RSS na pulpicie?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
janhalb napisał(a):

Czy jest możliwość umieszczenia kanałów rss na "personal toolbarze", jak w Firefoksie czy Netscape? Czy mogą byc tylko tak, jak teraz - zakładka "RSS" na górze i trzeba klikać...
Dzięki za pomoc.

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=88639

Na pasku osobistym chyba się nie da.

janhalb napisał(a):

No to przynajmniej pod tym względem jednak Netscape bije Operę na głowę. Idea rss jest taka, żeby był łatwy i bezpośredni dostę, a tu trzeba klikać "RSS", a potem kanał, o który chodzi - a kanał otwiera się na oddzielnym panelu, w dodatku przechowuje wszystkie informacje, póki się ich nie skasuje (zamiast powiedzmy 10 najnowszych)... Netscape ma to znacznie lepiej rozwiązane.

szyk napisał(a):

Na inne paski oprócz osobistego taki przycisk można dodać bez problemu, choć z tego, co piszesz, wynika, że w Netscape pewnie jest to prostsze. smile

zielski napisał(a):

janhalb napisał(a)
klikać "RSS", a potem kanał, o który chodzi - a kanał otwiera się na oddzielnym panelu, w dodatku przechowuje wszystkie informacje, póki się i



Nie trzeba, TY musisz. Możesz sobie je wyświetlić w nieprzeczytanych razem z nową pocztą.

janhalb napisał(a):

zielski: że razem z nową pocztą, to akurat wiem - tyle, że ja poczty przez Operę nie odbieram, a chciałbym po prostu mieć na paskach kanały rss - pewnie wiesz, jak to wygląda w FF albo Netscape - o coś takiego mi chodzi...

szyk: napisałeś "Na inne paski oprócz osobistego taki przycisk można dodać bez problemu" - bądź człowiekiem, napisz głupolowi komputerowemu (czyli mnie) jak to fizycznie zrobić, bo ja próbowałem i mi się nie udało... Pliiiiz.

szyk napisał(a):

W drugim poście tego wątku podałem odnośnik do instrukcji, jak na jej podstawie coś pójdzie nie tak, to pisz. wink

janhalb napisał(a):

Rzeczywiście, zastosowałem, działa! Dzięki seredczne. smile
...co nie zmienia mojej opinii, że akurat pod tym względem Netscape jest dużo wygodniejszy w użyciu...

JaDo napisał(a):

Originally posted by janhalb
Idea rss jest taka, żeby był łatwy i bezpośredni dostę, a tu trzeba klikać "RSS", a potem kanał, o który chodzi - a kanał otwiera się na oddzielnym panelu



...a jeśli mamy np. 50 (albo i więcej) kanałów RSS i wszystkie na pasku narzędzi pojedyńczo, to jaka to wygoda?
Chyba,że ktoś lubi Myszeidę *

Te na pasku osobistym N czy FF nie trzeba klikać? A jak ktoś nie lubi i wyłączył pasek osobisty, to co wtedy? W mojej Operze nie ma.

No i dobrze,że na nowej karcie się otwiera. Stukam F5 i przenoszę się na tą obok, bo równocześnie odtwarzam najnowszy teledysk Mandaryny na "teledyski.pl" wink ,albo oglądam film w .avi na innej lub gram na kurniku w mahjoonga na jeszcze innej.

Originally posted by janhalb
...w dodatku przechowuje wszystkie informacje, póki się ich nie skasuje (zamiast powiedzmy 10 najnowszych)...



...czyli ustawiasz program na "autoclean" i jeśli nie było Ciebie w chałupie (albo byłeś, tylko "ciąłeś komara" ) a komp chodził i była włączona przeglądarka, to się już nie dowiesz co było w 11-ej.

A tam było np.:

" jak zadzwonisz w przeciągu X godz. pod ten nr XXX-XX-XX, to otrzymasz darmowy bilet na występ J.M Jarre-a w Gdańsku" bigeyes wink

Mam takiego rss-a, gdzie przychodzi jedno info na tydzień (jak dobrze pójdzie),chociaż jest ustawione sprawdzanie co 24h. I co? Jak go nie dorwę w "TOP 10", to lipa,ponieważ nad wszystkim czuwa "Autocleaner".

Lpm->Shfit+"szczała"-> z widoku Usuń i "504" rss-y idą w ciągu 5s do kosza.

button

Przycisk STĄD . Wszystko w jednym.

ps. *-"pożyczone" od Moose

janhalb napisał(a):

...a jeśli mamy np. 50 (albo i więcej) kanałów RSS i wszystkie na pasku narzędzi pojedyńczo, to jaka to wygoda?

