i jak narazie nie przynosi to efektu. OS jest teraz za bardzo zapatrzone w małopotrzebny dodatek do opery - "BT ". a wishlist'te to oni rzadko czytają.

Gdyby OS naprawdę realizowała to, o co proszą użytkownicy (oczywiście z umiarem), to opera biła by na głowę FF, a IE była by już tylko niszową przeglądarką. niestety jest tak jak jest ale może kiedyś się poprawi.

symeon napisał(a):

saranis napisał(a)

A co do "strona -> zapisz jako..." to w oknie jakie sie pojawia jest przycisk "Nowy folder" - ostatecznie to zaden problem utworzyc nowy folder i w nim dopiero strone zapisac winkale czy nie wygodniej by było gdyby w folderze w krórym chcemy zapisać strone utworzył się tylko jeden plik o nazwie np. index lub nazyw strony lub adresu , a w podwolderze (o taiej samej nazwie) zapisane byłyby wszystkie elementy danej strony ?

saranis napisał(a):

Wygodniej oo tyle, ze w folderze jaki bys wybral, mialbys tylko pliki stron glownych, zgoda (no i foldery tych stron ale to szczegol), a tak, w kazdym katalogu jaki stworzysz trzeba szukac tego glownego pliku - zgoda. Jednak mnie osobiscie nie przeszkadza to az tak bardzo wink

janbar napisał(a):

Bardzo dobrze, ze tak robi, bo mozna sobie niepotrzebne obrazki wywalic, a zostawic te potrzebne. A plik .html jest widoczny jak byk, trudno nie zauwazyc. wink Mam nadzieje, ze nie wprowadza jednego pliku w opcji zapisz z obrazkami. wink
Symeon bardzo prosze abys nie sial FUD-u na temat stosunku Opera ASA do uzytkownikow swojej przegladarki ! irked

Pozdrawiam,

janbar. smile)

symeon napisał(a):

janbar napisał(a)
Symeon bardzo prosze abys nie sial FUD-u na temat stosunku Opera ASA do uzytkownikow swojej przegladarki ! irkedWybacz mi.

a co do ...


Bardzo dobrze, ze tak robi, bo mozna sobie niepotrzebne obrazki wywalic, a zostawic te potrzebne. A plik .html jest widoczny jak byk, trudno nie zauwazyc. Mam nadzieje, ze nie wprowadza jednego pliku w opcji zapisz z obrazkami.a nie można wywalić tych obrazków z dodatkowego folderu ? Wyobraź sobie taką sytłację że chcesz zapisać kilka stron, to jeżeli nie chcesz mieć "burdelu" to musisz tworzyć osobne foldery dla każdej strony, nazwać je a to zabiera trochę czsu. przy zautomatyzowanej funkcji jest to wygodniejsze i mniej zaśmiecające.
no ale oczywiście ja ie mam racji i niech tak zostanie.

JaDo napisał(a):

...a może TAK ?.

Dokładnie nie powiem jak to działa, czy to działa i w ogóle o co chodzi wink .

Instalator oryginalny jest w cyrylicy, więc "krzaki" widać, ale można podejrzeć obrazki z ustawieniami na stronie narod.ru.

Walczyłem z tym 2-3 dni temu i niestety nie udało mi się. Tego .exe COCO nie mogę ściągnąć. Mam za to tego .zipa . Są tam pliki .bat: 7zip,chm,toIEformat,winrar,winrar_zip i plik toIEformat.exe.

Jakby się komuś udało to uruchomić, to niech napisze co i jak.

I się jeszcze wtrącę bigsmile . Czy to jest bug,że Opera robi coś inaczej niż IE?

Nie zapisuje stron,ta opcja w zasadzie jest mi niepotrzebna, ale ktoś kto zapisuje napisał tak:

Originaly posted by Alchemik

To, że te pliki są zapisywane "luzem" to oznacza tylko tyle, że zapisywane są tak jak leżą na serwerze, a sposób zapisywania przez IE jest beznadziejny: jak będziesz chciał otworzyć taką stronę na innym kompie, to "pogubią się" dowiązania zrobione przez IE.

Opera robi to lepiej - czyli tak jak autor strony miał na myśli.


smile