Problem z nową stroną banku ING

w dziale Strony WWW w Operze
Grzegorz-tomm napisał(a):

W nowej wersji strony banku ING https://ssl.bsk.com.pl/bskonl/login.html występuje problem (tylko pod Operą - Firefox i IE wyświetlają ją prawidłowo) z klawiaturą ekranową - klawisze są przesunięte i nachodzą na siebie, co utrudnia klikanie w nie. Można to sprawdzić za pomocą przykładowegu loginu np. abcdef1234. Czy jest to problem Opery czy twórców strony?

lukjan napisał(a):

u mnie dobrze, nie mam w ing, ale jest dobrze

lemari napisał(a):

Jakie masz rozszerzenia ?
np. :AntiBrowsniffer, lub ewentualnie coś z hasłami.

Grzegorz-tomm napisał(a):

Nie mam żadnych rozszerzeń. Poniżej zrzut ekranu jak to wygląda na Operze i Firefoksie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee22e39a7d1c4de6.html

lemari napisał(a):

To, podobno, nie jedyny problem tej strony.

Grzegorz-tomm napisał(a):

Czy ktoś mógłby sprawdzić w kodzie strony logowania lub za pomocą Opera Dragonfly na czym polega błędne wyświetlanie klawiatury? Może trzeba „podpowiedzieć” twórcom strony gdzie popełnili błąd.

Grzegorz-tomm napisał(a):

Na forum banku oczywiście winę zrzucają na Operę. Już nie wiem co o tym sądzić, gdzie jest błąd. Wysłałem informację po angielsku przez opcję „Zgłoś problem z witryną…” i teraz skąd mam wiedzieć czy coś będzie z tym zrobione?

lemari napisał(a):

Originally posted by Grzegorz-tomm:

gdzie jest błąd
U Ciebie ?
U mnie FF i Chrome wyświetlają podobnie.

Zajec napisał(a):

Uh, godzinę czasu nad tym siedziałem.

Wyizolowany błąd:
http://zajec.net/test/view/cells-height

Kłopotem są komórki o różnej wysokości w wierszu tabeli. Przeglądarki inaczej to interpretują i Opera generuje ostatecznie wiersze u mniejszej wysokości.

Nie mam już na razie siły dociekać ze specyfikacji, które zachowanie jest poprawne.


Rozwiązanie dla ING: zrobić wszystkie komórki w wierszu identycznej wysokości, a tekst wewnątrz nich pozycjonować z użyciem vertical-align. Banał, aż dziwne że ktoś wpadł na tak zagmatwane rozwiązanie.

padding-top: 0;
height: 29px;
vertical-align: middle;

Grzegorz-tomm napisał(a):

lemari – dokładnie tak to wygląda pod Operą. Chroma nie mam, a pod Firefoxem i IE wyświetla się prawidłowo, tzn. klawisze są rozciągnięte do dolnej pomarańczowej ramki.

Zajec – świetna robota, ale teraz pozostaje ustalić czy to Opera źle interpretuje kod czy ING napisało stronę niepoprawnie.

Może ktoś jeszcze pomoże zanim będę kontynuował wątek na forum banku, bo Opera rzeczywiście ostatnio zaliczyła sporo wpadek (np. zbędny suwak na listach rozwijanych, kontynuowanie ściągania animacji flash po zamknięciu zakładki).

lemari napisał(a):

Originally posted by Grzegorz-tomm:

Chroma nie mam


A ja mam wink , i wygląda podobnie.


Originally posted by Zajec:

Przeglądarki inaczej to interpretują


I z tym się trzeba będzie pogodzić, strony będą wyglądały wedle interpretacji twórców przeglądarek, a nie autorów stron.