Jak ktoś ma 50 albo więcej kanałów RSS to i tak ich nie czyta smile

...to był żart, ale mówiąc serio - przecież to nie znaczy, że _musisz_ mieć kanały RSS na pasku narzędzi pojedynczo. To znaczy, że _możesz_. Ja mam bodaj w sumie kilkanaście (głównie typowo informacyjnych - BBC, CNN, Reuters - ale na pasku osobistym mam pięć najważniejszych (czytaj: najczęściej używanych). A resztę - oczywiście - normalnie w "menu" i tak dalej. Natomiast Opera nie daje w ogóle takiej możliwości...


...Te na pasku osobistym N czy FF nie trzeba klikać? A jak ktoś nie lubi i wyłączył pasek osobisty, to co wtedy? W mojej Operze nie ma.

Co kto lubi - oczywiście, jak ktoś nie lubi paska osobistego, to go nie ma. Mnie się akurat przydaje. W FF i w Netscape jak klikasz w zakładkę RSS na tym pasku (jeśli tak sobie to ustawisz) to rozwija ci się mały panelik z tytułami ostatnich 10 - 15 wiadomości z danego kanału (np. ostatnie 10 wiadomości z CNN Top Stories). Jak Cię któryś zainteresuje - klikasz w niego i _dopiero_wtedy_ otwiera ci się strona (np. nopwy panel, zależnie od ustawień) z tym, co chcesz. IMHO to dużo wygodniejsze.


...Mam takiego rss-a, gdzie przychodzi jedno info na tydzień (jak dobrze pójdzie),chociaż jest ustawione sprawdzanie co 24h. I co? Jak go nie dorwę w "TOP 10", to lipa,ponieważ nad wszystkim czuwa "Autocleaner".

No i jasne - wtedy po prostu zaglądasz do niego wtedy, kiedy masz ochcotę i na pasku go nie trzymasz. Ale ja np. do BBC zaglądam dosyć często i wersja z możliwością ustawienia na pasku _konkretnej_zakładki_ jest dla mnie super rozwiązaniem.

W ogóle uważam, że jeśli chodzi o rozwiązania i możliwości personalizacji paska osobistego - to Netscape jest absolutnie nie do pobicia.

A jak nie chcę mieć na ekranie paska osobistego? No problem, F11 i znika smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by janhalb
Jak ktoś ma 50 albo więcej kanałów RSS to i tak ich nie czyta
...to był żart,...
Ja mam bodaj w sumie kilkanaście (głównie typowo informacyjnych - BBC, CNN, Reuters - ale na pasku osobistym mam pięć najważniejszych (czytaj: najczęściej używanych). A resztę - oczywiście - normalnie w "menu" i tak dalej.



...te 50 to nie był żart,są ludzie, którzy tak mają a nawet więcej i je czytają. A żarty się kończą już przy 10, albo i wcześniej w zależności od tego jak "wydajne" są kanały i jak często aktualizowane.

Originally posted by janhalb
Natomiast Opera nie daje w ogóle takiej możliwości...



...i tu się mylisz idea . Możliwość jest, gorzej z wynikiem. Przynajmniej w moim wykonaniu. Ale kto wie, jakby posiedzieć i "podłubać" przy tym dłużej, to może... .Tylko po co, skoro przycisk można se szczelić gdzie indziej.

Dalej będę się upierał wink,że to ułatwienie jest o tyle pomocne co szkodliwe w niektórych sytuacjach. Nigdy nie będziesz miał pewności czy aby wszystkie info siedzą w "TOP ileśtam". Ustawisz na 7 przyjdzie 8, ustawisz na 15,przyjdzie 16 itd.

Przycisk umieszczony przez mnie wyżej, za pomocą jednego kliku przenosi nas do widoku wszystkich info. Narzekałeś na "klikologię" w Operze a przy zastosowaniu "Twojej" obsługi, jest ona wręcz porażająca. To jest dobre może na 3 kanały. I finish. Ty klikasz pięć razy a ja raz. Kto ma wygodniej?.
No ale-Co kto lubi smile .

ps. tylko do tego-jeśli się wchodzi przez menu główne, wystarczy jeden klik a nie tak jak napisałeś,że kanał również.

