Opera wysyła błędne dane

w dziale Opera
symeon napisał(a):

Wejdzcie na tą stronę >>> http://www.google.com/search?hs=Gzi&hl=pl&client=opera&rls=pl&q=por%C3%B3wnanie+przegl%C4%85darek+opera&btnG=Szukaj&lr=lang_pl <<< i kliknijcie pierwszy i drugi link. opera chyba wysyła błędne zapytanie do wiki bo FF z tym samym linkiem radzi sobie poprawnie.

PeterCub napisał(a):

No fakt, dwie różne strony z tego samego odnośnika.
A trzymając się tematu. Mam lekki problem z stroną, mianowicie nie mogę w Operze ściagnąć większości plików, muszę posłużyć się Firefoxem. Może jakaś podpowiedź worried

porównanie.jpg

operetka napisał(a):

RevPeter napisał(a)
No fakt, dwie różne strony z tego samego odnośnika.
A trzymając się tematu. Mam lekki problem z stroną, mianowicie nie mogę w Operze ściagnąć większości plików, muszę posłużyć się Firefoxem. Może jakaś podpowiedź worriedNic Ci nie doradzę, ale muszę napisać, że narobiłeś mi "smaku" tą "Viśta Vio" smile
Śliczna! Jest już po polsku?

PeterCub napisał(a):

@operetka: to Windows XP z zestawem firmy Stardock: WindowBlinds, IconPackager, ObjectDock Plus, CursorXP oraz parę widgetów Konfabulatora i tapetka z jakiejś strony o Vista. bigsmile

@JaDo: mam takie same ustawienia, może jakiś plik .js to powoduje, mam autosizer i multipopup, a może powodem są wtyczki (zestaw w załączeniu).

plugins.zip

JaDo napisał(a):

Originally posted by RevPeter
@JaDo: mam takie same ustawienia, może jakiś plik .js to powoduje, mam autosizer i multipopup


..autosizera też mam, może zrób tak-wywal wszystkie .js i spróbuj ściągnąć. Jak da radę, to wstawiaj pojedyńczo te .js i sprawdź za każdym razem. Jak działa dodaj następny.
Miałem kiedyś problem z sygnatura.js (nie wiem o co chodziło), jak wywaliłem wsio było oki. Teraz mam to znowu i zero problemu. Coś może z zapisywaniem tych .js?. W przypadku jeśli zmieniałeś autosizera, żeby wyświetlało się po polsku to może to? Napewno jest różnica w działaniu,przynajmniej u mnie.

Edycja-masz plugi javy z Gecko po co? I nie wiem czy czasami namiary na plugi FF "nie gryzą" się z tymi operowymi. Jak to działa?
Jak Opera nie znajduje u siebie to wykorzystuje te od FF? Kiedyś jak jeszcze miałem FF to wywaliłem ten wpis z operaDef6.ini.

JaDo napisał(a):

...K-meleon "radzi sobie" tak samo jak Opera z tymi stronkami. confused.

Zmieniłem trochę ustawienia firewalla i ten drugi link zadziałał. Pierwszy, dalej widzę "warzywko" bigsmile.

edit: i znowu nie działa-"bad request"

RevPeter-te pliczki to:

application/x-msdownload,/octet-stream,/zip,/x-rar-compresed...zobacz może w Typach plików co tam masz przypisane (jaka akcja/program).

Wszystkie mam na Pokaż okno pobierania i wszystko działa.

Edycja-z tymi stronkami to coś nie tak jest z URL-em, wystarczy zmienić "ą" (drugi link) z %u0105 na %20 i można się dostać.

A pierwszy działa jak się skopiuje adres do np. metapadu i odpali.

PeterCub napisał(a):

Bawiłem się trochę w swoich preferencjach i wiecie co odkryłem? Dopiero włączenie opcji w zakładce Prywatność - Pozwól na śledzenie stron odsyłających naprawiło problem ze stroną osx-e.com. Dzięki za inspirację JaDo. Tak przy okazji, czy też masz to zaznaczone?

symeon napisał(a):

odnośnie mojego postu - jak się zaznaczy i da na "przejdź pod ten adres" to działają poprawnie obydwa linki:sherlock:

operetka napisał(a):

RevPeter napisał(a)
@operetka: to Windows XP z zestawem firmy Stardock: WindowBlinds, IconPackager, ObjectDock Plus, CursorXP oraz parę widgetów Konfabulatora i tapetka z jakiejś strony o Vista. bigsmileZdolny jesteś smile Zazdroszczę cry

PeterCub napisał(a):

@operetka: też możesz sie pobawić, lubię modyfikować wygląd systemu.

@symeon: oczywiście nie link, ale wpis, którego on dotyczy :}.
A swoją drogą ciekawe, że dodanie http:// sprawia takie problemy Operze z tym odnośnikiem.

JaDo napisał(a):

Originally posted by RevPeter
Bawiłem się trochę w swoich preferencjach i wiecie co odkryłem? Dopiero włączenie opcji w zakładce Prywatność - Pozwól na śledzenie stron odsyłających naprawiło problem ze stroną osx-e.com. Dzięki za inspirację JaDo. Tak przy okazji, czy też masz to zaznaczone?...mam wszystko zaznaczone, oprócz wyświetlaj ostrzeżenia.

Z Operą można "wjeżdżać" wszędzie. Gorzej z $y$tem na którym ona jest zainstalowana.