Scroll w Operze 8.01 PL nie działa :/

w dziale Opera
dewey napisał(a):

Witam. Zainstalowałem wczoraj Operę 8.01 PL i mam problem ze scrollem na myszce. Po prostu nie działa :/ Nie mogę przewijać stron w górę i dół. Moja mycha to kulkowy a4tech. Próbowałem instalować różne sterowniki, ale nic nie pomoga. Żeby było śmieszniej, to od czasu do czasu, bardzo rzadko (i sam nie wiem od czego jest to uzależnione) scroll zaczyna działać i mogę przewijać strony. Jednak taka sytuacja nie trwa długo, może parę minut. Dodatkowo za każdym razem działa w Operze ZOOM, który robi się za pomocą wciśnięcia Ctrl + przewijanie scrolla. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Nie chciałbym rezygnować z tej przeglądarki, bo naprawdę przypadła mi do gustu, ale bez scrolla żyć nie mogę smile

matmas napisał(a):

Re: Scroll w Operze 8.01 PL nie działa :/

Originally posted by dewey
Dodatkowo za każdym razem działa w Operze ZOOM, który robi się za pomocą wciśnięcia Ctrl + przewijanie scrolla. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?A może to wina klawiatury, która cały czas zwiera Ci CTRL ? Spróbuj troche powiginać klawiaturę a przede wszystkim jak zauważysz obiawy zoomowania to odpal notatnik i zobacz czy jesteś stanie coś napisać

szyk napisał(a):

Z tego, co znalazłem na forum Opery, wynika, że z A4tech są czasem problemy, może przydadzą się wątki: http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=5573#post32877, http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=26477.

Paldemarek napisał(a):

Z tego co mi wiadomo (juz takie cos "naprawialem") to nic innego jak oprogramowanie szczura ktore wgrales badz ktos wgral do kompa. Wywal poprzez "dodaj usun programy" i finito.

Jesli to to - bedzie dzialac.

dewey napisał(a):

Hmmm żadnego dodatkowego opgramowania nie mam, bo to zwykła kulkowa mycha a4techa, więc tylko sterowniki instalowałem. Może i wykasowanie driverów pomoże, ale z drugiej strony stracę dwa cenne przyciski do przewijania wstecz i naprzód zarówno między folderami w windowsie jak i na stronach www. Spróbuję zainstalować Operę 8.02 może to coś pomoże, chociaż szkoda, że po angielsku.

dewey napisał(a):

Hmmm przed chwilą wyłączyłem myszkę z paska zadań (koło zegara) i nagle scroll zaczał działać smile Co prawda nie mogę teraz dostać się szybko do ustawień mychy, ale to szkopuł bo i tak po jednorazowym ustawieniu nic już tam nie zmieniałem.

Skorzystam z okazji i zadam jeszcze jedno pytanko odnośnie Opery. Czy wyeksportowanie zakładek wystarczy do tego aby po formacie oraz zaistalowaniu od nowa Opery i zimportowaniu zakladek pamiętała ona wszystkie hasła, loginy itp? Bo w IE 6.0 sprawa wygląda prosto, wystarczy wyeksportować cookies i po problemie. Tam sobie trzyma wszystkie ustawienia stron, natomiast w Operze nie mam pojęcia gdzie się eksportuje i importuje ciasteczka.

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=42437#post790647 -> Zakładki i dane. smile

dewey napisał(a):

Wielkie dzięki za pomoc smile