Originally posted by janhalb
No i jasne - wtedy po prostu zaglądasz do niego wtedy, kiedy masz ochcotę i na pasku go nie trzymasz. Ale ja np. do BBC zaglądam dosyć często i wersja z możliwością ustawienia na pasku _konkretnej_zakładki_ jest dla mnie super rozwiązaniem.



...zły to mój przykład był z tym jednym rss-em.

Miałem tak ustawione stacje radio,gros w zakładkach a te do szybkiego przełączania się, jako przyciski na pasku głównym(ten mam na dole Opery).

Nie kwestionuje tego,że taki panelik(podgląd) nie jest pomocny. Jednemu jest a drugiemu "psu na budę się zda". Jest w Operze inne "TOP 10" (nie korzystam). Gdybym się teraz przesiadł na N lub FF i go tam nie znalazł a w Operze z niego korzystałem, to w życiu nie przyszło by mi do głowy żeby pisać np. tak:

Opera bije na głowę N i FF, ponieważ te nie mają takiej a takiej "zabawki".

I oto głównie mi się rozchodziło smile.

janhalb napisał(a):

"DAMY RADĘ?"

Trochę to skomplikowane, ale pewnie damy radę wink

Dzięki - spróbuję smile

Makabda napisał(a):

Originally posted by janhalb:

Czy jest możliwość umieszczenia kanałów rss na "personal toolbarze", jak w Firefoksie czy Netscape? Czy mogą byc tylko tak, jak teraz - zakładka "RSS" na górze i trzeba klikać...

Utwórz w Zakładkach nowy katalog, np. RSS. We właściwościach tego katalogu zaznacz "Pokaż na pasku osobistym". Do tego katalogu (tu: RSS) powstawiaj zakładki, których adresy są identyczne z adresami kanałów informacyjnych. Adresy te znajdziesz w RSS -> Kanały informacyjne... Np. jeżeli chcesz mieć "Dziennik iternautów", to jego adres rss, czyli "http://di.com.pl/rss/di.rss" kopiujesz jako adres zakładki o tej nazwie, którą umieszczasz w katalogu RSS w Zakładkach. Teraz, jeżeli masz otwarty pasek osobisty, to katalog RSS powinien być w nim widoczny.
Zwróć uwagę na to, że każdą zakładkę możesz także przedstawić osobno na pasku osobistym albo na pasku paneli. Również tą z RSS. Tyle, że na pasku paneli po kliknięciu będzie się odświeżać bez końca. Ale niekiedy właśnie o to chodzi smile

A teraz nieprzyjemności:
1. Jeżeli będziesz otwierać RSS z paska osobistego, to razem z widokiem sformatowanego kanału otworzy się podgląd kanału w trybie tekstowym.
2. Jeżeli włączysz kanał RSS z paska paneli, to aby z niego wyjść musisz kliknąć jakikolwiek inny panel i dopiero wtedy zdołasz zamknąć widok uprzednio wybranego kanału.

Rozwiązanie tych trudności z pewnością jest możliwe, ale ja go nie znam...

h3x napisał(a):

Jest masa widgetow do RSSow np. p

JaDo napisał(a):

bigsmile

1.http://my.opera.com/community/customize/panels/standalone.cgi?url=

a)za znakiem równości wklejamy namiary na naszego rss-a.

b)dodajemy tak "spreparowany" adres do zakładek z zaptaszkowanym polem->Pokaż na pasku osobistym

c)na tej samej karcie otwieramy przez przeciągnij&upuść

d)w polu Aktualizuj kanału możemy wybrać Nigdy, z tymże wtedy nie będziemy powiadamiani o nowych info, ale M2 nie będzie ściągał "przeczytanych".

e)jeżeli nadamy kanałowi krótką nazwę(może być właśnie np. BBC,CNN), możemy się pozbyć przycisku i z paska-dobre jak się ma tylko kilka kanałów, lub zamiast na pasku mieć je jako panele.

f)jeżeli zainteresuje nas jakaś wiadomość a nie mamy np. czasu, by ją w danej chwili przejrzeć, możemy użyć->Szybkie pobieranie, namiary na katalog do którego się to będzie ściągać ustalamy w Preferencje->Zaawansowane->Pobieranie

g)chyba wszystko smile

2. Druga możliwość jest przy użyciu css-a, jest np. na stronie z w/w przyciskiem. Ale narazie mam problem z:

-przy otwieraniu kanału otwiera się również jego widok w M2
-kanały z obrazkami, jakimiś tabelkami wyświetlają mi ich kod
-nieklikalne odnośniki

DAMY RADĘ?