Problem ze stroną - http://www.jasonlam604.com/

w dziale Opera
andrew314 napisał(a):

Mam poważny problem z witryną: http://www.jasonlam604.com/
Bardzo często po wejściu na ta stronę opera się poprostu wiesza. Dostaje Komunikat :

"
Opera.exe wygenerował błędy i będzie zamknięty przez system
Windows. Musisz ponownie uruchomić program.

Tworzony jest dziennik błędów.
"

Dodatkowo trzeba tutaj wspomnieć że bardzo niedopracowany jest system powiadamiania o błędach stron www (Pomoc -> Zgłoś problem z witryną..). Twórcy tego systemu nie dali możliwości ręcznego wpisania adresu strony która powoduje błąd - dlatego strona która wiesza program jest niemożliwa do zgłoszenia tym systemem. Programiści w tym względzie wykazali się bardzo małą wyobraźnią.

Błąd z wyżej wspomnianą stroną pojawią się na kilku komputerach na których ją sprawdzałem.

Używam Opery:
Wersja 8.01
Kompilacja 7642
Platforma Win32
System Windows 2000

Java Sun Java Runtime Environment version 1.5


Czy u kogoś jeszcze występuję problem z tą witryną?

kornelcio napisał(a):

u mnie wszystko działa, używam Opery 8.02 (build 7642), może spróbuj przeinstalowac operę lub zainstalować nowszą wersję?

JaDo napisał(a):

...nie potwierdzam. Prawie "zero" problemu, prawie bo gdzieś tam dalej wlazłem, coś tam kliknąłem i "krzaki". Może to było cuś do ściągnięcia, nie wiem.

Ważne ,że nic się nie faint, a oto zdaję się chodzi.

symeon napisał(a):

u mnie wszystko ok

PeterCub napisał(a):

U mnie też stronka "wywala" Operę (dokładnie zamyka ją bez ostrzeżenia), stawiam na problem z jakąś wtyczką, bo Opera mi pada po włączeniu pluginów.

gall napisał(a):

Mam dokładnie ten sam build Opery (wersja polska) i u mnie również strona otwiera się z błędem, tylko że innym:
"
Instrukcja spod "0x67ea1f2d" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00080104". Pamięć nie może być "read".
"

Moj system to Windows 2000 z SP4.

Podejrzewam, że może to mieć coś związanego z JavaScript'ami na stronce. Podobny błąd występuje u mnie również na stronie:
http://www.wcy.wat.edu.pl/

Ponadto ta wersja Opery nienajlepiej działa również ze stroną mBanku. Co któreś załadowanie się strony nie można wogóle kliknąć na linki do logowania ani linki z menu (również JS).

operetka napisał(a):

gall napisał(a)
Moj system to Windows 2000 z SP4.

Podejrzewam, że może to mieć coś związanego z JavaScript'ami na stronce. Podobny błąd występuje u mnie również na stronie:
http://www.wcy.wat.edu.pl/

Ponadto ta wersja Opery nienajlepiej działa również ze stroną mBanku. Co któreś załadowanie się strony nie można wogóle kliknąć na linki do logowania ani linki z menu (również JS).Mnie pięknie i szybko się otwiera ta strona i wszystkie linki.
Opera 8.02/Win98SE

operetka napisał(a):

Re: Problem ze stroną - http://www.jasonlam604.com/

andrew314 napisał(a)
Mam poważny problem z witryną: http://www.jasonlam604.com/
Bardzo często po wejściu na ta stronę opera się poprostu wiesza.
Czy u kogoś jeszcze występuję problem z tą witryną?U mnie pięknie wszystko "chodzi".
Może przeinstaluj Operę na nowszą?
Tak sobie myślę, że nie masz zainstalowanego flasha i w operze nie ma wtyczki (w plugins), więc może Ci się po prostu zawieszać.

sp2dni napisał(a):

Witam!
U mnie powyżej podane strony działają dobrze. Ja z kolei mam inny DZIWNY PROBLEM. Korzystając z Opery, na stronie kolegi krótkofalowca (sam nim jestem), Opera nie odtwarza generatora dźwiękowego. Chodzi mianowicie o to, że jest to program pn. " Translator i generator Morse'a". Na przeglądarkach np. Mozilla, Firefox, IE strona ta ładuje się prawidłowo. Czyli podczas ladowania się strony wyświetla się "logo" Javy i po jej załadowaniu sygnał dźwiękowy jest odtwarzany w głośnikach. W Operze ta strona ładuje się inaczej. Nie ukazuje się "logo" Javy, tylko napis "Applet loaded"...No i OK, strona się otwiera, niestety klikając na "play" nic się nie dzieje. Nie ma sygnału dźwiękowego. Proszę o przetestowanie tej strony, jak to działa u innych...??? Adres strony: http://www.sp6.vgj.pl/morse.php Trzeba kliknąć "play" i uslyszy sie słowo SOS nadane alfabetem Morse'a, lub wpisać dowolne słowo (zdanie), kliknąć "translator", a potem "play". Można też zwiększyć tempo nadawania do 20 gr/min. Proszę o wypowiedź na ten temat, a może ja coś przeoczyłem w ustawieniach Opery ( Opera 8.01, kompilacja 7642, Java 1.5, opcja Javy włączona) Pozdrawiam!

operetka napisał(a):

sp2dni napisał(a)
Witam!
U mnie powyżej podane strony działają dobrze. Ja z kolei mam inny DZIWNY PROBLEM. Korzystając z Opery, na stronie kolegi krótkofalowca (sam nim jestem), Opera nie odtwarza generatora dźwiękowego. Chodzi mianowicie o to, że jest to program pn. " Translator i generator Morse'a". Na przeglądarkach np. Mozilla, Firefox, IE strona ta ładuje się prawidłowo. Czyli podczas ladowania się strony wyświetla się "logo" Javy i po jej załadowaniu sygnał dźwiękowy jest odtwarzany w głośnikach. W Operze ta strona ładuje się inaczej. Nie ukazuje się "logo" Javy, tylko napis "Applet loaded"...No i OK, strona się otwiera, niestety klikając na "play" nic się nie dzieje. Nie ma sygnału dźwiękowego. Proszę o przetestowanie tej strony, jak to działa u innych...??? Adres strony: http://www.sp6.vgj.pl/morse.php Trzeba kliknąć "play" i uslyszy sie słowo SOS nadane alfabetem Morse'a, lub wpisać dowolne słowo (zdanie), kliknąć "translator", a potem "play". Można też zwiększyć tempo nadawania do 20 gr/min. Proszę o wypowiedź na ten temat, a może ja coś przeoczyłem w ustawieniach Opery ( Opera 8.01, kompilacja 7642, Java 1.5, opcja Javy włączona) Pozdrawiam!U mnie to co napisałam pokazuje się jako mors chyba -napis, ale w słuchawkach cisza sad

sp2dni napisał(a):

operetka napisał(a)
U mnie to co napisałam pokazuje się jako mors chyba -napis, ale w słuchawkach cisza sadDzięki za odpowiedź, zaczekamy co inni zauważyli i jak ta strona działa u innych. Tam jest slowo SOS jako test, trzeba kliknąć tylko "play" i translator zacznie nadawać to słowo Morsem, ale można wpisać własne zdanie, kliknąć "translator" i potem "play". Poczekajmy na innych!

andrew314 napisał(a):

Zainstalowałem wersję 8.02 Opery i teraz nie mam już problemu z tamtą stroną. Najwyraźniej problem występował tylko w wersji 8.01 i przy systemie Windows 2000 (na innym komputerze zainstalowałem od nowa system i Opere 8.01 i był dokładnie ten sam błąd).

Na szczęście wersja 8.02 działa poprawnie.

Jeśli chodzi o stronę http://www.sp6.vgj.pl/morse.php - to faktycznie w Operze (wersja 8.02 kompilacja 7680) nie mam odgrywanego dźwięku (natomiast w IE oraz Firefox aplet działa poprawnie)

JaDo napisał(a):

...gdzie bym nie wszedł, żeby posłuchać tego morse'a to:

java.security...:acces denied

np.:

http://morsecode.scphillips.com/jtranslator.html

Tutaj to w ogóle od razu applet crashed.

Nawet jest jakaś wersja z uniwerku w Oslo eek . I dodatkowo u Pana Sverre na stronie, wyświetla mi się flaszka (menu) a mam NoFlash włączony.

A jak sobie "podłubię" z adresem na sp6 i spróbuje wpisać zamiast php "cośtam" i Enter, to Opera wędruje "do piekła". Nawet Inspector się nie ruszy bigeyes.

"Geckowaty" odpala i cache javy na dysku robi się pełen "podejrzanych" pliczków.

sp2dni napisał(a):

Dziękuję Wam za wszelkie testy związane z moim postem! Czyli trzeba mieć w kompie kilka przeglądarek i wtedy będzie "prawie" OK. A już myślałem, że ja coś "pobabrałem". Na wybrzeżu gdańskim świetna pogoda +24 stopnie w cieniu. GORĄCO POZDRAWIAM!